Jump to content

absoolut1989

Forum members
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Zawsze mówili, że takie monety tylko oliwką. Być może jest coś o czym wie tylko konserwator by moneta wyglądała jakby 350 lat temu ktoś zamkną ja w kapselku?
 2. Podczas dzisiejszej wizyty w zamku królewskim odwiedziłem gabinet numizmatyczny. Zaskoczyło mnie kilka rzeczy np. czemu w gablocie z monetami starożytnymi nie ma tak popularnych w Polsce denarów Rzymskich? To akurat mnie jakoś szczególnie nie ruszało, ale jak zobaczyłem ich miedziane monety byłem zaskoczony. Tam nie ma monet z ziemną, oliwkowa, zieloną czy brązową patyna. I teraz pytanie, czy to są monety w stanach około menniczych, czy tak umiejętnie czymś je wyczyścili?
 3. Dzięki sqr, ale mam nadzieje że się mylisz. Głowa obrócona jest w prawo nie w lewo
 4. Dzięki sqr, ale mam nadzieje że się mylisz. Głowa obrócona jest w prawo nie w lewo
 5. Dzień dobry Ma ktoś pomysł co to za moneta? Pierwsza myśl to fals boratynki, ale to odpada bo widziałem ich setki i w żadnej profil Jana K. nie jest obrócony jak wyżej na zdjęciu. Drugi pomysł to okolice denarów piastowskich, ale co? i jak? to już nie wiem. Proszę o pomoc
 6. Witam panie i panowie, czy ktoś z was ma podobną? Czy ta odznaka ma związek z bitwą Warszawską? Materiał miedź, średnica 30mm.
 7. Średnica 28mm, ze zdjęciem będzie problem. Ort pasuje do monety z linku. Podziękował
 8. Witam z góry przepraszam za brak awersu monety. Wie ktoś co to za pieniążek?
 9. Powoli dochodzę do tego samego wniosku, że pozostały ochłapy. Miejsca gdzie jeszcze nikt nie kopał są! I wiem to na pewno, ale jeszcze takiego nie znalazłem
 10. Dzięki za informacje. Okolica wydawała mi się dziewicza, bo z takiej Kiernozi wszędzie daleko, a opowieści przemiłe dla ucha.
 11. UUU szczerze mówiąc to nie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Ale mam wrażenie, że w odpowiedzi panie bjar jest żart i drwina
 12. Witam forumowiczów, pytanie jak w temacie. Ciekaw jestem czy ktoś z tego forum mieszka w pobliżu miejscowości Kiernozia. Bądź szperał po polach w tamtych rejonach?
×
×
 • Create New...

Important Information