Skocz do zawartości
  • 0

Betonowa budowla schron


owieczka

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak była by jak płyty stropowe,czy inne wylewki .Słupy zapewne były znacznikiem miejsca jak zasiali kukurydzę co w szałerek nie wjechał po pijaku jakiś pegeerus,oni praktycznie nic innego nie robili- picie to jest życie ,dewiza PGR.Przynajmniej tych z mojej okolicy,ba nawet film był o tych z okolic Słupska -ARIZONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MetalDetectoringWWII napisał:

Może być to zwykła piwniczka na ziemniaki pośrodku pola.

Właśnie odpaliłem ten wątek i miałem napisać dokładnie to samo, gdy przyszło powiadomienie, że @MetalDetectoringWWII dodał nowy komentarz. Jak widać na jednym ze zdjęć, piwniczka czy też komórka, powstała 31-go maja 1978 roku, więc raczej nie spodziewałbym się w niej żadnych ciekawych fantów, oprócz śmieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, owieczka napisał:

cały czas mnie zastanawiają 3 metrowe betonowe słupy po co ktoś aż tak chciał grodzić pole

 

51 minut temu, hipolit-O4 napisał:

Uważaj ! Może to być tzw."mogilnik"gdzie pobliski PGR skaładował przeterminowane środki ochrony roślin.


No może właśnie po to, aby uchronić postronnych ludzi przed kalectwem lub nawet śmiercią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czym są opary i strefa bezpieczeństwa? Nie wiemy co tam było składowane, dlatego tym bardziej należy wziąć pod uwagę to, co zasugerował @hipolit-O4. Uważam, że nie ma co cwaniakować i pomimo upływu wielu lat, należy powziąć wszelkie środki ostrożności. A dlaczego tak duży obszar został ogrodzony? Ano dlatego, że cała ta działka była własnością jednego podmiotu, więc ten nie rozdrabniał się, tylko trzasnął należyte ogrodzenie... Ja osobiście odpuściłbym sobie penetrowanie tego obiektu- strata czasu, bród i zarazki, a w razie "wykrycia" - co nie będzie trudne, bo jak widzę na zdjęciach "widać Cię z każdej strony jak na talerzu"- można narobić sobie problemów. Wykrywacz pójdzie się "ebać", a za "wykopki z wykrywaczem" i wtargnięcie na czyjś teren sprawa może trafić do sądu. 1 stycznia 2018 roku w polskim prawie zmieniły się przepisy dotyczące kwalifikacji czynu nielegalnych poszukiwań zabytków – dotąd było to wykroczenie, obecnie – przestępstwo. Swędzi Cię 5 tyś. pln. na grzywnę? Chcesz spędzić wczasy na koszt państwa, gdzie turnusy trwają od 2-óch do 5-ciu lat, a w szczególnych przypadkach nawet 10?! Widać, ze jesteś młody, napalony, pełen fantazji i jeszcze do Ciebie nie dociera jakie mogą być konsekwencje, a uwierz mi- gra nie jest warta świeczki...

Pozdrawiam i życzę rozważnego podejścia do "wykopków" oraz ciekawych i przede wszystkim bezpiecznych fantów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie