Skocz do zawartości

Pioruny do USA i na Ukrainę


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Merill_Marauder napisał:

W to, że stara Strieła, cokolwiek faktycznie zmodyfikowana, przy okazji całkowicie na lewo i bez zgody właściciela praw (który wtedy nie był jeszcze persona non grata w znanej galaktyce, teraz jakby mam to wiadomo gdzie), wykazała się skutecznością sto procent to ja w to nigdy nie uwierzę. Poza tym- zakupiono podobno jeno partię kilkunastu pocisków. Więc rzecz miała się tak samo jak zakup Szrota. Do testów.

Norweskie Siły Zbrojne będą wyposażone w systemy rakietowe Piorun produkowane przez spółkę Mesko ze Skarżyska–Kamiennej, będącą częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej; umowa w tej sprawie została podpisana we wtorek w Oslo - poinformowała spółka w komunikacie.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8598961,zestawy-rakietowe-piorun-norwegia-mesko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to wlepiasz, skoro ja o tym napisałem jeszcze na poprzedniej stronie?

Zresztą przy okazji pisząc o tym, że podpisanie obu POTWIERDZONYCH przez niezależne media i portale w tym kraju i za granicą było fetowane z pompą wielkości księżyca.

Edytowane przez Merill_Marauder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Merill_Marauder napisał:

Zresztą przy okazji pisząc o tym, że podpisanie obu POTWIERDZONYCH przez niezależne media i portale w tym kraju i za granicą było fetowane z pompą wielkości księżyca.

Straszna wiadomość dla Ciebie. Przecież to stara strieła. Napisz do Norwegów o swoim oburzeniu. Podkreśl, że się znasz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik.S

Skoro czytanie ze zrozumieniem stanowi aż takie wyzwanie, to przypomnę:

 

"hehehe zyli powinni Ci podać termin, kraj, ilość i za ile. hehehehe... "

vs

Kazik.S

Nie mów, że nie zrozumiałeś, dość prostego w treści, tekstu:
 

"planuje kolejne kontrakty międzynarodowe"

"Zamierzamy"

to na poziomie fantastyki i mrzonki, czy na jakieś sensownej kalkulacji?

 

Czy gdzieś w nim pada pytanie o " termin, kraj, ilość i za ile"? Nie bardzo....
Jestem, po prostu, ciekaw, czy to myślenie życzeniowe, czy odwrotnie- ma jakieś sensowne podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Skoro czytanie ze zrozumieniem stanowi aż takie wyzwanie, to przypomnę:

Pokaż chociaż jeden przykład na świecie, jeden, że kupujący i sprzedający broń w warunkach wojny takim jak ty udostępnia wszystkie tajemnice kontraktu. Zrozumiałeś ten tekst? Narysować?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik.S

"hehehe zyli powinni Ci podać termin, kraj, ilość i za ile. hehehehe... "

vs

Kazik.S

Nie mów, że nie zrozumiałeś, dość prostego w treści, tekstu:
 

"planuje kolejne kontrakty międzynarodowe"

"Zamierzamy"

to na poziomie fantastyki i mrzonki, czy na jakieś sensownej kalkulacji?

 

Czy gdzieś w nim pada pytanie o " termin, kraj, ilość i za ile"? Nie bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM

Jak dowiadujemy się z komunikatu, w ramach kontraktu wartego kilkadziesiąt milionów euro Mesko dostarczy kilkaset rakiet Piorun wraz z zestawami startowymi. Umowę w tej sprawie podpisał we wtorek w Oslo wiceprezes spółki Przemysław Kowalczuk.

Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym konkurowaliśmy z europejskimi i amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Praca wykonana przez ostatni rok przez Polską Grupę Zbrojeniową sprawiła, że nasza oferta okazała się znacznie lepsza, niż naszych konkurentów i wygraliśmy przetarg – podkreślił, cytowany w komunikacie, Kowalczuk.

https://i.pl/polskie-wyrzutnie-piorun-beda-strzec-norwegii-spolka-mesko-wygrala-przetarg/ar/c1-17086395

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałem o kontrakt, bo to wiemy wszyscy. Pytałem o konkurs i jego założenia. Wymagania taktyczno- techniczne i takie tam inne bzdury. Za to znajdujemy informację, że wybraliśmy Pioruna, bo był tani i obiecali, że szybko go dostarczą. Idealnie pasuje do naszych zakupów z Korei Południowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast się głupio mądrować było zapytać o wykrutkę ph i numer? 30 lat mam do czynienia z produkcją z metali i montażem a nie mogę sobie przypomnieć by ktoś zamiast ph nr, mówił phillips i bez numeru. Dyletanckie mądrości zapodajesz i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja od 20 lat mam do czynienia z produkcją i nie przypominam sobie żeby u nas w branży ktoś określał jaką wielkość śrubokręta potrzebuje. Chociaż faktycznie jak meblarze u nas montowali nowy warsztat to nas prosili o konkretne bity... bo zapomnieli :D

Także wybacz, nie masz nic do powiedzenia w temacie rzekomego konkursu i jego wymagań to po prostu nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Merill_Marauder napisał:

ja od 20 lat mam do czynienia z produkcją

Chyba bimbru, bo piszesz jak po spożyciu przedgonu.

Chyba, że ta twoja produkcja wygląda tak i nie potrzeba zmieniać narzędzi:

Mędrkuj dalej to będzie weselej na forum:)

Tu taki bardzo skromniutki zestaw do wkręcania ale z widocznym opisem wielkości: płaskich, PH, PZ, imbus i torx... Może to pomoże i przestaniesz różne śruby lub wkręty wkręcać jednym śrubokrętem. Ponadto podpowiem, że są wkrętarki i wkrętaki akumulatorowe.

zestaw-bitow-14-dt7969-qz-dewalt.jpg

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tyr napisał:

Chyba bimbru, bo piszesz jak po spożyciu przedgonu.

No po raz kolejny spodziewałem się, że napiszesz coś mądrego i się przeliczyłem.

W zasadzie, co do pisania czegoś mądrego- coś do powiedzenia o rakietach Piorun vel Grom-M, masz? Na przykład z kim w mitycznym konkursie w Norwegii, którego założeń nie zna nawet Janes, wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Merill_Marauder napisał:

W zasadzie, co do pisania czegoś mądrego- coś do powiedzenia o rakietach Piorun vel Grom-M, masz? Na przykład z kim w mitycznym konkursie w Norwegii, którego założeń nie zna nawet Janes, wiesz?

Już takim jak ty udostępniają dane przetargów na broń. Idź na spacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kazik.S napisał:

Już takim jak ty udostępniają dane przetargów na broń. Idź na spacer.

Wyobraź sobie, że to jest informacja publiczna. Ja wiem, że to dla Ciebie szok. W każdym rodzaju prasy wojskowej drukowana. Na przykład możesz sobie zaprenumerować Wojsko i Technikę i będziesz miał o przetargach na polskie uzbrojenie praktycznie wszystko. Żeby nie było, że w USA to nawet w stenogramach prac senatu udostępniają. Stąd się wzięły chociażby papiery dotyczące RfO na Abramsy dla Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie