Skocz do zawartości

Ustawa dekomunizacyjna.


Rekomendowane odpowiedzi

Gruby Rycho!

Pomijając wątki dotyczące sprowadzenia naszego kraju po 89 roku do roli taniej siły roboczej w rękach globalnych korporacji, napiszę Ci tak:

To, że dla Ciebie nasze nabytki terytorialne po II wojnie światowej są naturalną formą odszkodowania od Niemiaszków [dla mnie zresztą też] nie ma tu żadnego znaczenia, bo nie o tym dyskutujemy!

Dyskutujemy o tym, że nasi sojusznicy" i to zarówno Anglia jak i USA były PRZECIWNE przyznaniu nam takiego odszkodowania!!!

Dyskutujemy o tym, że zrobił to Stalin i to WBREW naszym sojusznikom" czyli Anglii i USA, które zresztą przez kilkadziesiąt lat po wojnie nie uznawały tych granic, o Niemcach z RFN już nie wspominając...

Oczywiście, że Stalin nie zrobił tego z miłości do nas, bo miał w tym polityczny interes - ale zrobił. I gdyby nie On, to bylibyśmy dzisiaj w granicach Księstwa Warszawskiego!
I nie pisz o utraconych [za zgodą Anglii i USA zresztą] Kresach, bo byliśmy tam, za wyjątkiem Wileńszczyzny, mniejszością narodową.

A odnośnie ietoperzy", to miałem Cię za inteligentnego człowieka, który zna się na żartach. Miałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Polacy – 43,1%
Ukraińcy – 33%
Żydzi – 8,3%
Białorusini – 7,6%
Tutejsi – 6%
Inni – 2%
Kresy w 1939 ogólnikowo
a tu szczegółowo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kresy_Wschodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystko inne, zauważcie panowie że po 25 latach od upadku komuny" ustawowe usuwanie jakichś resztówek po niej nie interesuje 99,8 % społeczeństwa które ma ich wymowę. w głębokim poważaniu a co najwyżej uważa za element lokalnego krajobrazu.
Ergo jest to typowy temat zastępczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu....
Pomyśl o:
- zasięgu przepisów
- wbrew pozorom sporej dowolności w interpretacji
- kosztach, które jak zwykle na sam dół zejdą

Pal licho betonowe dowody wdzięczności i osoby pokroju Nowotki czy nawet wrocławskiego Połbina, ale ma to dotyczyć również wszelkiej maści wojskowych izb pamięci, pamiątek po MO, itp...

I co teraz?
Oficjalnie potwierdzimy, że I i II (L)WP to instytucje przestępcze? W czambuł kościuszkowców, berlingowców, wytłuczonych w latach czterdziestych i pięćdziesiątych funkcjonariuszy MO też? A zabitych przez obiektywnych bandziorów funkcjonariuszy MO?



PS Ja Żbika i Klossa już schowałem- nie wiem, co z Czterema pancernymi zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej naucz się na pamięć - będziesz towarzyszom pod celą , wieczorami opowiadał ... zawsze Ci jakiś szlug skapnie , a może nawet główka czosnku, czy cebuli.

A tak na serio to nie histeryzuj myślę, że zwycięży zdrowy rozsądek ( jak zazwyczaj w tych sprawach) i obawy twe i innych okażą się mocno przesadzone ( jak zazwyczaj)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimir, tak - zdechła czego sam byłem świadkiem.
A co do uwłaszczenia, to nie tak dawno szeroko pokazywano willę" Kiszczaka...
Gruby Rycho, tak, temat zastępczy absolutnie, być może nie pamiętasz ale masowe przemianowywanie i usuwanie odbywało się na początku lat dziewięćdziesiątych, to co pozostało dziś to relikty.
No ale zwalczając nazwy i statuy można zdobyć miano ojownika" bez wielkiego wysiłku.
PS Na rozsądek i umiar bym nie liczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimir, to ty Weź!

Województwo wołyńskie - Polaków 17%
Województwo stanisławowskie - Polaków 23%
Województwo poleskie - Polaków 24%
Województwo tarnopolskie - Polaków 49%
Województwo lwowskie - Polaków 57%, ale tu wynik robiła Rzeszowszczyzna, która wchodziła w skład woj. lwowskiego, bo im dalej na wschód, tym Polaków było mniej.

I masz gotowy scenariusz na wojnę domową i to na wielką skalę, przy której Łuny w Bieszczadach" to mały pikuś...

Gruby Rycho

Jak się nie ma argumentów, to najlepiej komuś wyjechać od SDKPiL. No to ja Ci się zrewanżuję i napiszę abyście przekonali Antoniego, co by zaczął leki brać, bo odloty ma coraz większe...
Odnośnie Kresów, to nigdzie nie napisałem, że odebrano nam zgodnie ze sprawiedliwością dziejową". Ale osobiście uważam, że w takim kształcie nie były do utrzymania, ze względów jak powyżej. Acz Lwowa żal, tym bardziej, że tam teraz rządzą neobanderowcy, którzy zresztą, aby było całkiem śmiesznie, robią obecnie za naszych ważnych przyjaciół"...
I jeszcze odnośnie niewolników - to nie wiem na ile wolny czuje się obecnie człowiek, który tyra po kilkanaście godzin dziennie za najniższą na śmieciówce" i jeszcze słyszy, że jak mu się nie podoba, to na jego miejsce stoi 100 za bramą. Może Ty wiesz?

Erih

Oczywiście, że jest to typowy temat zastępczy, ale nie tylko.
Bo zapewne chodzi również o zaostrzenie czujności rewolucyjnej" [coś jak Rewolucja Kulturalna za Mao].
Terytorializm zwierzęcy, czy zaznaczenie - kto tu rządzi. No i chodzi o maksymalne pogorszenie naszych stosunków z Rosją, na czym naszym władzom bardzo zależy. Acz ja nie bardzo wiem dlaczego i po co?

A tak od siebie napiszę, że zabrałem głos w tym wątku bardziej z przekory niż z przekonania, bo nie lubię hipokryzji i podwójnych standardów.
A tak naprawdę, to mam [za przeproszeniem] głęboko w dupie - zarówno te wszystkie pomniki, jak i tą całą dekomunizację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś coś na temat deportacji carskich z tych terenów? Od Insurekcji trwały wywózki, pobory do wojska i rugowanie polskości na tych terenach. Nawet twój ulubieniec stalin, nie omieszkał był przeprowadzić tzw operacji polskiej na swoich terenach. Wystarczy spojrzeć na mapkę zaludnienia, porównać ją z wielkodusznie okrojoną przez soso Polską, policzyć faktyczne większości i zobaczysz ileśmy stracili. Przemieszanie ludności było gdzieniegdzie spore i większością mogło być 35%. Dobrodusznie podarowane nam tereny były w zgliszczach, ogołocone z przemysłu a węglem spłacaliśmy reparacje niemieckie.
Jeśli uważasz Rosję za naszych dobroczyńców to stawiaj se pomniki lub ołtarzyki w domu. Proponuję począwszy od Paskiewicza, lenina, stalina na putinie kończąc. To tylko kilku ale pewnie znajdziesz skolko ugodno im podobnych. Możesz też w zaciszu świętować wszelkie zbrodnie na Polakach od pacyfikacji Powstania listopadowego, przez styczniowe, 17 września, Katyń na zaprowadzaniu ustroju po wojnie kończąc.
Tu następny fizjolog. Może się dogadacie.
http://www.fronda.pl/a/hartman-uznaje-ze-gwalty-sowieckich-zolnierzy-na-polkach-to-czesc-wspolnego-i-bardzo-tragicznego-swiata,31430.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimir & Gruby Rycho

Jak napisałem wcześniej - zabrałem tu głos bardziej z przekory niż z przekonania, bo ja te pomniki mam głęboko gdzieś, podobnie zresztą jak tą całą idiotyczną dekomunizację". Idiotyczną, bo robioną po przeszło 25 latach od czasów gdy, niby komuniści oddali władzę styropianowcom, czyli niby obrońcom robotników...

Chciałem jedynie wykazać, że historia nie jest czarno-biała", jak chcą ją widzieć różnej maści fanatycy, czy też wręcz współcześni hunwejbini.

A wzamian dowiedziałem się od Was, że jestem sympatykiem SDKPiL, a moim idolem jest Stalin.

Cóż na to mogę odpowiedzieć?

Chyba tylko to, że w dyskusji na argumenty, to Cienkie Bolki" jesteście!

I tyle w tym temacie od balansa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle balans się najpierw pogubił w swoich pokrętnych ,,mądrościach, potem nadął się i splunął jadem . Nie pierwszy raz ćwiczę tem scenariusz , więc nie robi to na mnie żadnego wrażenia.

O jakich argumentach swoich piszesz ? O tym , ze trzeba pozostawić sowieckie pomniki , bo Stalin ,,dał " nam tzw. ,,Ziemie Odzyskane ? To jest według Ciebie argument ? Czy może argumentem jest podważanie polskości dawnych kresów wschodnich ? O co Ci chodzi człowiecze nieszczęsny !?

Nie wiem czemu uważasz, ze chciałem Cię obrazić pisząc, że byłeś w SDKPiL ? To byli w miarę normalni kolesie ( za wyjątkiem ich obojętności wobec spraw narodowych) i w miarę porządni , bo przed - bolszewiccy - a podobnie jak Ty mieli pretensje do świata, ze jest brzydki i zły i że bogaci są bogaci , a biedni biedni, i że człowiek oszukuje i wyzyskuje drugiego człowieka . To po pierwsze, po wtóre chyba wyraźnie napisałem , że to żart . Ty wolisz się obrażać -proszę bardzo - nie masz siły i ochoty dyskutować ,to nie , ale uczciwiej byłoby gdybyś po prostu to napisał , a nie jak durny belfer , który nie umie się przyznać do popełnionego błędu , albo do wypalenia brnął w absurdy , bo do słabości przecież przyznać się mu chora duma i chore poczucie godności nie pozwala .

Zastanawia mnie także fakt, że skoro , jak piszesz ,,masz to głeboko..." to mimo to zabierasz głos w dyskusji. Nie obchodzi Cię to siedź cicho i nie odzywaj się , ale nie ... Ty musisz.... musisz, tak jak wojujący ateusze, którzy czuja nie wiadomo czemu imperatyw by pouczać wierzących jak maja wierzyć i jak maja się zachowywać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby Rycho

Dalej uprawiasz sofistykę zamiast dyskusji na argumenty!

Dalej nie usłyszałem od Ciebie odpowiedzi - dlaczego mamy burzyć pomniki na iemiach Odzyskanych", które to ziemie podarował nam Stalin, a wcale nie musiał [to, że zbrodniarzem był to każdy wie]. Tym bardziej, że nasi zachodni przyjaciele" - USA i Wlk. Brytania byli temu przeciwni i jeszcze długo po wojnie nie uznawali tych granic. Ale za to ochoczo zgodzili się na utratę przez nas Kresów!

A odnośnie tychże Kresów - to nie moja wina, że na tych ziemiach był taki a nie inny układ etniczny i religijny.

Drugim argumentem z mojej strony przeciwko tej pseudo dekomunizacji, jest to, że będzie to kosztowało sporo milionów złotych, a jest tyle innych potrzeb i zbożnych celów w naszym kraju. Na ten przykład, można te miliony dodatkowo przekazać Rydzykowi...

Natomiast [niestety] mam swój udział w tym, że Styropian po 89 roku zrobił z polskich robotników chłopów pańszczyźnianych, wprowadzając za namową różnych Sachsów XIX-wieczny model kapitalizmu.
Ale to inna bajka jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usłyszałeś ? Jak się nie słucha to nie można usłyszeć .Nie wiesz czemu nie chcę sowieckich i komunistycznych symboli w Polsce ? No to Ci napiszę , choć myślałem, że dla człowieka myślącego to sprawa oczywista :

1. Bo Sowieci podczas II wojny światowej zamordowali wg danych szacunkowych od 150 tysięcy do 500 tysięcy Polaków ,a ok 2 ml poddali represjom ( więzienia , deportacje, zsyłki) to dane z IPN z lat 2006 - 2009, zestawione na podstawie ocalałej dokumentacji , a więc niedoszacowane.

2. Bo ukradli nam 1/3 terytorium

3. Bo wprowadzili siłą w Polsce ustrój , który cofnął nas, albo jak kto woli, tylko zatrzymał kulturowo, ekonomicznie i mentalnie o (na) 50 lat i spowodował, że Polska i jej społeczeństwo trafiły na listę państw trzeciej kategorii

4. Bo nigdy nie przeprosili , ani nawet nie uznali części swojej winy za rozpętanie II wojny światowej.

5. Bo nie stawia się pomników zdrajcom , ani nie fetuje ich się w żaden inny sposób ( to o rodzimej swołoczy).

Koszty ? Polska to ciągle , jak się okazuje bardzo bogaty kraj - wystarczy popatrzeć ile kosztowały nas autostrady czy stadiony ,albo jakie subwencje były i są przyznawane różnym szemranym przedsięwzięciom (np. 31 milionów na zakup tablic Mendelejewa dla MON)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo zastanawiałem się, czy Ci odpowiedzieć, bo to jak grochem o ścianę", a Ty dalej swoje - czyli odwracanie kota ogonem". A jak mówi stare porzekadło: Szkoda głową o mur tłuc...".

Co by złego o Sowietach nie powiedzieć, a można wiele, tyle tylko, że należy pamiętać o tym, że w ich najwyższych władzach zasiadali w większości jednak nie etniczni Rosjanie...

A teraz odniosę się do całości:

Ad.1 To co piszesz o Sowietach to oczywiście prawda. Ale jakoś dziwnie PRZEMILCZASZ to, że mniej więcej tyle samo Polaków zamordowali Ukraińcy, tyle tylko, że zrobili to w 100 razy bardziej OKRUTNY sposób!
Bo Sowieci jacy bandyci byli, to jednak nie nabijali żywcem polskich dzieci na sztachety w płocie, nie przybijali ich żywcem do wrót stodoły, nie robili im za pomocą młotka i gwoździa orzełka na czole", nie palili ich żywcem jak niedawno mieszkańców Odessy, no i nie rozcinali rzeźnickim nożem brzuchów ciężarnych Polek.

Aby było ciekawiej",to Rosjanie przeprosili nas za Katyń, a banderowcy dalej plują nam w twarz, stawiając na naszej ziemi pomniki tym swoim bandziorom.

Ad.2 Zrobili to za pełną AKCEPTACJĄ naszych sojuszników - czyli Anglii i USA. Swoją drogą, to jak sobie wyobrażasz zachowanie Kresów przy Polsce? Kresów, które były jednak w większości zamieszkałe przez grekokatolików, którzy serdecznie nas NIENAWIDZILI!

Ad.3 Ustrój wprowadzili siłą - to prawda. Ale ten ustrój, jaki ułomny był [bo był], to jednak: odbudował kraj z gigantycznych zniszczeń wojennych, zlikwidował takie plagi II RP jak; gruźlica, bezrobocie i analfabetyzm. No i awansował miliony Polaków, którzy wcześniej boso chodzili srywać za stodołę, a po wojnie przeprowadzili się do mieszkań z WC. A do tego zapewnił Polakom darmową naukę, opiekę medyczną i emerytury na starość.
Należy przy tym pamiętać, że ten ten znienawidzony ustrój zapewnił jednak następcom możliwość utrzymania, czyli życia z wyprzedaży majątku narodowego, i to przez przeszło 20 lat wolnej Polski".

Ad.4 Rosjanie przeprosili za Katyń i to dwukrotnie!
A banderowcy nigdy nas nie przeprosili. A my jeszcze pompujemy miliardy złotych bezzwrotnej zapomogi dla tego UPAdłego kraju. Chyba tylko dlatego, że jesteśmy sado-masochiści i lubimy jak nas rezają?

Ad.5 Jeżeli chodzi o przekręty przy budowie autostrad, czy też takiego badziewia jak te stadiony - TO MOJA PEŁNA ZGODA!
To się prosi jakiejś nowej Insurekcji Kościuszkowskiej i wieszania na latarniach! Ale bez względu na to jaka opcja tu rządzi, to i tak siedzą w kieszeniach tych, którzy w trakcie transformacji ukradli miliardy.

P.S.
W tym naszym dziwnym kraju nigdy nie będzie normalnie - jak nie złodzieje tu rządzą, to wariaci. Istnieje teoria, że tak się dzieje od czasów, gdy stolicę przeniesiono z Krakowa do Warszawy. Bo gdy stolica była w Krakowie, to przynajmniej Czakram na Wawelu chronił nas od naszej własnej głupoty, a teraz to nic nas nie chroni...

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/edmund-janniger-wraca-do-mon/2bfgjb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti jak zawsze czujny jak Czekista!

Chciałem tylko zauważyć ,że GR napisał: Bo Sowieci podczas II wojny światowej zamordowali wg danych szacunkowych od 150 tysięcy do 500 tysięcy Polaków".

Według niepełnych danych, banderowcy zamordowali co najmniej 150 tysięcy Polaków. Ale tu nawet nie o ilość chodzi, ale przede wszystkim o to - w jaki sposób tego dokonali!!!

Bo tego niewyobrażalnego okrucięstwa na Polakach, to nawet Stalin do spółki Hitlerem nie wymyślili...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans ! Czy Ty choć swoje posty czytasz ? Czy po prostu piszesz, a czy z sensem, czy bez sensu , to już Ci wszystko jedno...

Co niby przemilczam ? Czy jak piszę o Sowietach , to muszę pisać od razu w tym samym zdaniu i o Ukraińcach i o Niemcach ? Bo jak nie napiszę to według Ciebie coś ukrywam, o czymś pisać nie chcę , kogoś wybielam .... Puknij się chłopie i to z rozpędu solidnie w łepetynę. Dla mnie Sowieci, Hitlerowcy i Ukraińcy , którzy mordowali moich rodaków to jedna tak samo oceniana przeze mnie grupa - to wrogowie Polski, więc i moi.

Na dodatek za chwilę piszesz, że ,,Sowieci to nie etniczni Rosjanie - co to jest jak nie wybielanie Rosjan ? To przypominanie o tym, że oni nie są źli - Ja też piszę o Sowietach , a nie o Rosjanach to po pierwsze. Po wtóre skoro Rosjanie są tacy dobrzy to po cholerę tworzyli i tworzą Imperium wielonarodowe, zwłaszcza jeżeli część tych narodów wcale nie ma ochoty być jego częścią ?

Za Katyń przeprosił jedynie w pijanym widzie (chyba) Jelcyn, pozostali wodzowie Imperium , tego sowieckiego i tego rosyjskiego , a z nimi większa część ludu , nie. I co więcej i wcześniej i obecnie i władze i lud ( przynajmniej znaczna jego część) negują fakt iż była to sowiecka zbrodnia . Po trzecie wreszcie sowieckie zbrodnie , to nie tylko Katyń...

W Polsce nie ma ,,pomników wdzięczności " dla Armii angielskiej, francuskiej, amerykańskiej czy ukraińskiej , nie ma ulic i marszałka Goeringa, Kesserlinga , Szuchewycza, Onyszkewycza czy Szpontaka

Nie wiem czemu , choć nie jesteś w tym idiotycznym twierdzeniu osamotniony, uważasz że Polska nie odbudowała by się i nie rozwijała by się bez rządów moskiewskich pachołków . Ja twierdzę, że gdyby nie ,,sowiecka pomoc Polska byłaby dziś na poziomie Szwecji, Holandii czy Finlandii i to zarówno gospodarczo jak i kulturowo czy mentalnie ( mam nadzieje jednak, ze z własnym pomysłem na obyczajowość i tolerancję)

ps. Jak chcecie to przenoście stolicę z Warszawy do Krakowa - ja będę miał przynajmniej z głowy kłopoty z ,,przeszczepami", które tu masowo ściągaja, a z których większość to idioci , karierowicze i ludzie obarczeni kompleksami, które próbują tu leczyć, ale nie wiem czy Czakram pomoże i smok wawelski, skoro mieszkasz tam Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti
Jeżeli nie rozróżniasz zabójstwa strzałem w potylicę, od rozrywania Polaków końmi, cięcia piłami, paleniem żywcem, nabijaniem polskich dzieci na sztachety w płocie, robieniem im orzełka" na czole i rozcinaniem rzeźnickimi nożami brzuchów ciężarnych Polek - to sorry, ale masz cipę na oczach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz- czekałem....

Czekałem, kiedy się dowiemy, że:

- nie ilość jest ważna, a jakość...
- jak się nie ma argumentów, to się tym większe bzdury pisze...
- potwierdzisz, że potrafisz wartościować śmierć...


PS Potwierdzasz też tak przy okazji, że rację mają ci, którzy tą ustawę proponują zaostrzyć...
Okazuje się bowiem, że można wymazać kilkadziesiąt lat historii, można wymazać setki tysięcy współobywateli, byle mojsze było na wierzchu. I znajdą się tacy, którzy jeszcze klaskać i gwizdać z zachwytu będą.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:11 04-06-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie