Jump to content

Maszyna

Forum members
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Maszyna

 1. Pierwszy strzał to minerał Agato-podobny. Musiałbyś przeciąć go w połowie diamentówką i wtedy zobaczyć. Na powierzchni ma wiele wytrąceń mineralnych, co świadczy, o zróżnicowanej powołanej temperaturze studzenia się skały. Zrób zbliżenia, ale pierwszy rzut oka wyglądają na odmianę chalcedonu.
 2. Najlepszy byłby katalog wyposażenia. Mam tylko lądowy. Fajny zakup. Sam nurkowałem i teraz mój nóż (nowszej generacji) służy mi na powierzchni. Należy dodać że jakość stali w takich nożach bije na głowę jakieś "myśliwskie" i inne damasceńskie wynalazki. Ja swoim to pilnik mogę zeskrobać.
 3. Uzupełnienie mojego domniemania: http://landandseacollection.com/id1108.html
 4. Jest to nóż nurkowy francuski. Z przełomu XIX i XX wieku. Pozdrawiam
 5. Stara (PRL) amunicja kaliber 12 do dubeltówki. Raczej śrut, bo nie widziałem brenneki z tej wytwórni (ruscy mieli inne kule). Kolega czestar trafił w 10. Mój ojciec mi robił takie gwiazdki jak byłem kajtkiem.
 6. Siekiera wygląda na wczesny PRL. Typowa gospodarcza. Punca zazwyczaj oznacza zakłady wytwórcze, a wtedy było ich dużo. W późniejszym okresie bito nr normy. Mam takie dwie podobne ale bez bić. Ile waży twoje cudo?
 7. Podobny miałem u siebie w okolicy Nowej Soli. Był to jak pamiętam punkt obserwacyjny na kierunku mostu przez Odrę (ok. 500m od mostu). Punkt dla 1 żołnierza. Bez części podziemnej. Długość ok 3-3.5 m szerokość ok. 1.5m. Tyle pamiętam. Na pewno są tu lepsi w temacie.
 8. Trafiła mi się siekiera na starociach. Punca:J. H. Erdmann Glauchau. Nie mogę znaleźć nic a chodź głównie o rok produkcji. Te wgniotki pochodzą od klepania na niej czegoś innego.
 9. Kolego poczytaj o pozycji środkowej Odry (Oderstellung). Tam znajdziesz interesujące Cię wiadomości.
 10. Hipolit-O4 trafił w 10. http://www.luxuryproducts.pl/podstawka-pod-pioro-prosto-z-wloch.html
 11. Pierwsze skojarzenie to knaga to wiązania/trymowania linki.
 12. Moim zdaniem proporcja okucia z nitami jest ok. To nie jest Łopata+szlifierka". To jest 100% oryginał (bez malunków).
 13. Dzięki za trop. Ma ona więcej niż 30 lat. Rękojeść raczej dąb lub inny twardszy gatunek. Wymiary: dł. całk. 65cm, szerokość części roboczej 12, długość trzonka 42. szpadel" to mocno przesadzone. Wymiary podobne do typowych saperek.
 14. Kolego znalazłem pewien trop. Mundur jest raczej górniczy (nie jestem specem) ale w linku masz podobną opaskę naramienną. http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lis_Major. Czapka jest zagadką. Może straż górnicza?
 15. Saperka w posiadaniu od 30 lat ciągle w użytku. Prosiłbym o informację czym kopie :) brak sygnatur. Malowanie to twórcza wizja córki.
 16. Kolego szukaj po uczelniach itp. Podobne logo ma np. Polibuda warszawska oddział Płock :) tylko z literą P.
 17. To kółeczko wygląda na uszczelkę. Taką montowałem do wydechu w motorze. Zawinięta blacha miedziana z wypełnieniem niepalnym.
 18. Moim zdaniem zrób kąpiel z parafiny. Pomoże, nie zaszkodzi. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information