Skocz do zawartości

Interpretacja map LIDAR-u


absoolut1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Mam ciężki problem z dziwnymi konstrukcjami przy starej linii kolejowej.Chodzi mianowicie o te wycięte w przylegającym do torowiska lesie kwadraty, że są to drogi to wiem - tylko nie wiem po co.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Jest to przy przedwojennych zakładach zbrojeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar_1 napisał:
Ryja chyba z przyzwyczajenia, bo odnawiane są nawet przy takich liniach, na których nie jeżdżą już osobówki."
mietek napisał:
Pasy te byly konieczne gdyz jezdzily pociagi z lokomotywami parowymi, te zas sypały iskrami no i były pożary."

W wypadku pasów przeciwpożarowych wzdłuż torów to nie tylko chodzi o to że lokomotywy sypały iskrami i pasażer mógł wyrzucić niedopałek. Jak wiadomo szyny i koła pociągów to żelazo. Podczas hamowania osie mogą również sypać snopami iskier całkiem zdrowo. Następna sprawa to przy pociągach może czasami w niektórych sytuacjach i wagonach dojść do zablokowania hamulców na osiach i wtedy mamy klocki hamulcowe czerwone i też sypią iskrami, czasami grzeją się maźnice na osiach (łożyska) i to może również sypać iskrami. I właśnie dlatego są utrzymywane pasy przeciwpożarowe przy torach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie