Jump to content
Sign in to follow this  
absoolut1989

Interpretacja map LIDAR-u

Recommended Posts

Ale ma to miejsce na wielu komputerach ( dotyczy Chroma ).
Choć może coś w tym być .
Pewnie by trzeba cofnąć najnowsze aktualizacje i wtedy sprawdzić ?

Potwierdzam, u mnie to samo. Już myślałem że coś naszmonciłem ale skoro u was to samo.... Ja zainstalowałem Foksa dodatkowo i tam działa.

Mam ciężki problem z dziwnymi konstrukcjami przy starej linii kolejowej.Chodzi mianowicie o te wycięte w przylegającym do torowiska lesie kwadraty, że są to drogi to wiem - tylko nie wiem po co.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Jest to przy przedwojennych zakładach zbrojeniowych.

wg mnie to pasy ppoż,występują powszechnie przy liniach kolejowych i drogach.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pas_przeciwpo%C5%BCarowy

Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:30 13-10-2017

Dodam, dla tych co nie pamietaja. Pasy te byly konieczne gdyz jezdzily pociagi z lokomotywami parowymi, te zas sypały iskrami no i były pożary.

W sumie nie wiem dlaczego teraz sa nadal? Ze ludzie wyrzucą niedopałek z okna?

Ryja chyba z przyzwyczajenia, bo odnawiane są nawet przy takich liniach, na których nie jeżdżą już osobówki.

Nie wpadł bym na to, że to przeciwpożarowe bo te ze skanów ostatnio były odnawiane może z 50 lat temu:) No ale skoro nie ma torów, to po co tam orać.

bjar_1 napisał:
Ryja chyba z przyzwyczajenia, bo odnawiane są nawet przy takich liniach, na których nie jeżdżą już osobówki."
mietek napisał:
Pasy te byly konieczne gdyz jezdzily pociagi z lokomotywami parowymi, te zas sypały iskrami no i były pożary."

W wypadku pasów przeciwpożarowych wzdłuż torów to nie tylko chodzi o to że lokomotywy sypały iskrami i pasażer mógł wyrzucić niedopałek. Jak wiadomo szyny i koła pociągów to żelazo. Podczas hamowania osie mogą również sypać snopami iskier całkiem zdrowo. Następna sprawa to przy pociągach może czasami w niektórych sytuacjach i wagonach dojść do zablokowania hamulców na osiach i wtedy mamy klocki hamulcowe czerwone i też sypią iskrami, czasami grzeją się maźnice na osiach (łożyska) i to może również sypać iskrami. I właśnie dlatego są utrzymywane pasy przeciwpożarowe przy torach.

@wojtek1234321 Dokładnie, iskra spod kół pociągu towarowego była przyzyną największego pożaru w Polsce. Było to w 1992 roku w Kuźni Raciborskiej.