Skocz do zawartości

Czy ktoś szukał w okolicach Białołeki i Nieporętu?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 543
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
TIX - jeżeli przy poważniejszym wezwaniu wyjdzie więcej amunicji lub niewybuchów, wtedy saperzy oczyszczą teren, ale nie prowadzą już regularnych prewencyjnych akcji oczyszczania - np. jest wiele obszarów, gdzie każdy wie, ze zalegają pozostałości wojny, ale bez wezwania patrol saperski sam z siebie tam nie pojedzie. Często po prostu dlatego, ze mają limity paliwa i po prostu ich nie stać. Sytauacja zmienia się, gdy np. władze samorządowe zgadzają się pokryć koszty operacji. W przypadku większych inwestycji (budowy, drogi) teren sprawdzają już prywatne firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki:) mieszkam obok Serocka, więc na terenie usianym różnymi nieciekawymi okazami... jak przy płocie znajduję pocisk to zawiadamiam saperów, bo po co się narażać. przyjeżdżają, biorą i już więcej nie widać ich w pobliżu. a w lesie niewypały itp. zostawiam na miejscu w którym znajdę i tyle, bo nie widziałem nigdy w moich okolicach innych poszukiwaczy. co prawda z tego co tu przeczytałem wywnioskować można, że jest kilka osób, które tu szperają;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mogila nowego krzyza sie doczekala jak widze ,ale z tego co pamietam jakies 5 latek temu jakies hieny sie dorwaly i mocno byla ta mogila rozkopana...jeszcze byl stary krzyz.Smutny obraz.Uporzadkowalismy ja ale pozniej znowu ktos zaczal sie dobierac...W terenie mizernie to sie za mogile wzieli:( ,brak slow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie tylko biorą się za takie rzeczy :((( Próbowali pociąć na złom pancerz ćwiczebny, który jest niedaleko, ale ich pogoniono.
Na szczęście mogiła jest pod opieką kapelana jednostki, to czasami ktos się tam zjawi i popatrzy, co i jak, a ja sam przy każdej wizycie staram się zapalić znicz, w końcu leżą tak daleko od swoich.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby ta uwaga była pezpośrednią przyczyną końca forum? :P
w związku z tym, mam pytanie: czy jest tu forum związane z okolicami Serocka?
i czy mogę, i jak zamieścić w galerii zdjęcia z Normandii?
byłem z tatą przez 4 dni, ale udało się nam sporo obejżeć i chciałbym się tym z Wami podzielić:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
no ja natrarfielm na ziemianki,na powirzchni jedej z nich znalezlismy cos co przypominalo zmiazdzony przez czolg helm,ja znalazlem tam srebrny widelec z rodowej kolekcji(pewnie jakis rusek otwieral nim konserwy:)).A bedac tam w ktora strone radzicie sie poruszac aby cos znalezc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okolice Olesina i Ruskowego Brodu , to uważam , że nie jest tak żle . Niestety najczęsciej są to pozostałości po ruskich , znalezienie np rosyjskiego hełmu nie należy wcale do rzadkości . Są to prawie moje okolice więc dosyć często zapuszczałem się tam przynajmniej w zeszłym roku. Na niemieckie rzeczy łatwiej jednak trafić bliżej trasy na Nieporęt . Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie