Skocz do zawartości

Czy ktoś szukał w okolicach Białołeki i Nieporętu?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Co do moich znalezisk : kilka hełmów , bagnet do mosina, guziki mundurowe brytyjskie, dwa niemieckie bagnety 84/98 (?) itp. Byłem świadkiem znalezienia m.in. rakietnicy czeskiej , fragmentów radiostacji , wychodzi również troszkę monetek . Co do dołków - w miejscach w których kopałem raczej ciężko jest znależć ślady mojej obecności , ale nie przeczę , że w niektórych miejscach można wpaść i zrobić sobie krzywdę :)). Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 543
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam. Od 2 lat kręcę się w rejonie Białołęki z racji tego, że mieszkam niedaleko i szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że wiekszość ciekawych fantów dawno została tu już wykopana. Jedynym ciekawym moim znaleziskiem z Choszczówki jest czaszka na czapkę SS, ale poza tym nic specjalnie ciekawego - jakieś 2 szczątkowe radzieckie hełmy, resztki menażek, żołnierskie łyżki, stalowa klamra Luftwaffe w stanie agonalnym, kilka monet i guzików, no i amunicja i łuski (radzieckie, niemieckie, polskie, francuskie, brytyjskie, amerykańskie), kawałki miedzianych pierścieni od pocisków i inne badziewie które przynajmniej można sprzedać na mosiądz:-) Wczoraj w jednej z ziemianek znalazłem 4 ozdobne mosiężne klamki (wygody tam mieli, nie ma co...) i dużą mosiężną łuskę radziecką ok. 75 mm. Ogólnie nie ma raczej w rejonie Białołęki miejsca bez dołków, wszędzie ktoś już był, teraz to tylko kwestia szczęścia, żeby znaleźć coś, czego inni wcześniej nie wyciągneli. Pozdrawiam!
Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaduzo pytan ,poprostu bierz wykrywacz i w droge.Wkazdym miejscu cos jest trzeba tylko poszukac.Poczytaj ksiazki poszukaj w internecie o miejscach które cie ciekawia najczesciej cos zawsze jest opisane.A najlepiej to samemu sprawdzic.Nikt napewno niepowie ze miejsce jest ciekawe i cos wychodzi bo to jest snobistyczne hobby predzej stare cwaniaki szukajace od lat wysteruja cie w inne miejsce gdzie mozesz sobie łusek nakopac
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
PO PRZECZYTANIU TYLU INFORMACJI NA TEMAT SZUKANIA W OKOLICACH JABLONNEJ I BIALOLEKI CZUJE,ZE SA TAM JESZCZE FANTY. SAM NATRAFILEM NA JEDNA ZIEMIANKE. NIE MAM DOSWIADCZENIA Z NIEWYPALAMI I NIE MAM PISZCALKI. CHETNIE WSKARZE TO MIEJSCE.W CIAGU PIECIU LAT NTARAFILEM NA MNOSTWO WASZYCH SLADOW BYTNOSCI W LESIE JABLONOWSKIM. SAM INTERESUJE SIE TYM CO TAM SIE STALO,GDY STAL FRONT ZAUWAZYLISCIE ODMIENNE TECHNIKI KOPANIA ROWOW SRRZELECKICH NIEMCOW I ROSJAN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bajorka w lesie za Jabłonną po prawej stronie drogi na Nowy Dwór. Po wojnie topiono tam sporo sprzętu i ekwipunku znalezionego w lesie W latach 70-tych moi starsi koledzy wyciągnęli stamtąd przy pomocy bosaków z pontonu sporo ciekawych rzeczy w tym świetnie zachowane przedmioty skórzane. Ze względu na głębokość środek bajorka był nieosiągalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie