Skocz do zawartości

Czy ktoś szukał w okolicach Białołeki i Nieporętu?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 543
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witaj Tominew,
odnośnie 704 plutonu znalazłem coś takiego:
Tadeusz Gołębiewski plut. pchor/por. dca plutonu 704 VII Obwodu "Obroża. Uczestnik Powstania
w Legionowie. Po przeprawieniu się przez Wisłę z 200 osobowym batalionem "Znicza uczestnik walk Grupy Kampinos do czasu jej rozbicia pod Jaktorowem dn. 29 września 1944 r., prof. zw. dr hab. w zakresie biotechnologii"

Link do stronki z tym tekstem:
http://biuletyn.ak.webpark.pl/biezacy/0724.htm
pzdr
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dominic!!!!! Dzięki za gratulacje !!!Ae mam problem z tymi fantami, może ty mi pomożesz!! Chodzi mi o pas pasy które znalazłem jest ich 3 sztuki , i nie wiem co mam zrobić by je zmiękczyć, może ty coś wiesz?????? Bo szkoda by było je zniszczyć
szkoda że możesz tylko w tygodniu wyskoczyć!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie pasow - przemyj ciepla woda, kup w aptece lanoline, rozciecz ja w bezynie ekstrakcyjnej, i juz umyte pasy, jak beda mialy ok 50% wilgotnosci smaruj raz na 7 godzin rozcieczona lanolina w bezynie
bezyna odparuje i pozostanie w skorze sam tluszcz

to jest muzealny sposob konserwacj skory (no pominalem etap odgrzybiania, gdyz jest on raczej cienzki do wykonania w domowych warunkach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tominiew,
Raczej rzadko sie odzywam na forum, ale tym razem to mnie naprawde skrzywdziles;)) Sam czasami ( a wlasciwie w towarzystwie kolegi smetka) spaceruje po Twoim" terenie, bez jakis megaciekawych efektow zreszta. Ale to trafienie jest, przynajmniej dla mnie, czyms absolutnie wyjatkowym! Nie jest to zwykle znalezisko typu troche zbutwialych paskow, sprezynki od maski i na oslode klamra SS.
Niemiecki sprzet i polskie OPASKI POWSTANCZE. I to stan zachowania cienkiego materialu z ktorego zostaly wykonane. Cholera. Gratuluje. Po prostu troche sie interesowalem Powstaniem i wielokrotnie zastanawialem sie, czy po tylu latach istnieje jeszcze realna szansa znalezienia opasek znajdujacych sie w ziemi. No i prosze! Istnieje.
Czy masz jakis pomysl na to skad to sie tam wzielo? Czy jest to, na przyklad, pozostalosc po wycofujacych sie Powstancach? Po prostu pozbyli sie niepotrzebnego balastu i zakopali go w lesie? Czy tez mial to w swoim plecaku jakis esesesmanski kolekcjoner, ktory pogubil swoje fanty zmykajac przed maladcami z 47tej badz 70 tej armii?
Jakie jest Twoje odczucie?
Domysly, jak zawsze w takich przypadkach mozna snuc w nieskonczonosc, ale kto wie, byc moze znalezisko to zwiazane z jakims konkretnym wydarzeniem historycznym. Mysle, ze warto ten temat podrazyc.
Pozdrawiam serdecznie falo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tominiew,
Raczej rzadko sie odzywam na forum, ale tym razem to mnie naprawde skrzywdziles;)) Sam czasami ( a wlasciwie w towarzystwie kolegi smetka) spaceruje po Twoim" terenie, bez jakis megaciekawych efektow zreszta. Ale to trafienie jest, przynajmniej dla mnie, czyms absolutnie wyjatkowym! Nie jest to zwykle znalezisko typu troche zbutwialych paskow, sprezynki od maski i na oslode klamra SS.
Niemiecki sprzet i polskie OPASKI POWSTANCZE. I to stan zachowania cienkiego materialu z ktorego zostaly wykonane. Cholera. Gratuluje. Po prostu troche sie interesowalem Powstaniem i wielokrotnie zastanawialem sie, czy po tylu latach istnieje jeszcze realna szansa znalezienia opasek znajdujacych sie w ziemi. No i prosze! Istnieje.
Czy masz jakis pomysl na to skad to sie tam wzielo? Czy jest to, na przyklad, pozostalosc po wycofujacych sie Powstancach? Po prostu pozbyli sie niepotrzebnego balastu i zakopali go w lesie? Czy tez mial to w swoim plecaku jakis esesesmanski kolekcjoner, ktory pogubil swoje fanty zmykajac przed maladcami z 47tej badz 70 tej armii?
Jakie jest Twoje odczucie?
Domysly, jak zawsze w takich przypadkach mozna snuc w nieskonczonosc, ale kto wie, byc moze znalezisko to zwiazane z jakims konkretnym wydarzeniem historycznym. Mysle, ze warto ten temat podrazyc.
Pozdrawiam serdecznie falo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj falo!!! Dzieki za gratulacje , sa jestem bardzo zdziwiony takimi fantami , byłem przekonany i od lat szukam nw tym rejonie i znajdowałem wiele rzeczy z walk niemiecko-radzieckich. A tu nagle ukazuje sie takie cudo, i dlatego temat tej opaski bedzię drążony na tym linku http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=127895.
Mam parę chipotez w związku z zakopaniem tej opaski. Postaram sie dotrzeć do ludzi z tego oddziału jeśli oczywiście żyja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam wszystkich po długiej przerwie zimowej!!!! Na początek dorzucam fotki z wypadu na Wieliszew. Bylyśmy w trójke razem z Kocurem i Sebulą, pozdrawiam was gorąco!!!! Pierwszy wypad po przerwie zimowej taki sobie, bardziej rekreacyjny ,ale fantów troszke wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie