Skocz do zawartości
  • 0

Okrągła "blaszka" z numerami- czyżby od pocisku moździerzowego?


Salieri16000

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny kolego- dziękuję za nakierowanie mnie na właściwe tory. Po tym co zasugerowałeś, skłaniam się ku opcji, że element ten pochodzi od naboju sygnałowego (cienkie ścianki). Nie zgadza mi się jedna rzecz, a mianowicie kulisty element w miejscu spłonki. Z tego co kojarzę, to spłonki są płaskie... Masz jakieś sugestie, na rozwiązanie nurtującego mnie zagadnienia? Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Salieri16000 napisał:

Szanowny kolego- dziękuję za nakierowanie mnie na właściwe tory. Po tym co zasugerowałeś, skłaniam się ku opcji, że element ten pochodzi od naboju sygnałowego (cienkie ścianki). Nie zgadza mi się jedna rzecz, a mianowicie kulisty element w miejscu spłonki. Z tego co kojarzę, to spłonki są płaskie... Masz jakieś sugestie, na rozwiązanie nurtującego mnie zagadnienia? Pozdrawiam serdecznie!

Spłonkę wydęło na skutek eksplozji poza komorą nabojową. Nabój trafił w ogień, wystarczą płonące trawy, eksplodował ładunek prochowy i materiał inicjujący- i efekt mamy jak widać. Normalnie ten element nie uległby zniekształceniu, bo opiera się o czoło zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie