Skocz do zawartości

Jednostki MW w latach 1921- 1945.


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ptasznik napisał:

Ale wiecie o tym, że ten człowiek nie skacze z komina ?

Przy tej wielkości to musowo były komin co najmniej "Titanica"?. A wracając do fajnej foty "Rysia" zamieszczonej przez leszka01 to tak mi z lekka wygląda na już "ciut" powojenne ale upierać się nie będę. Faje zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, ale na szczęście znany jest autor i wiadomo w jakich latach działał ? 

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z Allegro.

Wg. opisu wychodzący z portu " Ryś"... Ale raczej chyba jest odwrotnie.

mar rts wychodzi.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, formoza58 napisał:

Taki piękniutki " Wicher", mimo, że " golas" ? 

Dla mnie, najpiękniejsze niszczyciele, ups, kontrtorpedowce Polskiej Marynarki Wojennej, ORP "Burza" i ORP "Wicher", chyba obejrzę po raz kolejny "Rapsodię Bałtyku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy te same sentymenty i upodobania. Dla mnie " Burza" i " Wicher" najpiękniejszymi łajbami Mar. Woj.- u II RP, są ? Również nie pamiętam, ile razy zaliczyłem " Rapsodię Bałtyku". Dobrze, ze przypomniałeś, jeszcze dziś po raz kolejny " wejdę na pokład Wicherka"  ?  I nie ostatni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Dla mnie " Burza" i " Wicher" najpiękniejszymi łajbami Mar. Woj.- u II RP, są ?

Ciekawe jak by się prezentowały po planowanej modernizacji, bo to co zrobiono z linią "Burzy" w latach 50-tych, to wyglądało "tak sobie".

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Dobrze, ze przypomniałeś, jeszcze dziś po raz kolejny " wejdę na pokład Wicherka" 

I na pokład torpedowca czy też którejś z łodzi latających w filmie "Zew morza". Ogólnie to powstało kilka fajnych polskich filmów marynistycznych, chociażby powojenne klasyki czyli "Orzeł", "Ostatni po Bogu" a także "cywilne" jak "Martwa fala", "Kapitan z Oriona", Krab i Joanna", "Okolice spokojnego morza" i tyle co pamiętam, wszystkie do obejrzenia po raz kolejny.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie