Skocz do zawartości
  • 0

kamyk


predi888

Pytanie

takie coś przyjechało do mnie z węglem, kamień lub jakiś zlepiec, bardzo lekki, gładki, kruchy, wnętrze jakby ziarniste, z zewnątrz gładka warstwa podobna do polerowanej  glinki 

IMG_20191230_075408.jpg

IMG_20191230_075352.jpg

IMG_20191230_075320.jpg

 

p.s - do czego to doszło żeby kamienie identyfikować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W weglu znajdują się fragmenty żywicy używanej do mocowania różnego zelastwa w kopalni, kiedyś znalazłem taki i faktycznie myślałem że to bursztyn, jest identyczny. A bursztyn w weglu kamiennym niestety nie występuje, bardzo rzadko w  brunatny. Łatwo można odróżnić te dwie substancje zeskrubując odrobinę i podpalając, ta żywica niemiłosiernie wali spalonym plastikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny sprzedawca nawet nie wie, że gdzieś w czeluściach internetu został skazany za machloje... ?

A braliście Panowie pod uwagę fakt, że oprócz węgla, na składach bywają także inne kruszywa a utrzymanie tam idealnego porządku jest praktycznie niemożliwe...? Te dwa kamyki to mniej niż śladowa ilość. Ja sam węgla może nie kupuję ale kiedyś trafiłem w worku z ziemniakami tak bardzo podobny do kartofla otoczak, że aż zacząłem go obierać... Serio =D Darujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo tego w węglu to go reklamuj bo cię orżneli ? takie coś w dużej ilości można znaleźć w węglu słabej jakości ale zdążają się też od tak po prostu pojedyncze kawałki w opale dobrej jakosci. 

Pewnie ma on jakąś swoją nazwę ale u mnie się mówi na to po prostu kamień ?

 

kamienie_w_weglu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, predi888 napisał:

Nie ma tragedii, ale szału też nie, musiała to być resztka z hałdy bo drobnicy od groma 

Zobaczysz jak będziesz wyciągał popiół, węgiel z dużą ilością kamienia słabo się pali pomimo czarnego koloru. Jeśli wyciągniesz dużo takich kawałków z popiolu to naprawdę reklamuj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie