Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

A ja chcialbym zapytac, jak na ten piekny i kolorowy obrazek patrzyc? Jest szyb, ok, pionowy mam rozumiec, ok, a dalej co? Co to jest, to to takie szare, co kawalek? Spoczniki miedzy poziomami schodow, drabinki? No chyba nie ten Pociag z diamentami", bo jak, pionowo? Wytlumaczcie mi, prosze, bo ja prosty chlop jestem i osmieszenia chcialbym uniknac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Spokojnie, bez wykrzykników.
Rzeczywiście wyniki z ks700 po obróbce graficznej (w jednej z opcji) dają taki obraz jaki zaprezentowali szczęśliwi znalazcy.
Dziwne, ale prawdziwe. Pytanie jeszcze o możliwości tego sprzętu i tego co on właściwie pokazuje? Po wypowiedzi jednego z czołowych polskich geo-operatorów BNM, który miał ten sprzęt, jest to lipa na całej linii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do eksperta to taką czytałem opinię:

Nie chcę być jakimś tam adwokatem w czyjejkolwiek sprawie, ale brałem udział w szukaniu Tygrysa, który Robert Kmieć wskazał za pomocą swojego sprzętu. Pokazywał, tłumaczył itp. Skończyło się jak się skończyło - brak jakiegokolwiek całego elementu.

Pozwolę sobie mieć ograniczone zaufanie do jego kompetencji."

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=3&p=1742226#p1742226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister czeka na raport ws. złotego pociągu". Będziemy działać profesjonalnie i spokojnie".

W poniedziałek minister obrony narodowej ma otrzymać raport po wstępnym rekonesansie wojskowych na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, gdzie ma znajdować się złoty pociąg".



Nie wiem czy ten pociąg w ogóle jest - powiedział Tomasz Siemoniak w rozmowie z reporterem TVN24. I dodał, że jego zdaniem nie należy się koncentrować na tym, co może znajdować się pod ziemią. - Będziemy działać profesjonalnie i spokojnie. Będziemy też informować opinię publiczną - zapowiedział minister.

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/minister-obrony-narodowej-czeka-na-raport-ws-zlotego-pociagu,574812.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspian dzieciaku, przestań się awanturować i zrozum, że jest tutaj kilku ludzi, którzy z racji wykształcenia i/lub zainteresowań od lat zajmują się sprzętem do poszukiwań. Ja wiem, że pooglądałeś sobie tę stronę i co? Potrafisz zrozumieć zasadę działania georadaru czy też innego rodzaju sprzętu do poszukiwań w gruncie? Widziałeś kiedyś georadar czy magnetometr a żywo". Potrafisz cokolwiek innego poza awanturowaniem się i obrażaniem innych ludzi?
Przemyśl to sobie dzieciaku i wyluzuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nadal wiemy, że ...nic nie wiemy.
Jak dzisiaj czytaliśmy, facet który siedzi w temacie georadarów od 30 lat i jest jakimś jednak autorytetem przekonywał, że to fotomontaż. Wystarczyło pogrzebać kilka minut w necie żeby przekonać się że gadał bzdury. Mamy w tej chwili wysyp niekompetencji na całej linii władze-dziennikarze-wojsko-operatorzy sprzętu.
Jak mawiał klasyk: Ch.j du.a i kamieni kupa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspian, litości. Pojawiłeś się w jednym wątku na tym forum niczym zjawa i wymądrzasz się. Chłopie, gdybyś kiedykolwiek widział georadar (tym bardziej od kuchni) nie plótłbyś takich rzeczy. Daruj chłopie te wycieczki, oceny i głupstwa, które wypisujesz pod wpływem emocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wiarygodności równej zeru będzie firma Analysis negocjować sądownie z p. Kmieciem za celowy negatywny i bezpodstawny osąd publiczny urządzenia w skali ogólnopolskiej. ; ) Tłumaczenie jego tekstu już oddali do mecenasa. To będzie raczej spore zadośćuczynienie....Tak się nie robi, a na pewno nie robi się w ten sposób. Żeby pokazać wyższość czegoś nad czymś trzeba pokazać tą wyższość w sposób merytoryczny, a nie bluzgać na coś czego się nie zna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dyskusja dotyczy tego obrazu z georadaru?
Jeśli tak to wszyscy mogą mieć rację.
Po pierwsze, taki obraz może pochodzić z KS 700 co wiemy ze strony producenta.
Po drugie ten obraz może być sfałszowany. Nie znam się na georadarach, ale wiem co to jest oś pozioma i pionowa. Jeżeli podziałka po lewej stronie oznacza oś pionową, głębokość/wysokość i sięga ponad 50m, to ten pociąg stoi pionowo. Co jest raczej fizycznie niemożliwe, więc wychodziłoby, że ten obraz jest fałszywy. Chyba,że ta podziałka po lewej stronie to oś pozioma, i oznacza długość przeszukanego obszaru i długość pociągu stojącego poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie - po lewej obraz z analizy (ponoć KS-700), po prawej - wiadomo co (choć w sumie nie wiadomo).

Obraz po lewej stronie skopiowany z netu, po obróbce. Należy założyć, że wynik analizy zbierany bezpośrednio w trakcie pomiarów był bardziej niejednorodny. Przynajmniej ja takie widziałem na rzeczywistych georadarach. I to po prawej stronie - moim zdaniem kompletna lipa. Zresztą jeśli są amatorzy rozwiązań a wiarę" to ich sprawa. Dość już na tym i innych forach było zacietrzewionych wyznawców doskonałości konkretnych rozwiązań i konkretnych producentów" i jakoś z czasem wszystko rozłaziło się po kościach. Ale amatorzy Opowieści z Narnii zawsze kupują wiedzę na podstawie stron internetowych - o UFO, możliwościach sprzętu, diabli wiedzą o czym...
Stary już jestem i jeśli nie pomacam - nie uwierzę. :>

Pozdroofki

IdeL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IdeL to już było ustalone, popatrz tu jaki obraz można uzyskać z tego wynalazku:
http://www.youtube.com/watch?v=gTffLz3BGvE&feature=youtu.be&t=8m5s

Dla mnie podobieństwo jest oczywiste


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 20:03 06-09-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodac małe spostrzeżenie odnośnie zdjęcia z tego georadaru.
A kto powiedział, że było one robione PIONOWO w dół ? Może to żaden szyb był tylko podeszli do skarpy , poziomo robili te pomiary i tam rzeczywiście widac wagony ?
Mylę się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to materiał reklamowy. Ponadto, ja podobieństw nie widzę. Zgodnie z teorią względności... wszystko jest względne.
A teoria względności (wg pewnego wykładowcy Elementów elektroniki" z czasów studiów - już nieżyjącego) jest następująca - jeśli ja komuś włożę palec do nosa, to powiem, że mam palec w nosie. Ale jeśli on sobie włoży palec do nosa - on także uzna, że ma palec w nosie..." Dodam tylko, że ów przemiły wykładowca Z PW zalecał aby nos zamieniać na inną, czteroliterową część ciała, mocno umięśnioną.
Ale napiszę tak, wśród prawdziwych poszukiwaczy zdarzają się łykacze" wszelkiej lipy okołoreklamowej i wyznawcy oratynek znajdowanych na 40 cm", więc i tutaj ... forma forum jest cierpliwa....
Filmy reklamowe Minelaba czy Fisher Research Labs. też potrafią być sporym depozytem dziwności". :>
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się i Ty Skałka i Krooll. Nie wiadomo co to ma być, ale na pewno nie żaden pociąg. Warstwy kolorów powinny odzwierciedlać poszczególne warstwy w gruncie, których zdolność pochłaniania (i odbijania) fali elektromagnetycznej różni się znacząco. Zatem to szare coś" mogłoby być co najwyżej jakąś regularną pustką - szybem? I jak to zostało słusznie zauważone orientacja tego czegoś jest dość rzeczywista. Czyli to szare coś" powinno być pionowe. Tylko, że jakoś dziwnie różne to jest od reszty rysunku. Dziwne, że ów szyb jest tak odmienny pod względem propagacji fali elektromagnetycznej.Generalnie KS-700 jest georadarem impulsowym 3D i teoretycznie coś w tym stylu da się opracować po obróbce w dodanym sofcie. Ale teoretycznie. Zbyt to wszystko jednorodne. Na mój gust wygląda jak wymalowane w GIMPIE. Myślę, że i pan Kmieć ma prawo do takiej oceny tego czegoś. Zresztą jeśli ktokolwiek będzie robił pomiary georadarem, to uzyskany wynik będzie można sobie porównać z ową, kontrowersyjną grafiką. O ile jakiekolwiek pomiary z tego terenu powstaną.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jest obraz wykonany z góry, wzdłuż tunelu, w którym stoi pociąg. Może to nie jest szyb, tylko tunel. Może pomiar był wykonywany na zboczu góry. Ktoś się wspinał po zboczu góry. Dół obrazu, to mniejsza grubość skał (kolor niebieski)do obiektu,a im wyżej tym grubsza warstwa skał i inny kolor. Może zdjęcia były wykonywane co np.10 metrów bo warunki terenowe nie pozwalały inaczej a następnie połączono w je w jedną całość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim wierzącym, nadzieja umiera ostatnia, ponoć wiara czyni cuda więc Ci co wierzą do kościoła..
Kogel-mogel czyli wielka ściema i lipa..
Wałbrzych chociaż trochę zarobi na tej darmowej reklamie, i to w tej sytuacji największy sukces...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie ja wymiękam (głównie po bełkocie Kaspiana). W tym wątku...

Życzę miłej dyskusji zwieńczonej, jak mniemam, teoretycznym namierzeniem miejsca zasypania złotej kolejki wypełnionej diamentami i 10% udziałem za odkrycie.

IdeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie