Skocz do zawartości

Stug III we wrześniu 1939


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widziałem, że przez e-...de przemknęły jak błyskawica zdjęcia trzech Stug-ów III  Ausf. A   z września 1939 roku.

Po moim zalogowaniu, żeby zrobić "Sofort kaufen" , już ich nie było ! Zniknęły.

Jedno zdjęcie było ewidentnie koszarowe, z murowanymi piętrowymi budynkami w tle ale pozostałe już były polowe.

Czy ktoś zdążył może zrobić screena ?

Piotr

 

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Pochwal się- ja na e. nic takiego w historii nie znalazłem.

Po 1 - nie wchodzę na Odkrywcę po to, żeby się chwalić ale albo po to, żeby się czegoś nowego dowiedzieć albo, żeby podzielić się swoimi wątpliwościami   

Po 2 - oprócz "historii przeglądarki" jest jeszcze pamięć długotrwała (LTM ?) i ona mnie wspomogła, bo zatrybiło jakie to charakterystyczne dziwne "ozdoby" umieszczał na swoich zdjęciach sprzedający ... Potem było już z górki

Po 3 - akurat to jedno zdjęcie z całej serii do którego dotarłem, budzi moje największe wątpliwości i NIE JEST WG MNIE Z WRZEŚNIA 1939. Mimo białego , "pełnego" krzyża. Niestety. Na innym zdjęciu "garnizonowym" z tej samej serii jeden Stug III był na podwoziu PzKpfw III Auf B (pozostałe dwa były gorzej widoczne) ale ten na tym jednym, jedynym zdjęciu, które odnalazłem jest chyba na podwoziu Ausf G. Czyli wygląda jakby to był faktycznie Stug III Ausf A ale jednak z późniejszej serii produkcyjnej czyli z czerwca-września 1940 roku.

Czyli mimo białych, pełnych  "wrześniowych" krzyży na pojeździe to nie jest jednak zdjęcia z września 1939 roku.

Szkoda ...

A tak na marginesie - jest może wątek gdzie są wrześniowe "panzery" z innymi krzyżami ? Nie chodzi mi o frontowe ochlapanie ich błotem ale o krzyże, które mają ewidentnie czarne środki.  

PS. Zdjęcia wysłałem do Czlowiekasniegu 

 

       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Po 1 - nie wchodzę na Odkrywcę po to, żeby się chwalić ale albo po to, żeby się czegoś nowego dowiedzieć albo, żeby podzielić się swoimi wątpliwościami"

Herbata to zło... i nie bardzo rozumiem, skąd te nerwy.

Wątków o ciołgach jest kilka, ale największy zbiór to cykl

https://forum.odkrywca.pl/topic/761570-wrzesień-1939---zdjęcia-część-29/

@ dostałem i odpisałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
W dniu 5.06.2019 o 16:30, MarekA napisał:

to garnizon w Bornym Sulinowie

 

W dniu 5.06.2019 o 17:12, Peter napisał:

Trochę mi to przypomina Rembertów

Cytat

15 czerwca 1936 r. Pozwolono opracować nowe działa samobieżne przeznaczone dla piechoty wsparcia artylerii. Propozycję projektu Paltform i ulepszenia powierzono Daimler-Benz , a opracowanie głównego działa kalibru 7,5 cm było kierowane przez Kruppa . Działo 7,5 cm oparte na armacie czołgowej Kw.To. Używany w zbiorniku średnio Pz.Kpfw.IV . Plany liczyły się z dostawą czterech platform Pz.Kpfw.III (3,7 cm) z ulepszonym drewnianym manekinem (4-5 / 1937) i piątej platformy, która miała nawet pełnoprawny prototyp (7/1937). Plany zostały jednak uchylone, a rozwój samobieżnych „twas” został wyłączony. Sugestie projektowe zakończyły się nawet w roku podatkowym 1937/38. Dostawa prototypowego działa przezKrupp został przedłużony do 1939 roku. Firma Daimler-Benz dodała pięć platform Pz.Kpfw.III Ausf.B , które służyły do produkcji prototypów serii 0. Versiess -Sturmgeschütz . Nadbudowa czołgu i wieża przewidzianych platform zostały wykorzystane do ostatnio wyprodukowanych platform Pz.Kpfw.III Ausf.D (Fgst.Nr.60221-60225). Rozszerzenia zalecanych prototypów wykonano z niepowlekanej stali. Pojazdy zostały wysłane do testowania pułku artylerii Lehr w Jüterbog .
Prototypy przenoszone na ulepszenie przedniego pancerza przed miejscem ładowania dużych liter identyfikacyjnych prawdopodobnie wskazują na kolejność w akumulatorze (prawdopodobnie AE). Po teście służył szkoleniu nowych załóg ofensywnych twas.
Co ciekawe prawdopodobnie pierwszy prototyp (oznaczone „A”) jest, że daszek nad kierowcą lub otworów dla lornetki obserwacji peryskopu KFF 2.

czyli Artillerie-Lehr-Regiment in Jüterbog

wiecej zdjęć

 

https://www.armedconflicts.com/Pz-Sfl-III-s-Pak-Versuchsserie-t191870

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie