Sedco Express Napisano 30 Maj 2018 Napisano 30 Maj 2018 ad.Koloman (341 / 0) 2018-05-28 23:40:06Jeden z tych, którym dane było zramoleć i zemrzeć śmiercią naturalną: ppłk.pil.Jan Kieżun (1890-1970)"Odznaka włoskiego pilota I WŚ - nad odznaką francuskiego pilota.
Sedco Express Napisano 30 Maj 2018 Napisano 30 Maj 2018 ad.Koloman (341 / 0)2018-05-30 02:33:17Adam Wojtyga 1896 - 1956-odznaka polowa pilota-Krzyż Niepodległości-Krzyż Walecznych-Srebrny Krzyż Zasługi RP-Medal Pamiątkowy za Wojnę 1918-1921-Medal 10-lecia Odzyskania Niepodległości-odznaka pamiątkowa 1 Brygady Legionów a Wierną Służbę"-odznaka 2.PL (Kraków)
Koloman Napisano 30 Maj 2018 Napisano 30 Maj 2018 Kolejni lotnicy II RP pobierający PRL-owskie emerytury.Jerzy Garbiński 1896 - 1979
W3SOKÓŁ Napisano 30 Maj 2018 Napisano 30 Maj 2018 Sedco Express (553 / 9) 2018-05-30 08:43:32Małe uzupełnienie do spisu odznaczeń. ppor/ ppłk. pil. Adam Wojtyga nigdy nie miał nadanej Polowej Odznaki Pilota. Bezpośrednio po szkoleniu prawie cały okres służby to służba na różnych stanowiskach w szkolnictwie. Nie wykonywał lotów bojowych w okresie za które nadawano Polową Odznakę Pilota (1918-21). Wszystkie nadania przedwojenne (od 11.11.1928 roku)były numerowane i nie figuruje na liście nadań.Jest to zwykła odznaka pilota.
Sedco Express Napisano 30 Maj 2018 Napisano 30 Maj 2018 Dziękuję za prostowanie mojego błędu i wyczerpującą informację.
formoza58 Napisano 30 Maj 2018 Autor Napisano 30 Maj 2018 Znowu wyjdę na złego policjanta", ale cóż, trudno...Kilku z Lotników, który mieli szansę, aby zramoleć i zemrzeć śmiercią naturalną". Niestety, nadszedł rok 1927, a kolejnego dla Nich nie było.Sierż. ucz. pil. A. Jabłoński...
formoza58 Napisano 1 Czerwiec 2018 Autor Napisano 1 Czerwiec 2018 Żołnierze 1 Pułku Lotniczego podczas pogrzebu Żwirki i Wigury.
formoza58 Napisano 2 Czerwiec 2018 Autor Napisano 2 Czerwiec 2018 Kpt. C. J. Niekrasiewicz.Zginął w 1926 roku.
formoza58 Napisano 3 Czerwiec 2018 Autor Napisano 3 Czerwiec 2018 Sylwetki Lotników 2 P.Lot. na wesoło.
formoza58 Napisano 3 Czerwiec 2018 Autor Napisano 3 Czerwiec 2018 St. sierż. pil. Stanisław Działowski z 2 Pułku Lotniczego...
formoza58 Napisano 3 Czerwiec 2018 Autor Napisano 3 Czerwiec 2018 ...PS. Przypomniał mi się post- pytanie z 26 kwietnia, więc spytam się podobnie: Sedco Express- wielka cisza? Brak materiałów do zamieszczania?
Koloman Napisano 4 Czerwiec 2018 Napisano 4 Czerwiec 2018 Kolega formoza58 napisał:PS. Przypomniał mi się post- pytanie z 26 kwietnia, więc spytam się podobnie: Sedco Express- wielka cisza? Brak materiałów do zamieszczania?"Według mojej wiedzy, Kolega Sedco Express posiada znakomite materiały w ilosci pozwalającej obdzielić kilka forów na raz.Dlaczego milczy, tego to ja już nie wiem.Natomiast dlaczego ja postanowiłem milczeć wyjaśniam: posiadam dużo bardzo interesujących, w dużej mierze niepublikowanych materiałów, na przykład albumy z fotografiami Kazimierza Kubali, Mieczysława Szczudłowskiego, Romana Florera, Tadeusza Praussa, Stanisława Nazarkiewicza, Jana Wierzejskiego, Józefa Cagaska, Bogdana Kwiecińskiego i wielu innych, mnóstwo pojedyńczych fotografii czy skany licznych dokumentów. Z wielką ochotą chciałem te w wielu przypadkach unikalne materiały udostępnić na forum zainteresowanym Kolegom otrzymując w zamian, też na forum równie ciekawe, wcześniej nie publikowane, nie znane mi informacje czy fotografie.Niestety, w zamian otrzymuję kiepskiej jakości skany portretowe, głównie ze znanego powszechnie dzieła Ku czci......", fotografie też kiepskie (np. ostatnie w temacie z godłami), najczęściej z dostępnej w digitalnych bibliotekach pracy czy NAC-u.No i również łatwo dostępne w w/w prasie nekrologi.To nie jest równorzędna wymiana więc mówię pas" i wycofuję się z gry czyli z tego forum.
formoza58 Napisano 4 Czerwiec 2018 Autor Napisano 4 Czerwiec 2018 A myślałem, że padła Tobie klawiaturka przy blokadzie ???????...". Hmm,wydaje mi się, że Kolega Sedco Express nie potrzebuje w Twojej osobie adwokata, bowiem bez tego zupełnie dobrze się porozumiewamy. I na pewno zrozumie moje intencje apropo mojego postscriptum...Naprawdę, wierz mi, nie jestem pod wrażeniem Twoich wymienionych zbiorów, bowiem temat Lotnictwa nie jest u mnie priorytetowy. Wrzucając posiadane lub znajdujące w wymienionych przez Ciebie źródłach , nie liczyłem na wymiany, lecz na bezinteresowne zainteresowanie lotniczym tematem, bynajmniej nie Ciebie. To, że czy łatwo znależć je w ww. wymienionych przez Ciebie żródłach ( mam na myśli nekrologi i wiadomości prasowe) pozostawiam innym, byle nie Tobie. A swoją drogą, piszesz o równorzędnej wymianie?Faktycznie, we wszystkich wątkach jej nie było...Na koniec, jedno co, to jestem pod wrażeniem Twojej skromności".Sygnalizowanej na łamach forum, przypieczętowanej w ostatnim, pożegnalnym poście w tej jak to nazwałeś grze".Pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się