Skocz do zawartości

Remont Vickersa


pepsijames

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie jeszcze w kwestii starego wzoru malowania kamuflażowego polskich wozów bojowych we wrześniu 1939 r.
Przepraszam że nie wklejam linku ale proszę spojrzeć na fotografie z wątku forum Odkrywcy o Vickersie dodane przez bodzia000000 w dniu 2014-11-13 22:47:04 i na następną fotę z podpisem czołgi załadowane na platformy...". Czy nie uważacie że widać na nich czołg Renault FT z kamuflażem japońskim" czy też tak mi się tylko wydaje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skojarzyć zdjęcia z epoki z odnalezionym fragmentem czołgu - bezcenne :)

wracając do tematu trochę czy ta ciężarówka (zdjęte 'koło') obok to będzie cos tego typu? zdjęcie z wątku o ciężarówkach IIRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, które zapodałem zapewne przedstawia budynek Centralnych Warsztatów Samochodowych i faktycznie nie pasuje do zdjęć z warsztatu, bo budynek na moim zdjęciu jest 2-kondygnacyjny.

Na kurtach i beretach się nie znam, ale mam wątpliwości czy w w 1937 roku można było wykonywać takie zdjęcia - bo chyba już wtedy zapanowała powszechna szpiegomania?

Odnośnie tego koła, to też miałem zapytać od czego ono?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego balans z tą powszechną szpiegomanią to malutka przesada, prawdą jest że bodajże od 1937 r. utajniono wszelkie ruchy personalne w armii ale na przykład oficjalne nazwy oddziałów WP pozostały nadal jawne, poza tym między innymi na Forum Odkrywcy" jest mnóstwo ciekawych zdjęć wykonanych po 1937 r. dotyczących kwestii ogólnie pojętej techniki wojskowej wykonywanych przez zwykłych" żołnierzy które to nie podlegały cenzurze. Ponadto nie wiemy w jakim celu wykonana była fotografia na której uwieczniono dwóch kapitanów w kurtkach wz. 36 i beretach wz. 37 (co jeszcze raz podkreślam) oraz majstra, zapewne pracownika cywilnego (do munduru czy też kombinezonu wojskowego nie pasuje mi widoczny krawat), być może było to zdjęcie z odbioru technicznego itd. ale tego zapewne nie dowiemy się nigdy.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam kolegów. Chciałbym coś dorzucić w kwestii lokalizacji.
Moim zdaniem najbliżej jest w swoich przypuszczeniach kolega balans typując zakłady PZInż na Terespolskiej (CWS). Architektonicznie najbardziej pasują do zamieszczonych wcześniej zdjęć, element charakterystyczny - okna posiadające łuki. Biorąc ten fakt pod uwagę odpadają zakłady PZInż w Ursusie, gdyż tam wszystkie okna były prostokątne. Jednakże musimy jeszcze pamiętać, że w skład PZInż wchodziła jeszcze Stacja Obsługi na ul. Podskarbińskiej położona niedaleko CWS, która oprócz remontów bieżących samochodów, motocykli prowadziła naprawy główne silników, a wcześniej również remontowano w niej czołgi (do momentu wybudowania zakładów w Ursusie). Domniemując, że na jednym ze zdjęć są Sokoły,to mamy lata po 1931 kiedy to zaczęto je produkować. Niektóre hale w zakładach holdingu" PZInż były budowane w podobnym czasie. Znalazłem pewne elementy wspólne w ich konstrukcji mianowicie pionowe słupy nośne hali. porównajcie sami. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie