Skocz do zawartości

Remont Vickersa


pepsijames

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Być możliwe (ale to już moja bardzo daleko idąca hipoteza) że ten egzemplarz Vickersa będąc niesprawnym czekał w pierwotnym to jest japońskim" kamuflażu na wymianę silnika stąd fotę wykonano w 1937 r. bądź nawet później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edmundo - nie jest możliwe, by czołg czekał na montaż nowego silnika (i nie tylko) od 1935 do 1937 r. Przy różnorodności przepisów, fasonów, przeróbek dokonywanych przez oficerów i podoficerów berety do mnie po prostu nie przemawiają. Zarówno kurtka (obaj kapitanowie mają różne, jeśli się nie mylę) jak i berety mogły funkcjonować - nawet w bardzo zbliżonej formie - znacznie wcześniej niż w 1937 r. Motyw mundurowy jest moim zdaniem do wyjaśnienia - 1937 r. z przyczyn technicznych widocznych na fotografii uważam za nieprawdopodobny. I z tych samych powodów uważam, że zdjęcie wykonano nie później niż w 1935 r.

Poza tym zakładasz zapewne, że wszystkie 4 fotografie były wykonane w tym samym czasie. A co do tego także nie ma żadnej pewności :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mam wątpliwości co do tego czy wszystkie cztery fotografie wykonano w jednym czasie (jednej serii) tym niemniej nadal z całą stanowczością twierdzę iż fota nr 1 a więc oficerowie w skórzanych kurtkach wz. 36 i beretach wz. 37 została wykonana po sierpniu 1937 r. i nie chodzi tu o różnorodność przepisów, fasonów czy też przeróbek.
Przy założeniu że dwie fotografie z Vickersem w starym kamuflażu nie należą do serii to zgadzam się z Tobą iż mogły być wykonane nie później niż w 1935 r. Czy jest możliwe aby czołg czekał na montaż nowego silnika czy też remont główny od 1935 r. do 1937 r. tego niestety na 100 % nie mogę udowodnić.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obyło się bez wizyty u rabina ....

Na beretach się nie znam, niestety. Temat umundurowanie pojawia się jednak w wielu rozkazach i niejednokrotnie różnorodność umundurowania oraz duża częstotliwość wprowadzanych zmian przyciągały moją uwagę. Zakładam jednak, że masz dokumenty stwierdzające, że kurtka skórzana wz.36 (ani podobna) nie pojawiła się wcześniej niż we wrześniu 1937 r. I to mi musi wystarczyć.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie