Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.9


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

 W geście dobrej woli dzicz ucieka na lewy brzeg dniepru. 

 

"Generał Federacji Rosyjskiej Surowikin ogłosił szybką kapitulację Chersoniu.

 

„Miasto Chersoń i pobliskie osady nie mogą się utrzymać i funkcjonować” – powiedział."

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karpik napisał:

 W geście dobrej woli dzicz ucieka na lewy brzeg dniepru. 

 

"Generał Federacji Rosyjskiej Surowikin ogłosił szybką kapitulację Chersoniu.

 

„Miasto Chersoń i pobliskie osady nie mogą się utrzymać i funkcjonować” – powiedział."

 

 

Jak w związku z powyższym/ daniem dupy, nadal zostać drugą armią świata. Trzeba uznać, że ukry są najlepszą😅

IMG_20221109_191603_410.jpg

BTW.

"To jest inscenizowane przedstawienie, oświadczenie rosyjskiego dowództwa może być częścią operacji informacyjno-psychologicznej mającej na celu stworzenie fałszywego wrażenia prawdziwych intencji” – skomentowała Natalia Gumeniuk, szefowa centrum prasowego Południowych Sił Zbrojnych. w sprawie „wycofywania się” Federacji Rosyjskiej z Chersoniu. Udało im się już stworzyć linie obronne w pobliżu Chersoniu, a regularne wojska rosyjskie są na ziemi i są gotowe do obrony."

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, karpik napisał:

BTW.

"To jest inscenizowane przedstawienie, oświadczenie rosyjskiego dowództwa może być częścią operacji informacyjno-psychologicznej mającej na celu stworzenie fałszywego wrażenia prawdziwych intencji” – skomentowała Natalia Gumeniuk, szefowa centrum prasowego Południowych Sił Zbrojnych. w sprawie „wycofywania się” Federacji Rosyjskiej z Chersoniu. Udało im się już stworzyć linie obronne w pobliżu Chersoniu, a regularne wojska rosyjskie są na ziemi i są gotowe do obrony."

 

 W pierwszej chwili sie ucieszyłem jak przeczytałem o odwrocie za Dniepr, potem pomyślałem że może być dokładnie odwrotnie.

Ps. Gdyby ktoś mnie zapytał jaki gazociąg planują wysadzić Rosjanie to wymieniłbym kilka a o nieużywanym NS2 nawet bym nie pomyślał. Jedyne w czym są ruscy dobrzy to w grze znaczonymi kartami...

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta wojna wpływa na sąsiednie kraje:

"gigantyczną (bez żadnej przesady) rozbudowę swoich zapasów artylerii rakietowej planuje Finlandia -Helsinki dostały bowiem na początku listopada zgodę amerykańskiego Departamentu Stanu na zakup łącznie 2400 pocisków GMLRS o zasięgu do 150 km"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, takafura napisał:

 W pierwszej chwili sie ucieszyłem jak przeczytałem o odwrocie za Dniepr, potem pomyślałem że może być dokładnie odwrotnie.

Ps. Gdyby ktoś mnie zapytał jaki gazociąg planują wysadzić Rosjanie to wymieniłbym kilka a o nieużywanym NS2 nawet bym nie pomyślał. Jedyne w czym są ruscy dobrzy to w grze znaczonymi kartami...

Zabawna ciekawostka. Mnożą się paradoksy propagandowego ustalania prawa.

Jeżelii popierasz kapitulację Chersoniu podpadasz pod kodeks karny Federacji Rosyjskiej Artykuł 280.1.

"Społeczeństwo wzywa do realizacji działań mających na celu naruszenie integralności terytorialnej Federacji Rosyjskiej."

 

Jeżeli potępiasz kapitulację Chersoniu podpadasz  pod kodeks karny Federacji Rosyjskiej Artykuł 280.3.

"Publiczne działania mające na celu zdyskredytowanie użycia Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w celu ochrony interesów Federacji Rosyjskiej i jej obywateli, utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa lub wykonywania w tych celach uprawnień przez organy państwowe Federacji Rosyjskiej."

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viva Polonia!!! 👍

Nie mam czasu tłumaczyć teraz z ukraińskiego - jakiego uczą nas mieszkające z nami dwie Ukrainki - ale szkopskie PzH 2000 to jest zero w porównaniu do polskich Krabów. Kraby wygrywają z przereklamowanymi PzH 2000 wszystkim - funkcjonalnością, bezawaryjnością, niezawodnością, user-friendly, celnością (przy użyciu np. Excaliburów nie certyfikowanych przez durne WP) itd. I mówią to nie jacyś ukraińscy amatorzy, tylko przedwojenni oficerowie ich artylerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

Wiadomo to, odkąd Kraby znalazły się na froncie ;)

46 minut temu, karpik napisał:

Można sobie pomyśleć, że ta niemiecka niezawodność zawiodła nieprzypadkowo.

Z przyczyn zawodowych obserwowałem to zjawisko z dużym zainteresowaniem. Nie od razu okazało się, że Krab na realnej wojnie sprawuje się lepiej, bo nie od razu okazywały się różne rzeczy w związku z PzH 2000. Potężny aparat niemieckiej komunikacji marketingowej solennie zapracował na wizerunek „najlepszości na świecie” PzH. Miała mieć m.in. najwyższą szybkostrzelność, najlepszy automat ładowania, miała być nabita słynną niemiecką mechaniką precyzyjną, miała być mistrzostwem świata w ergonomii stanowisk pracy załogantów itp., itp. I może to wszystko ma, tylko że jest dobra na poligon, a nie na wojnę, jak się teraz okazało. PzH jest przekombinowana i zawodna już choćby z jednego powodu - ma za dużo współpracujących ze sobą części, a geniusz zawsze tkwi wyłącznie w prostocie. Wojskowi Zachodu na takie przekombinowane urządzenia wojskowe, niepotrzebnie skomplikowane mają od zawsze dobre określenie - Rube Goldberg Machine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie