Skocz do zawartości

Jednostki MW w latach 1921- 1945.


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, formoza58 napisał:

Wbrew pozorom, może  brzmieć tak. Ale ja nawet nie próbuję polemizować ? 

                                 -------------------------------------------------

Na " spokojnym przetrwaniu".

 

jedn internow.jpg

Uzupełnienie, w kolorze.

plmw_23q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 18:47, formoza58 napisał:

Ale ja nawet nie próbuję polemizować

Masz rację Kolego formoza58 - nie ma sensu wdawać się w polemikę!!!!!!!!!

I tak od dawna wiadomo, że nasza "dzielna" Mała Flota skompromitowała się w działaniach wrześniowych 39' na Bałtyku 

ale to jeszcze nie powód żeby jakiś nowicjusz na forum kolejny raz ją opluwał.

Tym bardziej, że temat dotyczy okrętów a nie komentowania ich działań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, tylko moja malutka uwaga ?...  Ja znam walki w  obronie Oksywia niejako bezpośrednio z "pierwszej ręki", od mojego Wujka, który walcząc w batalionie marynarskim kmdr. Horyda, ranny, został wzięty do niewoli w ostatnim dniu walk. On do końca miał poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Nie zdążyli poczuć, że się skompromitowali  polegli marynarze z " Mazura", " Nurka", " Gryfa", "Mewy", lotnicy  morscy ect. I Ci polegli w Obronie Wybrzeża , co setkami zalegają na cmentarzu w Redłowie. Dlatego, mimo wszystko, jest to delikatna materia. Można tylko  do Nich wykonać Pokłon i Szacunek.

I masz rację Kolego Koloman, moją intencją jest wprowadzanie wątków pokazujących sprzęt,  broń i ludzi, którzy ją " ożywiali", bez komentarza, czy " ożywili" ją skutecznie, czy nie ? 

Są działy w naszym forum, gdzie można bez skrępowania krytykować, chwalić, podziwiać i łaić. Można bez żenady opluć sens np naszych zrywów na przestrzeni wieków. Czy warto było, czy nie, czy wódz i dowódcy się sprawdzili, czy totalnie " dali ciała" Do woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie