Skocz do zawartości

Czy ktoś szukał w okolicach Białołeki i Nieporętu?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 543
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Z tego co wiem w Grudniu 1944 IV korpus SS odjechał transportem kolejowym z Modlina do Węgier pod Balaton.Związku z tym pytanko!!! Jakie jednostki zastąpiły cały iv korpus SS i na jakich pozycjach stacjonawali do 17 stycznia 1945 roku? Proszę o pomoc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Duncam napisał parę postów wyżej że SS zastąpił w tym rejonie 73 pułk.
Według mnie była jeszcze dodatkowo część 74 Pułku Grenadierów Pancernych.
Najcięższe walki rozgorzały przy folwarku Szybalin.
Od 1 Listopada 47 Armia przeszła do obrony na pozycjach wyjściowych.Nie jestem pewien ale pozycje wyjściowe-ryglujące to były tereny Legionowa-Chotomowa.
Po tym okresie front zamarł na dwa amiesiące czyli do stycznia 1945.
Jeżeli jestem w łblędzie to proszę o poprawkę Duncama.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że 73. DP, nie pułk. 19 DPanc także w listopadzie 1944 została wycofana z tego rejonu pod Radom. W styczniu 1945 stała tu 73. DP, natomiast pod koniec października faktycznie walczyły tu jeszcze pułki grenadierów pancernych 19 dywizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przepraszam Duncam masz rację jest DP a nie pułk.
Do kolegów z Tarchomina-może jakieś spotkanie na początek...na przykład w Baryłeczce.
Rozpiętość wieku mam nadzieję od 18.........wzwyż.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Koledzy szukający w rejonach Nieporęt, Zegrze, Chotomów i okolicach - zasypujcie dołki po sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ostatnio to co zobaczyłem w lasach w tych rejonach doprowadziło mnie do szału: same niezakopane doły i porozrzucane wykopane żelastwo które się nie spodobało temu co je wykopał!
Czy takim problemem jest zasypanie dołka? Niejednokrotnie wystarczy zsypać ziemię do dołka nogą.
Dzięki kolegom, którzy tego nie robią coraz bardziej tymi terenami interesują się panowie ze straży leśnej i im podobni.
W ostatni weekend miałem przyjemność się z nimi spotkać ale obyło się bez przykrych incydentów poza upomnieniem. Obserwowali mnie od iluś tam minut (potrafią się skradać no i słuchawki na uszach miałem więc mnie podeszli) i widzieli, że po sobie zakopuję doły ale powiedziali, żebym uważał bo ich koledzy nie są tak wspaniałomyślni.
Jeszcze raz prośba: nie róbmy kichy!!!
Pozdrawiam
Kopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopi recami i nogami podpisuje sie pod Twoim postem! W czasie jak napisalem na forum gdzie szukam (to byl blad!!!) w lesie powstalo dziur jak w dobrym serze niestety niezakopanych, rozrywki na wierzchu i porozrzucany zlom. LUDZIE!!! dzieciaki kreca sie po lesie, kupa dzialek do okola trafi sie jakies nieszczescie i bedzie koniec poszukiwan na pare miesiecy, prosze o chwile zastanowienia...
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam Wszystkich Forumowiczów!!!!!! Po długiej przerwie odświerzamy temat. Czy ktoś wie z was gdzie walczyła w tych okolicach 1 dywizja Kawalerii Węgierskiej? Bo ostatnio znalazłem manierkę węgierską i chciałbym potwierdzić tą informację. A pozatym jak tam z waszymi znaleziskami w tym rejonie, piszcie i wysyłajcie jakieś foty, chętnie je zobacze.

Dla wszystkich chętnych z okolicy Tarchomina, Białołęki, Jabłonny i Legionowa, chciałbym zorganizować jakiś wspólny wypad w najbliższy weekend. Piszcie!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
teoretycznie Wegrzy walczyli lub stali wzdłuż linii kolejowej Tłuszcz - Wołomin, ale węgierskie ślady w tej okolicy trafiają się często i nie tylko wzdłuiż linii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Dominic!!!!! Nie mogłem wczoraj ci odpowiedziec. Więc jak dziś robimy , ja jestem wolny , gdzie sie spotykamy, ja mieszkam na Tarchominie a ty? zy masz samochód, jeśli tak to może wyskoczymy gdzieś dalej!!!! Daj znać , ja czekam przy kompie!!!! Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie