Skocz do zawartości
  • 0

Siekiera


PiotrL

Pytanie

Witam serdecznie. Jestem tu nowy także jeśli temat był to proszę o przeniesienie. Znalazłem taka siekiere zardzewiala i postanowiłem ja odnowić. Podczas czyszczenia pojawił się pewien znak. Dość nietypowy do tych co widziałem w Internecie. Czy ktoś z Państwa może już się spotkał z takim oznaczeniem ? Jeśli tak to proszę o informację.

20190302_104534.jpg

Screenshot_20190302-174210_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Na siekierach podobnie, choć czarno widzę pracę z siekierą, która waży ponad 10 kg.

Pytanie czy to siekiera, czy topór do rozłupywania, po zdjęciach nie dojdziesz, dla laika to to samo, a topory do rozłupywania potrafią ważyć nawet więcej niż 10 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magius28 napisał:

Pytanie czy to siekiera, czy topór do rozłupywania, po zdjęciach nie dojdziesz, dla laika to to samo, a topory do rozłupywania potrafią ważyć nawet więcej niż 10 kg.

O takie coś 

20190302_104525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, magius28 napisał:

Nie pytaj mnie do czego to używane, ale widziałem takowe o wagomiarze 10, 12 a nawet 15 kg u drwali w Biesach.

siekiera 10-1000g, siekiera-topór 15kg nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiera wygląda na wczesny PRL. Typowa gospodarcza. Punca zazwyczaj oznacza zakłady wytwórcze, a wtedy było ich dużo. W późniejszym okresie bito nr normy. Mam takie dwie podobne ale bez bić. Ile waży twoje cudo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maszyna napisał:

Siekiera wygląda na wczesny PRL. Typowa gospodarcza. Punca zazwyczaj oznacza zakłady wytwórcze, a wtedy było ich dużo. W późniejszym okresie bito nr normy. Mam takie dwie podobne ale bez bić. Ile waży twoje cudo? 

Dzięki za odpowiedź. Coś nowego się ruszyło. Waga to 739 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie