Skocz do zawartości

Jednostki Polskiej Flotylli Rzecznej w obcej sluzbie.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Haki holownicze zdemontowali, na rysunku brak. Działko nie nasze, ma rękojeść pod zamkiem. Starszy model, widuje się takie na zdjęciach K.u K. Flotylli Wiślanej z Krakowa. Też mają tarcze, a i na jednym naszym KU ''Praha'' widać coś co by mogło służyć do jej montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ta " szóstka" solidna i z kropką po. Te 1,2,4 przy niej to jak " gryzmołki" Stąd moje pytanie, czy fotograf sowiecki zrobił " retusik" ? 

                 --------------------------------------------------------------------------------------------

I trochę materiału sowieckiego odnośnie LKU. Myślę, że chyba nie można ich lekceważyć. W różnych przypadkach rysunki robione na podstawie  naszych, ale czasem trafiają się sylwetki powstałe  na podstawie szkiców nurków EPRON-u, działających przy podnoszeniu jednostek. I są czasem jedynym, przy braku zdjęć, wiarygodnym świadectwem  ich wyglądu.

w ku praha.JPG

w lku 39.JPG

mar lku  w sowieckiej.jpg

Edytowane przez formoza58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym musiał całe, a to z FB zaczerpnięte. Jego lewa połówka załapała się do najnowszego WLU o LKU.

Gościu stoi na tle otwartej połówki przedziału silnikowego, po prawej ma okrągły otwór pod jarzmo uniwersalne, nad nim widać położoną na dachu kazamaty klapę wejściową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rosyjskiej stronie znalazłem zdjęcie, z opisem wskazującym na wrak " Sikorskiego" po wrześniu 1939 roku. Ale nie jestem przekonany...

Po wydobyciu wcielony  do służby jako baza pływająca " Bug", potem  jako statek sztabowy.  

sikorski3.jpg

Edytowane przez formoza58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ptasznik napisał:

a ten wysoki przed salonką to szasem nie francuz ?

A nie Angol?

Może to zdjęcie " Sikorskiego" z 1941 roku i wtedy być może, ze niemieckie. I tak właśnie może być. Mam wrak jednostki z końca września 1939 roku i jest inaczej w porównaniu z zamieszczonym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie