Skocz do zawartości

Czy ktoś szukał w okolicach Białołeki i Nieporętu?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tominew, a'propos tego piecyka... zdjęcie z 24.04.05... Znalazłem taki sam :-)) a może to ten sam...
Tak nawiasem mówiąc to Mój ojciec miał tam działkę... i czasami z ziemi wyłaziło trochę ciekawych rzeczy, a to lotka moździerzowa, a to pociski plot,a to srebrny medalik... Tam gdzie znalazłem całe plot-ki musiało stać działko... ale nie wiem czyje to było, bo wtedy byłem młodociany, i ojciec pozbawił mnie znaleziska... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 543
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cze wszystkim kopaczom. Jeśli jest ktoś kto ma nadmiar wolnego czasu i zna opisywane powyżej tereny to chętnie bym wyskoczył na jakiś wypad do lasu, a że pierwszy raz jestem na tym terenie (głównie działałem w ok. Świnoujścia) to prosze o pomoc i ewentualny kontakt pod nr 507032328 lub na gadu 4427376 Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad. Skład: Sebulaa, Arturwieliszew i moja skromna osoba. Ogólnie bez rewelacji - fant dnia Artur wyjął ładną odznakę szturmową. Sebulaa - trochę złomu i łusek. U mnie skorupa od f1, łuska sygnowana WESTERN 1918, i trochę innego złomu. Spieprzałem przez las przed dzikami i lochą. Chłopaki się śmiali. Potem miny im zrzedły bo ich pogonił potężny Amstaff z ogniem w oczach. Tym razem ja sie śmiałem ;-) Ogólnie wypad może niezbyt udany za to obfitujący we wrażenia. Ale o 10.00 było już po wszystkim - gorąco jak jasna cholera. Zaczęliśmy od 5.00.
Na razie odpuszczam - musi się ochłodzić .

pozdrawiam - kocur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
300 m od muru nie zakopany dolek z rozrywką wielkości gaśnicy pianowej, 20 metrów dalej kolejna rozrywka tym razem mniejsza i jako bonus walające sie po ściółce jajeczko z mocno skorodowanym zapalnikiem - mało ciekawy rejon :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi powiedziec bo na nazwe ulicy uwagi niezwracałem dojechałem tam jadac obok jakiejs duzej fabryki ddzie na siatce był napis chlor i jak konczyła sie asfaltowa droga skreciłem w lewo i dojechałem do muru starego wiezienia.miejsce podobno miało byc super znajomy opowiadał o odznaczeniach pasach jakiejs broni itp.a tam tylko sam złom.juz nawet niemam pomysłu gdzie w tych rejonach szukac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo dziwnych przypadkow opowiadal mi znajomy jak byl w wojsku dwoch saperow wysadzalo cos na pewnym polu..z poblikiego gospodarstwa dostrzegl to chlop polecial do nich z wielka prosba gdyz ma starego byka czy by mu go nie wysadzili w powietrze saperzy nie myslac dlugo zgodzili sie wzieli przywiazali byka do pala na glowie mu zamatowali ladunek i odpalili....heheh efekt byl taki ze byk sie sploszyl i uciekl do stodoly jak pierdutlo to ze stodoly zostaly dwie scainy a z byka nogi w latach 85 jakos tak....pozdrawiam...pozdro kurt ni martw sie jeszcze cos znajdziemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W zeszłym tygodniu trafiłem w Wieliszewie stary sygnet, a w sobotę koło Nieporętu 10 fenigów ( 1941). No i oczywiście łuski, łuski łuski .....

Wybieram sie we wtorek na Nieporęt jak nie będzie padało.
Chetny ktoś ?

pozdrawiam - kocur !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witajcie:)
Jestem młodym (bo zaledwie 14-to letnim) początkującym poszukiwaczem... w mojej kolekcji jest juz kilka okazów, lecz wciąż poszukuję czegoś nowgo. mieszkam w okolicach Serocka, czyli dość blisko dwóch frontów (niemieckiego i radzieckiego).
poszukuje kontaktów z dokładną lokalizacją tych linii. w pobliżu mojego domu (w stronę Nasielska) znajdują się lasy zorane" okopami, stanowiskami dział i transzejami. interesuje mnie jakie wojska okopały się w tym miejscu. prosze również o radę dotyczącą kupna wykrywacza metalu tzn. jakią firmę i model polecacie (osobiscie zastanawiam się nad Garettem).

Z góry dziękuję Paweł Jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wy chodzicie i jak szukacie ja mieszkam w nieporecie i szukam już od roku i nawet klamerki nie znalazłem także jak ktoś by chciał zemną pochodzić i po lasach nieporęckich i okolicach to prosze o kontakt na adres waffen_SS1944@o2.pl
z góry dzięki i pozdro!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszzce raz ja wy mówicie że tu były jakieś dywizje ss a ja nic niemieckiego nie znalazłem oprucz dwóch mozdzieży 50-tek tylko syfiasta ruska amunicja któta rozpada się w rękach nic kąpletnie nic nie wiem jak wy szukacie i gdzie chodzicie prosze o jakieś podpowiedzi ja nie wiem ale moim zdaniem to w tych lasach wszystko wykopali ale prosze o kontakt na ten e-email waffen_SS1944@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze sie niepoddawac przez 4 mesiace poszukiwan znalazłem same odłamki.ostatnio 2 wypady po około 3 godziny i odrazu sa efekty.to zależy gdzie sie szuka a miejsca które wydawały mi sie nieciekawe okazały sie bardzo bogate w znaleziska.a nawet moje poszukiwania zaciekawiły starszego pana który opowiedział mi co i gdzie sie działo podczas wojny.poprostu radze szukac tam gdzie by sie pan niespodziewał i popytac starszych osób oni naprawde dużo wiedza.ewentualnie mozna sie kiedys wybrac razem na poszukiwania a wtedy sam pan zobaczy.a ciekawych informacji mam troche co i gdzie .tak wiec pozostaje czekac do wiosny.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie