Jump to content
  • 0

Okrągła "blaszka" z numerami- czyżby od pocisku moździerzowego?

Salieri16000

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

Szanowny kolego- dziękuję za nakierowanie mnie na właściwe tory. Po tym co zasugerowałeś, skłaniam się ku opcji, że element ten pochodzi od naboju sygnałowego (cienkie ścianki). Nie zgadza mi się jedna rzecz, a mianowicie kulisty element w miejscu spłonki. Z tego co kojarzę, to spłonki są płaskie... Masz jakieś sugestie, na rozwiązanie nurtującego mnie zagadnienia? Pozdrawiam serdecznie!

Kulistość spłonki to efekt jej rozdęcia poprzez eksplozję naboju (poza pistoletem rzecz jasna) w wyniku działania wysokiej temperatury (ognisko,pożar). Zresztą po całości tego okucia widać, że nabój rozerwało.

12 godzin temu, Salieri16000 napisał:

Szanowny kolego- dziękuję za nakierowanie mnie na właściwe tory. Po tym co zasugerowałeś, skłaniam się ku opcji, że element ten pochodzi od naboju sygnałowego (cienkie ścianki). Nie zgadza mi się jedna rzecz, a mianowicie kulisty element w miejscu spłonki. Z tego co kojarzę, to spłonki są płaskie... Masz jakieś sugestie, na rozwiązanie nurtującego mnie zagadnienia? Pozdrawiam serdecznie!

Spłonkę wydęło na skutek eksplozji poza komorą nabojową. Nabój trafił w ogień, wystarczą płonące trawy, eksplodował ładunek prochowy i materiał inicjujący- i efekt mamy jak widać. Normalnie ten element nie uległby zniekształceniu, bo opiera się o czoło zamka.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information