Skocz do zawartości

Xp Deus vs Xterra 705..??


banan20

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam X terre 705 z cewka 7khz DD...być może w przyszłości zmienie wykrywke bo z Tereską chodzę juz 8 lat...powoli zaczyna mi się rozpadać...czy może mi ktoś wyłuszczyć różnice miedzy XP Deusem a X terrą 705 ?? wady i zalety Deusa w prownaniu do Tereski...zajmuje się szukaniem drobnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewagą deusa nad x-terra 705 to ergonomia czyli waga.
Jesli kogos interesuje ponad wszystko speed recovery to takze deus jest lepszy,szybszy..ale w praktyce to sie nie przekłada na wiecej fantów,poniewaz bardzo wiele innych zmiennych decyduje o końcowym wyniku.
Problemem deusa sa jego wady które w mojej subiektywnej opinii wykluczaja go (oczywiscie dla mnie ).
Dwie podstawowe : tragiczne wręcz ID,i brak stabilności.
Kto chodził z tanszymi wykrywaczami garety,tekneticsy,fishery....wie o czym mowa,kiedy dostajesz szału kopiac kolejny smeic i nie jestes w stanie sie nauczyc wykrywki.
Szukanie deusem sprowadza sie do tego ze musimy kopać każdy sygnał...bo ekran to sobie można wsadzić,nienajlepiej jest także z dzwiekami,polecane szeroko fulltones jest dla rzezników,po godzinie robi sie taka sieka ze nie ma sensu dalsze skupianie sie nad celami.O podkręcaniu parametrów i braku stabilnosci juz sie nawet nie wypowiadam..co to za sztuka podkręcić wszystko i słuchać ciąglego wzbudzania?
Innymi słowy wady deusa sa w x-tera zaletami..i na odwrót. Więc albo niska waga,ergonomia,bezprzewodowość i recovery speed który i tak niewiele nam da bo ID jest tragiczne..albo mega stabilne szukanie z powtarzalnym ID dzwiękowym i przede wszystkim VID.
Deusa można uspokoić..ale wtedy robi się nam wykrywka na poziomioe 1500-2000 zł.
Jak poprawia soft w deusie i te błędy to wtedy jak najbardziej,ale jak widze sie nie spieszą za bardzo ;)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Chodzilem wczesniej z Euroace,teraz mam Deusa i nie zgodze sie ze FullTones jest dla rzeznikow :-) Latam tak od roku ,często nawet po 7-8godz i jakos dzwieki mnie nie męczą,w dodatku jest bardzo łatwo odróznic kolorek od pozostałych dzwiekow ,wrecz nie da sie pomylic takich dzwiekow ze wzbudzaniem, nawet na max podkreconych ustawieniach .Do ID wystarczy sam dzwięk chodz czasem zerkam na ekranik aby sie upewnić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raned- teraz to lekko przesadziłeś... może jest wiele tyśięcy Garretów, Minelabów, Smętków, i innych detektorów, ale Deus jest cholernie drogi,jak na to co oferuje. Napewno to sie zmieni za kilka lat, ludzie zaczną nabywać używane modele. W UK akurat najlepiej sprzedaje sie Minelab, i jest to informacja otrzymana od dwóch najwiekszych sprzedawców w UK.
Ja osobiscie mając ten sam dylemat kilka miesięcy temu, postawiłem na Xterrę + cewka MD Tiger,(3-zakresowa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerome2,mógłbyś napisać coś więcej na temat tej 3 zakresowej cewki Mars? Ona ma na pewno 3 czestotliwosci? Bo wydaje mi sie ze widziałem na stronie w opisie tylko 7,5 i 18 kHz?
Jak z waga tej cewki w porównaniu do oryginalnej dziesiatki minelaba i do nel tornado?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka Raned, masz racje jest tylko 2-zakresowa. Ja posiadam 3/18,75 khz. Waga w porównaniu do oryginalnej 10,5DD jest większa o jakieś 100gr. Dla mnie to żadna różnica(nie chodzę w rurkach :)))). A co do porównania z Nel Tornado, to nie mam pojęcia. Po tym jak zobaczylem różnicę,w porównaniu do oryginalnej cewki,kupiłem Tiger-a od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 6 tyś deusów, które są relatywnie rzadko spotykane, oznacza co najmniej 6 tyś innych xp
2O tyś minelabów
2O tyś whitesów
2O tyś fisherów
2O tyś tesoro
2O tyś Goldenmasków
3O tyś rutusów
2O tyś smętków
i ze 1OO tyś kanarków....
A są inne marki jeszcze.
Biorąc pod uwagę, że większość poszukiwaczy jednak ma 1 wykrywacz, to by lekko dawało 3OO tyś poszukiwaczy...
Chyba trochę przesadzamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja aktualnie mam 6; kto siedzi dłużej w tym interesie ma więcej niż 1 sztukę. Liczba 300 tys. nie jest przesadzona, szacuję, że jest nas więcej.
jerome2, wg. mojej wiedzy w Wielkiej Brytanii najlepiej sprzedaje się XP, ale każdy może to interpretować po swojemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''odróżnić kolorek od pozostałych''

To trochę mało; jak się chodzi z terrą, to bez większych kłopotów identyfikuje się metale miedziane, srebra, oraz alu/ołów.
Jak ktoś się uprze to i wielkość rozpozna. "

Widzisz pisałem ogólnie ,że jest łatwo odróżnić kolorek od wzbudzania się i innych dzwięków w TRYBIE FULLTONES jak np minerały, czy musiałem naprawdę precyzować jaki kolorek ? po co łapać za słowa I co znaczy bez większych kłopotów" ? To wiesz co kopiesz czy nie ? Bo ja mogę przypuszczać ,co jest pod cewką i na jakiej głębokości ,nawet nie patrząc na wyświetlacz .Zawsze byłem za tym aby kopać wszystkie kolorki również wyczuwając rodzaj metalu ale nie wczuwam się w domysły ,bardziej staram się wyłuskiwać kolorki z żelaza i śmietnisk, lub takich pól właśnie czesanych takimi wolnymi terrkami gdzie mnóstwo fantów zostaje pominiętych. pozdro mistrzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się- broń Boże- słówek.
Tylko precyzuję, bo znam terrę: jej id praktycznie 100% rozróżnia pewne grupy kolorów; tak jak powiedziałem: wszystkie stopy miedzi odróżnia bankowo, tak samo alu/Pb, też.Nie znam deusa, może on tego nie pokazuje, a może tak- nie wiem.Dlatego wypowiadam się tylko o terce.Ja ten wykrywacz lubię, aczkolwiek z cewkami innymi niż koncentryki jest niewygodna, nad deusem zaś pieją peany, chyba nawet faktycznie userzy a nie tylko denar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Jak juz wspomnialem w innym poscie, detektory maja porownywalne osiagi ale w warunkach ktore sie normalnie nie spelniaja. X-terra jest wolna i nic jej nie przyspieszy. Normalna predkosci ruchu reka w przypadku terry eliminuje glebsze lub slabe sygnaly. W tym samym przypadku Deus wszystkie je wyluska.
Ktos gdzies wspomnial ze jakosc i osiagi wykrywaczy powyzej okreslonego pulapu cenowego sa porownywalne - mysle ze jest w tym wiele racji ale jednoczesnie elektronika wykrywaczy jest decydujaca - i ten element powoduje ze sygnal sie przebija" lub jest ignorowany.
Deus pod tym wzgledem jest moim zdaniem bardzo dobry i mimo wszystko z zamulona x-terra nie wybralbym sie juz na pole ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał i nie popuszczał wodzy fantazji, to nie wypisywałbyś takich idiotyzmów, jak ten - ...Normalna predkosci ruchu reka w przypadku terry eliminuje glebsze lub slabe sygnaly..."

Po prostu od razu widać, że niespecjalnie wiesz o czym piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie