Skocz do zawartości

Chciał sprzedać setki niemieckich dokumentów z czasów okupacji Łodzi. Grozi mu 8 lat więzienia


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, K.O.P. napisał:

dziś już nie można nawet w lesie się odlać o innej działalności nie wspomnę bo naszpikowane kamerami

przed odlaniem zwróć uwagę czy nie ma w pobliżu budki lęgowej, szczególnie takiej która jest zawieszona wyjątkowo nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako muzealnik jestem sprawą zaniepokojony, a wręcz zbulwersowany. Prawie jak za komuny, kiedy podpisywano umowę kupna-sprzedaży z TTką przy skroni.

Mi to wygląda po prostu na "siłowe"  przejęcie zbioru. Pytanie, która instytucja jest tak żywo zainteresowana tymi dokumentami?

Czy doszło do jakiejkolwiek mediacji/kontaktu ze strony IPNu, celem sporządzenia kopii?

Art.28 ust.2. Ustawy o IPN
"Właściciel lub osoba mająca inny tytuł prawny do posiadania dokumentów, o których mowa w ust. 1, jest obowiązana do ich udostępnienia Prezesowi Instytutu Pamięci, na jego żądanie, w celu sporządzenia kopii."
 
Ktoś ma wiedzę co w zasadzie było przedmiotem sprzedaży? Co było na tych dokumentach? Konkret z aukcji, a nie przekaz prasowy.

Podobnie niesmaczna akcja była przy poszukiwaniu archiwaliów Armii Krajowej, które rzekomo "wypłynęły" na Ukrainie.

 

Idźmy dalej tą drogą, nikt się niczym nie będzie chwalić, czy dzielić informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak przeczytałem o tych dokumentach to jestem porządnie... wściekły, sami zgadnijcie na kogo. Cisną mi się na usta słowa które nie licują z powagą tego forum. W jakim kraju my żyjemy, co to za prawo? Niedługo nie będzie można nic zrobić, wszędzie jest permanentna inwigilacja i tyrania. Trzeba zebrać się do kupy i skopać im dupy! Tak dalej nie może być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie