Skocz do zawartości

Sylwetki Lotników II RP 1921- 1939 cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

To cóż Sedco, należałoby w takim razie usunąć wszystkie zdjęcia z trzech wątków sylwetek Lotników, na których  widnieją żołnierze obsługi naziemnej Wojsk Lotniczych? A może wszystkie wątki lotnicze?  Chyba Twój " dobroczyńca" osiągnął, co zamierzał i śmieje się w głos. A mnie w tej chwili ręce opadły... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sedco Express napisał wczoraj:

"Uważam, za niewłaściwe określanie mianem "lotnik"  wszystkich specjalności personelu lotniczego a wyłącznie, tylko  personelu latającego. Czyż "lotnikiem" można nazwać np. kierowcę, stolarza, warsztatowca z bazy lotniczej ?"

I ma całkowicie rację!!!!!!!!!!!

LOTNIKIEM jest jedynie czlonek personelu latającego. Wszyscy pozostali to ŻOŁNIERZE WOJSK LOTNICZYCH.

Więc jeżeli temat obejmuje "sylwetki LOTNIKÓW" to należy konsekwentnie się tego trzymać.

Może więc należy założyć osobny temat "Żołnierze Wojsk Lotniczych" i wtedy można tam będzie zamieszczać bez problemu fotografie mechaników, kierowcow, kucharzy, sanitariuszy itp służących w Wojskach Lotniczych.

 

 

 

 
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soda vel Yovita, coś nie "pasi" w buziaczku pl., że musisz tutaj "odreagować" ? ?  I jeszcze " planeta żaru kopsa", że aż miło. Pilnuj swojego nowego wątku " lotniczego", bo jak będziesz wrzucał repleye z mojego " śmietnika", to ta " piaskownica" będzie pusta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dobrze się stało, że Soda vel Jovita założył swój nowy " wątek lotniczy", będziecie mieli nową " piaskownicę do zabawy". Akurat postanowiłem dać sobie spokój z dotychczasowymi wątkami o tej tematyce, ponieważ wkrótce faktycznie zrobiły by się " śmietnikiem", nie z mojej winy bynajmniej. Dzięki za współpracę Jedburgh_Ops, Sedco Express i Koloman ?  Różnie między nami  bywało,ale bywało . Wesoło, czasem gniewnie, kłótliwie, straszno i smieszno, ale wszystko z pożytkiem dla tej tematyki i ludzi, którzy je odwiedzali i mam nadzieję , będą odwiedzali... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony Formoza Twoją decyzją o zaprzestaniu kontynuowania wątków lotniczych - zbyt pochopną jak mniemam. Nie sądzę by wpływ na to miały moje wpisy dotyczące określeń personelu lotniczego, wszak zapraszałem do dyskusji w tym temacie.

Powiem tak - wiele wstawianych przez Ciebie zdjęć nie było mi znanych za co dziękuję !

Może tak na "chłodno", bez emocji przemyśl swoją decyzję i wznów działalność.

Serdecznie pozdrawiam,

Ryszard

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję podjąłem zupełnie na " chłodno", Sedco. Czas jakiś wstecz być może podchodziłbym z emocjami, teraz nie . Nie miały wpływu Twoje wpisy dotyczące określeń personelu lotniczego, bowiem bodaj w pierwszej części po naszej dyskusji zakończonej raczej pomyślnie, w tej części w pierwszym poście określiłem jego zawartość. Przy zachowaniu  tytułu ,aby móc wprowadzić część drugą, nadmieniłem dyplomatycznie i polubownie, że poświęcony jest żołnierzom Wojsk Lotniczych II RP, w latach 1912- 1939...

Ja po prostu chcę oszczędzić tym wątkom zaśmiecania i szpecenia przez " pustaka", który w kolejnych wcieleniach od lutego próbuje mi bezkutecznie przeszkadzać i dokuczyć. Ten wątek był już dwukrotnie minusowany przez niego. " Szły pod but" zdjęcia Lotników, Ich pogrzebów i Ich mogiły, jakby to była Ich wina. Dwukrotnie nikt nie reagował, biernie patrząc na jego poczynania, pewnie ciesząc się min.,że nie jest w mojej skórze. I tutaj wpływ na moją decyzję jest niebagatelny. Ja po prostu nie mogę patrzeć na taki "szacunek", dla Tych umieszczonych na zdjęciach. Te minusy przeznaczone dla mnie, bezpośrednio godzą w Nich..

Więc niech dla tych przeszło 70000 odwiedzających dotychczas te " skrzydlate" wątki, dobrze się kojarzą  ? 

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
W dniu 15.09.2019 o 00:47, formoza58 napisał:

Po trzech miesiącach z trudem znalazłem ten wątek ? 

Mam pytanie, czy na zdjęciu przedstawiającym gen. Raszewskiego  wizytującego  Ławicę w styczniu 1921 roku, pierwszy od lewej to Włyński ?

l raszewki w lawicy stycz 21r.JPG

Tak jest - Adam Haber-Włyński. W szkole lotniczej (później WSP) Ławica był szefem pilotów instruktorów. Uczył akrobacji i powietrznych walk myśliwskich. W 1921 r.(wiosną ?) został głównym pilotem oblatywaczem w zakładach Plage & Laśkiewicz.Zginął 21.07.1921 r. oblatując Ansaldo A-1 "Balilla".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mundurem panny sznurem...

Lata 20-te, 3.PL Poznań - Ławica.

Dwaj NN oficerowie lotnicy (widoczne odznaki pilota) a lotnik z lewej prezentuje francuską odznakę pilota (ukończenie szkoły pilotażu) i pamiątkową odznakę Armii Polskiej gen. J.Hallera we Francji.

Na zamieszczonym obok zdjęciu (z gen. Raszewskim i instruktorem A.Haber-Włyńskim) widoczny ten sam porucznik  (z wąsikiem) z personelu naziemnego pułku.

 

NN ofic.lotnicy i panny Ławica pocz.lat 20-tych XX w..png

NN Oficerowie lotnicy - piloci 3.PL Poznań.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie