Skocz do zawartości

Jednostki MW w latach 1921- 1945.


Rekomendowane odpowiedzi

Kolor okrętów uzależniony był od zadań jakie miały wykonywać. Kujawiak od 35 roku pełnił rolę okrętu celu i poławiacza torped - miał być widoczny.

Pomarańcz raczej nie był używany w tym okresie w naszej marynarce -  odcień jaskrawej czerwieni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, leszek01 napisał:

miał być widoczny.

Pomarańcz raczej nie był używany w tym okresie w naszej marynarce

Był używany szary mający zmniejszać widzialność, jako demaskujący mógł być użyty ''niemarynarski'', nie używany na co dzień w naszej marynarce.

A te ciemniejsze fragmenty, trójkąt na dziobie pod marynarzami i burta w okolicach rufowego masztu ?  Nie było tam załamań na powierzchni które mogły by  robić jakieś światłocienie.

Armata i żuraw raczej zostały w szarości.

Jakaś pstrokacizna wychodzi, no ale miał być widoczny. Taki odwrócony kamuflaż.

31_maz2.jpg.d204326fc7bf8c4c38a90a5e2a024aa7.jpg

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ptasznik napisał:

A te ciemniejsze fragmenty, trójkąt na dziobie pod marynarzami i burta w okolicach rufowego masztu ?  Nie było tam załamań na powierzchni które mogły by  robić jakieś światłocienie

Może inny kolor - kolor galowych mundurów - granat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ptasznik napisał:

Był używany szary mający zmniejszać widzialność, jako demaskujący mógł być użyty ''niemarynarski'', nie używany na co dzień w naszej marynarce.

 

7 godzin temu, ptasznik napisał:

Trójkąt na dziobie i marynarz wśród widzów mają podobny odcień, może być granat marynarski.

Idąc tym tropem:

szary ''niemarynarski'' -  czy to może być odcień niebieskiego ( niebiesko- szary) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja miałem na myśli z tym ''niemarynarskim'' ? Chyba każdy inny kolor oprócz szarego, który był stosowany do malowania okrętów. Czyli ''marynarski'' = szary do malowania okrętów, w różnych niestety odcieniach. Niebiesko- szary jako nie stosowany do malowania okrętów = ''niemarynarski''.

Myślę, że ten trójkąt mógł być po prostu w kolorze marynarskiego munduru. Wyjściowego.

Jak ja nienawidzę odcieni. Co to jest brąz czekoladowy ? A ta czekolada to mleczna czy 90 % ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że coś zmyślam. Temat był poruszany na FOW, w temacie ''Zbjęcia okretów''. Zapytanie strona 59, 2015-05-28, odpowiedzi str. 59, 2015-06-28 i str. 60, 2015-07-01.

Może autor podziękowania coś wie/pamięta, ale ostatnio nigdzie się nie udziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K20 napisał:

Fajnie by było żeby każdy okręt miał swój temat, jak Bałtyk.

Przynajmniej typ.

Też o tym myślałem. Nawet gdyby się miały dublować, są zdjęcia które można wstawiać w kilku tematach. Niby torpedowiec, a tu jeszcze kanonierka, a tam holownik, i pół krypy i kominy trawlerów.?

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, cudowne zdjęcie, pokazuje "strukturę" pokładu, podwójny aparat torpedowy oraz szerokość okrętu w porównaniu do "wielkości" człowieka???. Skąd żeś Pan to wynalazł ? A tak ogólnie co do torpedowców to zawsze "mierziło" mnie i dalej tak jest powielane niekiedy stwierdzenie że Polska otrzymała "STARE" torpedowce które to w chwili przejęcia miały najwyżej po kilka lat służby (od 7 do 4), być może intensywnej w co nie przeczę ale jak to się ma do "stażu" służby obecnych okrętów PMW ? Są fajne fotografie polskich torpedowców (także na tym forum) gdzie widać ich stan, przynajmniej zewnętrzny, tam wszystko "błyszczało", jak było z "bebechami" to inna sprawa.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 00:13, formoza58 napisał:

Tutaj zdjęcie pokazuje wielkość " Mazura" do " wielkości" skaczącego do wody  człowieka ?

mazur 30r.JPG

 

W dniu 22.06.2020 o 12:44, Edmundo napisał:

Dobre, "bo polskie"?

Ale wiecie o tym, że ten człowiek nie skacze z komina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ptasznik napisał:

Ale wiecie o tym, że ten człowiek nie skacze z komina ?

Przy tej wielkości to musowo były komin co najmniej "Titanica"?. A wracając do fajnej foty "Rysia" zamieszczonej przez leszka01 to tak mi z lekka wygląda na już "ciut" powojenne ale upierać się nie będę. Faje zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie