Jump to content

mundur wz.36 a cło


zundapp

Recommended Posts

Cześć. Kupiłem w Rosji oryginalny mundur wz.36.Jest już w drodze do mnie. Na razie jeszcze po stronie Rosyjskiej i tu mam pytanie: Ile może wynieść cło za ten mundur, bo przecież pewnie coś naliczą. Wartość podana na paczce to 40$.
Link to comment
Share on other sites

Na stronie Poczty Polskiej jest już informacja, że przesyłka z moim wspaniałym mundurem jest w Warszawie. Tylko zaniepokoiła mnie informacja, która jest wyświetlana: ZATRZYMANIE PRZEZ URZĄD CELNY. Czy wiecie o co chodzi? To zwyczajna informacja-zapis? W paczce idzie tylko i wyłącznie oryginalny używany mundur wz.36, więc chyba nie mogą się do niego przyczepić? Na legalu zakupiony, ruscy celnicy bez problemu odprawili. Już się denerwuje, bo długo szukałem takiego mundury w doskonałym stanie, a nigdy nie kupowałem przedwojennych przedmiotów z poza UE.
Link to comment
Share on other sites

Normalna procedura. Paczka jest zatrzymana, bo pewnie chcą sprawdzić co w niej jest. Jak się okaże, że wszystko jasne, to ruszy dalej. Możliwe jednak, że trzeba będzie podać informacje i dokumenty potwierdzające koszt zakupu i przesyłki, jeśli w paczce nie ma faktury.
Link to comment
Share on other sites

W przypadku prezentów też płaci się podatek - VAT - to przy małej wartości towaru. Jeśli będzie razem z przesyłką mniej niż bodajże 45 euro, to VAT też może nie być naliczony. Do 150 (chyba) euro nie będzie też cła. A wartość jakoś muszą oszacować. Nawet korzystając z wyceny rzeczoznawcy.
Link to comment
Share on other sites

Na razie sie nie spinaj.
Jak będą coś chcieli, to przyjdzie pismo z kwotą.
Jak mało, to płać i po sprawie.
Miałem taki przypadek także.
Nabyłem (w kraju gdzie wizy nas obowiązują , a szwabów nie) resor do motocykla Indian. Yankes nie wypełnił kwitów jako podarek, podał cenę resora , wraz z kosztem wysyłki i automatycznym ubezpieczeniem paczki jako koszt zakupu.
Panowie celnicy w Poznaniu radośnie się do tego dorwali i dowalili mi takie opłaty,że odbiór paczki był bez sensu.
Kazali mi się osobiście stawić aby wyrwać mą krwawicę.
Nie pojechałem, zadzwoniłem, trafiłem na bardzo rozsądnego kierownika placówki, któremu wyjaśniłem, że jest to część do przedwojennego zabytkowego motocykla. Ustaliliśmy,że mam wystąpić z pismem do Urzędu Celnego, w którym wniosłem o odprawę celną na warunkach szczególnych, czy jakoś tak, nie pamiętam już jak sie to nazywało. Podałem powód wniosku, dołączyłem scan dowodu rejestracyjnego mojego motocykla i scanny z książki o motocyklach Indian z widocznym resorem owym. Wysłałem to mailem na adres Pana Kierownika. I TO WYSTARCZYŁO !
Paczuszka przyszła pocztą po dniach kilku zwolniona z wszelkich opłat ku mojej uciesze ogromnej.
Więc, jak napisałem powyżej, nie spinaj sie kolego na razie.
Poczekaj, zobacz co sie wydarzy i w razie czego powalcz.
Powodzenia.
Link to comment
Share on other sites

Generalnie wg zasady:
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego"
Bez skakania po pagonach i jak widać da się załatwić :)
Link to comment
Share on other sites

Mundur dojdzie pewnie po niedzieli, a teraz zerknijcie na NASZE ODKRYCIE (BEZ IDENTYFIKACJI) Zamieściłem kilka zdjęć mojej dzisiejszej zdobyczy w postaci pięknego płaszcza. Eh mam dzisiaj dobry dzień:-)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information