Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, beaviso napisał:

Podobno nowa sztuka uliczna w Warszawie. Ładna! :)
Ciekawe tylko czy napis zrobili celowo z przestawionymi literami, żeby nie było wulg. czy coś im się pomieszało :D

Swoją drogą, od przeszło miesiąca to moje ulubione wyrażenie/słowo. Wyparło połowę polskich przekleństw. Obowiązkowo z akcentem na początek "NAch...j" 

M.

Clipboard02.jpg

Bardzo fajne.

A wiesz może gdzie to jest w Warszawie? Bo mamy tu w stolicy tyle przemiłych przyjacielskich akcentów wobec naszych ukraińskich sióstr i braci, że ja już się gubię w tym wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Moim zdaniem przed wybuchem słychać jak leci rakietka(?)

Who knows? że zagadam w staroindiańskim języku producenta HIMARS, którego od dziś podejrzewa się o to bum...

Jeden spec powiedział dziś, że Toczka byłaby za krótka, ale HIMARS proszę bardzo...

Nie moja specjalizacja - kto się zna niech koryguje, komentuje itp.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, beaviso napisał:

Yes, sir! W przygotowaniu. Challenge accepted by RAF!

Dzisiaj RAF poświęcił nieco uwagi właśnie rejonowi Cieśniny Kerczeńskiej. Jeden z RC-135W Rivet Joint z Waddington, regularny gość znad Polski, wybrał się od razu (z pominięciem zwyczajowego kursu wzdłuż naszych wschodnich rubieży) nad Morze Czarne, gdzie przeskanował sytuację naziemną w rejonie Kerczu. Teraz ląduje w macierzystej bazie.

M.

A już poważniej...

Łatwe to nie będzie z tym mostem.

Zarówno ruscy, jak i Ukraińcy mają swoje odpowiedniki SBS, więc wątpię, aby ciemną bezksiężycową nocą (niczym u MacLeana) dało się podpłynąć pod ten most i podłożyć pod niego, co trzeba.

Jakiś spec dziś (chyba ppłk lub płk) eks- z GROM mówił, że plan skasowania tego mostu leży na ukraińskim stole i czeka na realizację, ale licho wie, co tam jest w tym planie.

Prędzej podejrzewałbym atak ukraińskich Su-24 lub Su-25 (jeśli coś im z tego jeszcze zostało), ewentualnie, od biedy, atak MiG-ów-29, chociaż one tak się nadają do takich zadań, jak prosiaczek do tańczenia tanga argentyńskiego.

Ale skoro J. Wolski twierdzi, że 20/20+ tych MiG-ów przepłynęło z byłych demoludów na Ukrainę w ostatnich dniach to może niech i one zajmą się tym mostem, chociaż straty wśród tych MiG-ów mogą być masakryczne, 80-90-procentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedburgh_Ops
Nie wiem, w którym to miejscu w Warszawie taki streetart. Gdybym wiedział, że to gdzieś w centrum, to wczoraj podszedłbym zobaczyć naocznie - bo po raz pierwszy "od covida" wpadłem do WAW do biura. Ale zwyczajowo potem wybrałem się na ulubione "czeskie z pianką", żeby umilić sobie oczekiwanie na pociąg powr. do GDN.

Malbork jutro planuje loty do zwyczajowych stref, więc wygląda na to, że nadal mają czym je realizować.

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja odcina Polskę od gazu. Spełnia się groźba Putina. PGING potwierdza

Hmmm, ja to - za przeproszeniem - pieprzę, bo jestem - może nie prepersem - ale survivalowcem, więc mogę żyć na byle czym na zimno latami, ale w budynku, w którym mamy z żoną jedno z dwóch naszych mieszkań jest tyle młodziaków z małymi dziećmi, że oni tego nie za bardzo zrozumieją, że nagle nie ma gazu w kuchence...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, beaviso napisał:

@Jedburgh_Ops
Malbork jutro planuje loty do zwyczajowych stref, więc wygląda na to, że nadal mają czym je realizować.

Ale śtuki, panie dzieju, śtuki się liczą, jak u szanującego się magazyniera. Czy latające śtuki będę się zgadzały... :classic_biggrin:

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Wiem, że to straszny zawód, ale tym razem to chyba nie спирт, lecz wujek HIMARS lub coś podobnego - tak to w każdym razie wygląda.

2 dni temu Ukraińcy "donosili", że himars dotarł. Następnego dnia były cuda. Psipadek?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, beaviso napisał:

@Jedburgh_Ops
Malbork jutro planuje loty do zwyczajowych stref, więc wygląda na to, że nadal mają czym je realizować.

PS

Jest jeszcze jedna kwestia. Warto, aby jacyś zdeterminowani spotterzy zwrócili uwagę na jedną rzecz. Jeśli Wolski ma rację, że jego ptaszki wyćwierkały transfer 10/10+ naszych „29” na Ukrainę to warto zwrócić uwagę na malowanie. Lotnicze farby poliuratanowe to nie przelewki i one mają swoją masę. Nikt nie nakłada jednej farby na drugą, bo to jest potężne obciążenie dla MTOW, tylko - jak się chce zmienić malowanie - to się chemicznie ściąga jedną warstwę i dopiero wtedy nakłada nową; w tym wypadku ukraińską.

Dopóki ruscy nad Ukrainą nie zestrzelą - i łaskawie nie poinformują - czegoś z MiG-ów-29, co ma numer fabryczny z polskiego kontraktu na 9.12A to w życiu nie dowiemy się, czy III RP faktycznie coś na Ukrainę dostarczyła, czy nie, a J. Wolski będzie sobie mógł opowiadać, co chce, że „jest taki filmik”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gacol napisał:

Przekłuję jednak ten balonik

Okay :classic_smile:

Z całą przyjaźnią wobec forum skyscrapercity, jeśli mamy się przenikać informacjami i opiniami na temat tej strasznej wojny to chyba nie ma przeszkód. Ja w każdym razie nie stawiam żadnych © przy moich postach.

Wręcz niech się forumowicze skyscrapercity przyłączają tutaj i niech się poglądy ucierają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cypis napisał:

Ale jak by tak było , to chyba mostu kerczeńskiego też by już nie było.

To może była próba 😁. Cierpliwości.

1 minutę temu, bjar_1 napisał:

Nowość : 

 

Kto ma niebo ten wygrywa wojnę- tak zawsze nasz pan sierżant mówi 😂

Ruscy przez 2 miesiące nie opanowali nieba i nie zanosi się, żeby było lepiej. Wręcz przeciwnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie