Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, canabis.dw napisał:

Oni na prawdę wyemitowali to tyle razy podczas"wiadomości"?  ja nie  moge , ale  poje..by. Ty swoim idiotycznym wpisem  też widzę od  tej normy nie odbiegasz. Pytanie tylko czy jesteś po stronie tych co te idiotyzmy wymyślają czy po tej co je łykać  maja .

Weź wytłumacz mi -osobie prostej- jaką funkcje(Ja myślę że celowniczą) ten "krzyżyk" pełni w tych materiałach. Chętnie wysłucham  jakie masz przemyślenia i argumenty

Nie wchodź z wyznawcą w takie dyskusje. Są jałowe. Przyjmij do wiadomości, że 2,7 mld złotych to za mało, żeby starczyło na obróbkę materiałów. Trzeba jeszcze dosypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannabis

"Oni na prawdę wyemitowali to tyle razy podczas"wiadomości"?  ja nie  moge , ale  poje..by...."

Jest w naszej socjalistycznej Ojczyźnie kilka niezależnych i niezależnych od siebie osób prywatnych, które między innymi sprawdzają, na przykład, ile razy i w jakim kontekście Tusk jest przywołany w głównym wydaniu "Wiadomości" TV"P" .
Wyniki można w internetach znaleźć, ale, jeśli dobrze pamiętam, pierwsze miejsce zajmuje DT i "Fur Deutschland"- w skali roku coś ok 100 razy...




PS A ujęcia DT + "celownik" zostały przez włodarzy wytłumaczone, jako ujęcie z n-tej kamery czy też zoom ułatwiający montaż materiału...

Zapewne nie ma to-to żadnego związku z tym, Kamiński bez mrugnięcia okiem przyznał DT ochronę.
Co na marginesie może świadczyć, że albo służby nie mają pojęcia czy i co się dzieje, więc "dmuchają na zimne" i/lub służby faktycznie mają informacje o realnym zagrożeniu bezpieczeństwa DT.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS A ujęcia DT + "celownik" zostały przez włodarzy wytłumaczone, jako ujęcie z n-tej kamery czy też zoom ułatwiający montaż materiału...

Zapewne nie ma to-to żadnego związku z tym, Kamiński bez mrugnięcia okiem przyznał DT ochronę.
Co na marginesie może świadczyć, że albo służby nie mają pojęcia czy i co się dzieje, więc "dmuchają na zimne" i/lub służby faktycznie mają informacje o realnym zagrożeniu bezpieczeństwa DT.

No...ale co w wyemitowanym materiale robi coś co ma "ułatwiać montaż" czy też pomagać trafić zoomem kamerzyście.

To co oni czynią ostatnio to jest szczyt bezczelności i raz za razem jest tak, że jak muszą się przed kimś wytłumaczyć to szczyty te przekraczają

Tyra za takie wypowiedzi trza za każdym razem punktować (zwłaszcza, ze to łatwe) rujnuje to jego trolerską robotę i może go na jakieś inne forum przeniosą przez to :D Chyba, że to nie jest płatny troll - ale to też trzeba punktować , może jako- istota rozumna- pod wpływem argumentów(co daj mu Boże) zmieni zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Ja wiem, że ty ani telewizji, ani może i radia, ale masz i używasz komputer...
Sprawdź sobie reakcję na Sylwestra TVP w np twitterze, ale po prawej (?) stronie internetu- przykład, czyli osła Kowalskiego wkleiłem wczoraj

Ale ja tylko chciałem zażartować z barwnych, mocno wyeksploatowanych epitetów typu "faszystowskie reżim", "mafia" itp.

Ps. Radio faktycznie mam, płacę abonament ale tylko z sentymentu do dawnej sobotniej listy przebojów, teatrzyku "Zielone oko" i oczywiście MiniMaxu Kaczkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura....

Napisałeś np "mafia"....

To może się odniesiesz do mojego wpisu z 30.12.2022 a propos i exilibris Lotosu? I, że wszelkie zarzuty o potencjalnym zagrożeniu są fake news'ami?

Już pominę 500 mln USD za 30 % akcji, w sytuacji, gdy sponsorowany przez SA klub piłkarski będzie Ronaldo płacił... 200 mln USD za sezon...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekuśniegu cokolwiek by nie odpowiadało za to że ten krzyżyk tam jest (łącznie z ptakiem który by narobił Tuskowi na marynarke w formie krzyża albo tusk oparłby się o świeżo malowaną barierkę) To nie ma to związku z tym:

-po co ten obrazek pokazywano tyle razy (podlany jeszcze innymi fur dojczlantami)

-jakie wrażenia  i emocje miało to wywołać

-w jakich ludziach

-co i  kto chciał w ten sposob zyskać

 

Edytowane przez canabis.dw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura....

Napisałeś np "mafia"....

To może się odniesiesz do mojego wpisu z 30.12.2022 a propos i exilibris Lotosu? I, że wszelkie zarzuty o potencjalnym zagrożeniu są fake news'ami?

Już pominę 500 mln USD za 30 % akcji, w sytuacji, gdy sponsorowany przez SA klub piłkarski będzie Ronaldo płacił... 200 mln USD za sezon...

Lepiej poczytać ekspertów od spółek niż pytać leśnika ;)

To chyba była transakcja wiązana, wymuszona przez UE jako warunek zgody na fuzję ?

Za to mam pewność, że zakończenie z dniem dzisiejszym wieloletniego kontraktu na rosyjską ropę redukuje nasze interesy do 10 % w porównaniu z 2015 rokiem kiedy to braliśmy 100 % ropy od kacapów. I że zostaliśmy największym odbiorcą arabskiej ropy w Europie.

Trochę dziwne działania proputinowskiego, agenturalnego rządu PiS. Maskują sie nieźle ;)

 

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"To chyba była transakcja wiązana, wymuszona przez UE jako warunek zgody na fuzję ? "

Nie :-)

 

"Za to mam pewność, że zakończenie z dniem dzisiejszym kontraktu na rosyjską ropę redukuje ..."

Nie wiem...

 

"Trochę dziwne działania proputinowskiego, agenturalnego rządu PiS. Maskują sie nieźle ;) "

Czy i gdzie coś takie napisałem?



Ale rozumiem, że nie widzisz, że właśnie kilkanaście (?) dni temu, przez wpisanie Lotosu na odpowiednią listę, nie tylko potwierdzono* istnienie takiego zagrożenia, ale próbuje się, mocno poniewczasie, jemu zapobiec...





* masz cytaty, które dałem 30.12.2022...

 

PS

"Lepiej poczytać ekspertów od spółek niż pytać leśnika ;) "

Oczywista oczywistość, że pod warunkiem, iż tymi ekspertami będzie Obajtek & S-ka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

cannabis...

"Człowiekuśniegu cokolwiek by nie odpowiadało za to że ten krzyżyk tam jest..."

Przecież nie do mnie to alibi...
Ja wiem i wiem, że Ty też wiesz....

 

heh ale może ktoś nie wie i się dowie, po to forum w przyrodzie występuje chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"To chyba była transakcja wiązana, wymuszona przez UE jako warunek zgody na fuzję ? "

Nie :-)

Odrobinę skromności zalecam, lepiej na pisać "nie wiem" niz z takim przekonaniem pisać nieprawdę:

14 lipca 2020 roku Komisja Europejska zatwierdziła fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos, wydając jednak decyzję warunkową, która została udzielona pod siedmioma warunkami. Najważniejsze z nich to:

- zbycie 30 proc. udziałów w Rafinerii Gdańskiej wchodzącej w skład Lotosu,

- zbycie 389 stacji detalicznych w Polsce, stanowiących około 80 proc. sieci Lotos, oraz zaopatrywanie tych stacji w paliwa silnikowe;

- sprzedaż części infrastruktury logistycznej.

Ps. 15 sekund googlowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

"Trochę dziwne działania proputinowskiego, agenturalnego rządu PiS. Maskują sie nieźle ;) "

Czy i gdzie coś takie napisałem?

Nie widziałem Twoich protestów przy takich insynuacjach na forum wiec pozwoliłem sobie na lekką ironię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, karpik napisał:

 pościel w swastyczki będzie mokra od łez wstydu, niemocy i złości...

19 godzin temu, bjar_1 napisał:

Kowalski dziś nie uśnie, nie ma opcji.

3 godziny temu, karpik napisał:

 pewnik, że głowy polecą w szczujni, na zlecenie polityczne.

 

Dość charakterystyczne że komentowane i oceniane są własne wizje zamiast faktów. A potem dziwić się że rzeczywistość jest tak rozczarowująca i niezrozumiała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"14 lipca 2020 roku Komisja Europejska zatwierdziła fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos, wydając jednak decyzję warunkową, która została udzielona pod siedmioma warunkami. ...."

Szkoda, że jeszcze nie dopisałeś, że to KE wybrała przyszłych współwłaścicieli....

 

KE, dorzucając swoje "trzy grosze" wyraziła zgodę na plan przewodniej partii narodu*...

Zrobiła to, zgodnie z https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/82/polityka-konkurencji

I zrobiła to, jako swoisty regulator antymonopolowy...

 

I ostatnie, przeczytaj, bo raczej tego wcześniej nie zrobiłeś:

"Z planowanym nabyciem 30 proc. udziałów w spółce przez Aramco Overseas Company B.V. związane jest potencjalne ryzyko niekontrolowanego, dalszego zbycia tych udziałów w Rafinerii Gdańskiej, nabytych uprzednio przez ten podmiot w efekcie realizacji środków zaradczych, a w konsekwencji dostęp do rynku paliwowego w Polsce"

"Rafineria Gdańska posiada znaczny udział w rynku rafineryjnym w Polsce, głównie w zakresie zaopatrzenia w paliwa silnikowe. Biorąc pod uwagę strategiczny charakter tej spółki i jej wpływ na bezpieczeństwo paliwowe w Polsce, zasadne jest umieszczenie spółki w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wykazu podmiotów podlegających ochronie oraz właściwych dla nich organów kontroli"

vs

Prezes Orlenu Daniel Obajtek odnosząc się do powyższych kwestii, mówił, że zarzuty wobec umowy zawartej z Saudi Aramco są skandaliczne i podważają wiarygodność państwa polskiego. Jego zdaniem krytyka oparta na szczątkowych informacjach w postaci przecieków umów zagraża bezpieczeństwu Polski.

 

* nie sądzisz przecież, że to autorski pomysł Obajtka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"14 lipca 2020 roku Komisja Europejska zatwierdziła fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos, wydając jednak decyzję warunkową, która została udzielona pod siedmioma warunkami. ...."

Szkoda, że jeszcze nie dopisałeś, że to KE wybrała przyszłych współwłaścicieli....

 

KE, dorzucając swoje "trzy grosze" wyraziła zgodę na plan przewodniej partii narodu*...

Zrobiła to, zgodnie z https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/82/polityka-konkurencji

I zrobiła to, jako swoisty regulator antymonopolowy...

To w końcu sprzedaż owych 30 % to był wymóg KE ?

Raz piszesz że nie, teraz przyznajesz mi rację ale czynisz jakieś dziwne dygresje że niby tak - ale coś tam.

Więc jednak tak czy nie ?

 

17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

I ostatnie, przeczytaj, bo raczej tego wcześniej nie zrobiłeś:

"Z planowanym nabyciem 30 proc. udziałów w spółce przez Aramco Overseas Company B.V. związane jest potencjalne ryzyko niekontrolowanego, dalszego zbycia tych udziałów w Rafinerii Gdańskiej, nabytych uprzednio przez ten podmiot w efekcie realizacji środków zaradczych, a w konsekwencji dostęp do rynku paliwowego w Polsce"

"Rafineria Gdańska posiada znaczny udział w rynku rafineryjnym w Polsce, głównie w zakresie zaopatrzenia w paliwa silnikowe. Biorąc pod uwagę strategiczny charakter tej spółki i jej wpływ na bezpieczeństwo paliwowe w Polsce, zasadne jest umieszczenie spółki w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wykazu podmiotów podlegających ochronie oraz właściwych dla nich organów kontroli"

vs

Prezes Orlenu Daniel Obajtek odnosząc się do powyższych kwestii, mówił, że zarzuty wobec umowy zawartej z Saudi Aramco są skandaliczne i podważają wiarygodność państwa polskiego. Jego zdaniem krytyka oparta na szczątkowych informacjach w postaci przecieków umów zagraża bezpieczeństwu Polski.

 

* nie sądzisz przecież, że to autorski pomysł Obajtka...

Zrobiłem, czytałem o tym wzmianki kilka razy. A że się nie znam i nie umiem ocenić to nie komentuję w stylu "mafia' "złodzieje" "koniec świata". Tak już mam.

 

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"To w końcu sprzedaż 30 to był wymóg KE ?...."


Serio, naprawdę serio, nie chce mi się w siwym łbie zmieścić, że albo nie rozumiesz, w czym problem, albo co gorsza z uporem bronisz szarego posła ps Prezez i Obajtka...

 

Ale:

- tak, KE uzależniła zgodę od spełnienia, w ramach działań antymonopolowych, od, np, sprzedaży 30 % "Lotosu"...

- nie, KE ani nie zasugerowała komu, ani za jaką kwotę należy powyższe...

 

- tak, mniej zapatrzeni w przewodnią partię narodu, uznawali cały deal za nieporozumienie...

- tak, mniej zapatrzeni w przewodnią partię narodu, od początku uznawali Arabię Saudyjską i Węgry orbana, jako dość niepewnych współwłaścicieli...

- tak, mniej zapatrzeni, łapali się za głowę, gdy podano kwotę za jaką te przysłowiowe 30 % zostało sprzedane... Dla porównania podałem zarobki Ronaldo...

- a granat w szambie wybił, gdy podano prawdziwe lub nie, Orlen im nie zaprzeczył, np system i kwoty kar umownych...


Potwierdzeniem przynajmniej części powyższych zarzutów, jest, po upływie dobrych kilku miesięcy, że pominę okres negocjacji:

"związane jest potencjalne* ryzyko niekontrolowanego, dalszego zbycia tych udziałów w Rafinerii Gdańskiej"

"Biorąc pod uwagę strategiczny charakter tej spółki i jej wpływ na bezpieczeństwo paliwowe w Polsce, zasadne jest umieszczenie spółki w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wykazu podmiotów podlegających ochronie oraz właściwych dla nich organów kontroli" "

 

* należy rozumieć, że przed ujawnieniem pewnych informacji przez TVN takiego ryzyka nie było i/lub super-hiper kancelarie zaangażowane przez Obajtka same tego ryzyka nie wyłapały?

 

 

 

PS

" A że się nie znam i nie umiem ocenić to nie komentuję w stylu "mafia' "złodzieje" "koniec świata". Tak już mam"

Ale czytać ze zrozumieniem potrafisz, zapewne...
Tylko to jest, poza odrobiną dobrej woli i obiektywności, aby zrozumieć

"związane jest potencjalne* ryzyko niekontrolowanego, dalszego zbycia tych udziałów w Rafinerii Gdańskiej"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"To chyba była transakcja wiązana, wymuszona przez UE jako warunek zgody na fuzję ? "

Nie :-)

 

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"To w końcu sprzedaż 30 to był wymóg KE ?...."


Serio, naprawdę serio, nie chce mi się w siwym łbie zmieścić, że albo nie rozumiesz, w czym problem, albo co gorsza z uporem bronisz szarego posła ps Prezez i Obajtka...

 

Ale:

- tak, KE uzależniła zgodę od spełnienia, w ramach działań antymonopolowych, od, np, sprzedaży 30 % "Lotosu"...

Chciałem wyjaśnić jeden jedyny wątek 30 % jako warunku fuzji postawionego przez KE.

Najpierw NIE, potem tak, teraz TAK "ale"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

 

Dość charakterystyczne że komentowane i oceniane są własne wizje zamiast faktów. A potem dziwić się że rzeczywistość jest tak rozczarowująca i niezrozumiała ;)

Rzeczywistość polskipiss:

https://wiadomosci.wp.pl/awantura-o-opaski-lgbt-na-sylwestrze-tvp-nie-koniec-na-zadaniu-dymisji-6850924063939392a

 

To jest najlepsze. Tak sie zafaflunił, ze prawdę o ludziach piss napisał:

"Do burzliwej wymiany na Twitterze dołączył Wojciech Wybranowski - obecnie dziennikarz w "Głosie Wielkopolski", który napisał do Kowalskiego: "(...)Te pańskie napinki są tak żenujące, że aż trudno uwierzyć, że to nie konto-parodia". Kowalski zareagował w następujący sposób: "Jak pan taki mądrala to niech pan znajdzie pracę na wolnym rynku. Żeruje pan na zwycięstwie prawicy jak tłusty kot i jeszcze ma pan czelność bronić lewactwa. Poprzewracało wam się w głowach"

 

BTW. Fuzji.

Zabezpieczenia antymonopolowe nie wzięły się z nikąd. Takie złączki (szczególnie w wypadku dwóch spółek SP) nie niosą nic dobrego dla klienta. Dobry jesteś w Googlach to pewnie znajdziesz dlaczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie