Skocz do zawartości

Xp Deus vs Xterra 705..??


banan20

Rekomendowane odpowiedzi

IdeL najwyrazniej nie zrozumiales o czym pisze. chodzi mi o szybkosc z jaka zwykle omiata sie cewka. Zwykle jest to jakas stala ani za szybko ani za wolno. no wiec wyobraz sobie ze w takim wlasnie przypadku terra nie wykrywala silber groscha, a deus owszem. glebokosci zakopania monety nie pamietam - nieistotne.
Rozumiem ze dla ciebie terra jest lepsza od deusa. zrozumialem. ale to nie powod zebys probowal ze mnie robic idiote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porta, dlaczego X-Terra ma być dla mnie najlepsza?
A swoją drogą, żółw idący na spacer nie porusza się ani za szybko ani za wolno". Natomiast ten przykładowy zając nie podziela tego poglądu.
Sam uważam, że Deus, to niezły detektor,ale przypisywanie mu cech boskich" przez niektórych użytkowników uważam za godne konsultacji psychiatrycznej.
Jeśli uważasz,że X-Terra jestwolnym" detektorem, tzn. że zwyczajnie nie potrafisz się nią posługiwać lub nasłuchałeś się głupot opowiadanych przez jakiegoś leszcza,którego system ogarniania urządzeń technicznych kończy się na obsłudze widelca.
A to, że jeden detektor coś w danym momencie zobaczy, a inny nie? Nihil novi.
W moich poszukiwaniach (żadnych testach) Boski" Deus kilka razy ledwo beknął na żelazo, nad czymś co Fisher F... wskazał jako ewidentny kolor, choć na testach z kawałkami żelastwa i kolorem, rzeczywiście Deus wypadał ciekawiej.
To tylko kwestia przypadku, machnięcia dalej czy bliżej, występowania jakiś rud, etc.
Naprawiałem X-Terry wiele razy i na pewno nie mogę tych detektorów zakwalifikować do kategorii wolne".
Sam tego nie używam, ale chcę być tu obiektywny.
Proponuje więc nie popadać w paranoję a'la XP Deus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem uzytkownikiem X-terry 705. W przeciwienstwie do Idela ktory jak sie okazuje zabiera glos - obraza i nie wnosi nic do sprawy, a tak naprawde nie uzytkuje X-terry ani deusa... WTF?

X-terra to dobry wykrywacz jak dla mnie na wysokim poziomie. W tym temacie chodzi o porownanie deusa i 705tki. gdzies juz to napisalem ze robilem im testy (705 tka z cewka nel tornado) i wyszlo mi ze jesli chodzi o glebokosc to obydwa detektory byly takie same. Jak wykrywaly to obydwa jak milczaly to rowniez obydwa. Roznica polega na tym ze na pograniczu wykrywalnosci (graniczna glebokosc przy ktorej oba detektory jeszcze sygnalizowaly przedmiot) deusem moglem machac nad celem z dowolna (w granicach rozsadku) predkoscia natomiast 705tka musialem przechodzic bardzo powoli nad celem zeby go zasygnalizowala. I taka jest terra wlasnie ze jesli masz dobra miejscowke to musisz ja zlazic po kilka razy ale powoli... - byc moze moje spostrzezenia sa nieobiektywne, ale moze komus sie przydadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porta, ale się namyślałeś nad odpowiedzią. Czymże to ja Ciebie obraziłem? Tym, że zarzuciłem Ci niedorzeczność w opiniowaniu rzekomej wolnej pracy" X-Terry?
Wolny, to jest Minelab Explorer, czy Whites XLT/DFX.
Dodam, że fakt używania jakiegoś sprzętu wcale nie musi być jednoznaczny z umiejętnością jego obsługi.
Mam wrażenie, że niestety gubisz się w wypowiedziach i na siłę uzasadniasz (sobie) zakup Deusa.
Skoro moja wypowiedź niczego (Twoim zdaniem) nie wnosi do dyskusji, to co wniosła Twoja wypowiedź (nota bene subiektywna), że: X-terra jest wolna i nic jej nie przyspieszy. Normalna predkosci ruchu reka w przypadku terry eliminuje glebsze lub slabe sygnaly. W tym samym przypadku Deus wszystkie je wyluska..."?
Odmalowałeś X-Terrę, jako beznadziejny sprzęt i tyle.

Co to ma niby być? Autorytatywna" wypowiedź dilera danej marki?

A jak zrozumieć Twoją wypowiedź - ...Jak juz wspomnialem w innym poscie, detektory maja porownywalne osiagi ale w warunkach ktore sie normalnie nie spelniaja..."
Tzn., gdzie?
Doprawdy Porta... ormalnie się nie spełniają" pewne myśli...

Nie umniejszam prędkości pracy Deusa, choć byłbym bardzo ostrożny z tak jaskrawą oceną względem ocenianej negatywnie (przez Ciebie) ofiary czyli X-Terry.
Prędkość wykrywacz może mieć wpływ na dobrą rozróżnialność metali - np. czegoś drobniejszego z metalu kolorowego w bliskim sąsiedztwie żelaza. Choć i tu przy założeniu, że algorytm w kontrolerze został odpowiednio zaprojektowany.
Generalnie, wydaje mi się, że Deus pod tym względem może spełnić oczekiwania wielu ludzi.
Ale co to ma wspólnego z rzekomą eliminacją (Twoim zdaniem) głębokich i słabych celów"?
Swoją drogą, powtarzam, że moim zdaniem, nazywanie X-Terry wolnym" detektorem jest zwykłą niedorzecznością.
Owszem, sprzęt już trochę czasu jest na rynku i niewiele się w nim zmieniło, ale standardy nadal trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dla ciebie to woda na mlyn. nie uzywasz deusa ale za wszelka cene bedziesz umniejszal jego osiagi. ciezko sie z kims takim dyskutuje. ormalnie sie nie spelniaja" - mialem na mysli ze nikt nie chodzi z wykrywaczem tak wolno poruszajac cewka - teraz rozumiesz? rzeczywiscie niektore skroty myslowe mam karkolomne. sorry
powtorze jeszcze raz ze deus i 705 tka to porownywalne wykrywacze, deus nie jest jakims skokiem w kosmos jesli chodzi o osiagi, ale mimo wszystko wyprzedza 705 tke - takie sa moje odczucia, i owszem sa one na pewno subiektywne.

Deus jest nieco glebszy i tyle haha
byc moze 705 tka z nelem storm mialaby podobne osiagi, tak to widze panie Idel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie