Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.8


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że to prawda 😈

 

"Uwaga! Właśnie przeszedłem kontrolę paszportową na gruzińskiej granicy w Upper Lars! Chłopaki, dlaczego nikt nie pisze o wariografie? jesteśmy w szoku! Mój mąż, 51L i synowie, 26 i 29 lat, zostali zabrani do pokoju przesłuchań na granicy z Gruzją i kazano im zrobić wariograf, inaczej mnie nie wpuszczą. Pytania dotyczyły stosunku do wojny w Gruzji, Krymu i NWO. W ogóle nie dbamy o politykę! Nie przeszli wariografu, ale najgorsze jest to, że na granicy z Rosją synowie już dostali wezwanie !!!! Jesteśmy w szoku, jak to? Georgia zdradziła nasze dzieci! Proszę uważać, po prostu nie wiemy co robić, nie jesteśmy nigdzie mile widziani, ale jesteśmy tylko patriotami naszego kraju"

IMG_20220925_190626_729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pułapka na myszy zatrzasnęła się: w Rosji mężczyznom zakazano opuszczania kraju.

 

Jako pierwszy na odprawie poinformował o tym Igor Jegorow, komisarz wojskowy obwodu rostowskiego. Wyjaśnił, że teraz płeć męska potrzebuje do wyjazdu zaświadczenia z wojskowego urzędu meldunkowego i rekrutacyjnego."

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karpik napisał:

Nie będzie pięknie. Wydarzenia ostatniego tygodnia przekreślają wszelkie nadzieje na szybkie zakończenie wojny.

Będzie, będzie... wierzę w ruski burdel, korupcję, pijaństwo i złodziejstwo. Te tysiące z łapanek po dwutygodniowym szkoleniu z zardzewiałą bronią to nie żadna wartość bojowa tylko dodatkowa robota dla grabarzy ukraińskich, bo ruscy swoich poległych nie zabierają.

 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karpik napisał:

Bejrut- nawóz.

"Film pokazuje około 1,1 kiloton. Najsłabsza taktyczna broń jądrowa to 2,2 kiloton."

 

1. Gwoli ścisłości, najsłabsza broń jądrowa USA jaka była na uzbrojeniu to głowica jądrowa W54 (np. pocisk do specjalnego moździerza Davy Crockett) - minimalne ustawienie siły wybuchu to 10 t (0,01 kt). Najsłabsza jaka jest obecnie to chyba bomba lotnicza B61 - minimalne ustawienie 0,3 kt. Na temat amunicji rosyjskiej czy innych krajów niestety nic mi nie wiadomo. 

2. Piękny film edukacyjny do lekcji o falach uderzeniowych; mam wrażenie, że nawet widać zjawisko "Mach stem", wzmocnienia fali pierwotnej przez falę wtórną, odbitą od ziemi, która rozchodząc się w podgrzanym powietrzu jest szybsza i zaraz dogania tamtą pierwotną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kazik.S napisał:

No ale przecież w 2020 to była prawda. Putin nie mordował jeszcze wtedy hurtowo, tylko detalicznie. Hurtowo zaczął dopiero w 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kazik.S napisał:

Czeczenia, Gruzja, 2014 Ukraina. Detalista

He, to zależy jaki sobie wyznaczymy próg między hurtem, a detalem, nie?

Ale masz rację, zapomniałem o II wojnie czeczeńskiej. Tam były tysiące ofiar, a Putin był już wtedy u władzy (od sierpnia 1999 był premierem). Tak, że zwracam honor do kieszeni 😀hurtownik jak najbardziej.

Edytowane przez Speedy
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie