Skocz do zawartości
  • 0

Orzełek


Krzysiek0608

Pytanie

https://imageshack.us/i/poi7cBdQj

Czesc, chciałbym zidentyfikować znalezionego orła (prawdopodobnie). Męczy mnie ten temat dość mocno i przeszukałem już wszystko co byłem w stanie. Dowiedziałem się że może to być  zwieńczenie flagi, sztandaru, pucharu, zegara, pickelhaube czy pełnić inny motyw ozdobny. Wyszukiwalem już jako Pruskie, Niemieckie,Polskie, Napoleońskie i nic. Zastanawia mnie fakt że owy ptak ma skrzydła skierowane w dół a jeśli przyjmując że jest to orzeł - brak korony. Obiekt znaleziony w okolicach Nysy w poniemieckiej wiosce.  Nie potrafię określić materiału z jakiego został wykonany ale prawdopobnie jest to brąz lub mosiądz (ciężki jak na swój gabaryt). Na dole ma gwintowany otwór. Jeśli chodzi o wymiary to jest to około 8 cm w wysokości i rozpiętości skrzydeł.

Bardzo liczę na waszą pomoc i mam nadzieję że uda się pomyślnie zidentyfikować

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Tyr napisał:

Od bibelotu typu zegar, świecznik 

Bycmoze, to by tłumaczylo że nie można znaleźć na ten temat żadnych informacji. Cieszylbym się jednak gdyby udało się potwierdzić cokolwiek z dotychczasowych przypuszczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie