Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

maksiu

Ekshumacja niemieckich żołnierzy w Widnej Górze

Recommended Posts

Sprawa chwalebna każdej ofierze wojny należy się pochówek,ale gdybym wierzył w metafizykę wywoływanie duchów i tym podobne pierdoły ;) zapytał bym się takich niemieckich małolatów z 44/45 dlaczego byli tacy głupi zamiast mieć w dupie ojczyznę i fuhrera dali się zabić bez sensu tak daleko od granic Heimatu.

chwalebna" ..powiadasz....hm...
Takim wpisem uwłaczasz tym którzy zostali zabici przez tych iednych niemców".....tym którzy oddali to co mieli najcenniejszego (życie) abyś Ty mógł zyć.
Więc wykorzystaj ten dar mądrze i w przyszłości nie pisz takich bzdur.

Cos dziwnego dzieje sie w tym kraju...ostanie 25 lat wypaczyło wszystko co związane z patriotyzmem, hołdem w stosunku do obrońców,symbolami, prawdą historyczną.
Tego nie było nawet za PRL-u............

Ktoś mi kiedyś powiedział jak obruszyłem się na ekshumację Niemców (a był to ktoś, która straciła wiele osób ze swojej rodziny podczas wojny): .. co się rzucasz, niech ść... razem leży..."
Ja jednak bardziej uważam polską tradycję, że ciała spoczywają na cmentarzu. Bez fajerwerków i fanfar.

sprawa Łączki.......wstrzymane, zablokowane, ciagłe utrudnianie.....
Przez ostanie 25 lat nie było czasu aby doprowadzic to do końca???????!!!!!

Ta polska tradycja o której piszesz nie dotyczy Polaków...i to jest smutne i zatrważające. Dzisiaj polskość nie jest modna i nie jest w cenie.....

Łączka to głębszy temat - tu nie chodzi o to gdzie zostali pochowani" tylko kto tam jest pochowany. A dzieci reżimowe nie będą rozdrapywać spraw w które ich rodziciele są zamieszani.
A Niemcy? No cóż - są tacy eutralni", Angela łaskawie pokiwa ręką - polityka Panie.

Wirakocza - polski ząd" nie sponsoruje ekshumacji niemieckich żołnierzy. Wszelkie koszta ponosi strona niemiecka...

Bjar ale za utrzymanie porządku na cmentarzu to ojro zdaje się nie wpada tylko pozostaje w gestii strony która ma szczęście posiadać na własnej ziemi cmentarz.

Jak na mój nos.. Ekonomia.nie opłaca się jechać po 2 żołnierzy którzy nie są wpisami gdzie leżą, dodatkowo droga,asfalt koszta duże, a to tylko 2 nie 22 czy 222

Czy ma znaczenie ilu ich tam leży ? Każdemu należy się szacunek i godny pochówek !!! Nie potrzebne są kłótnie i dogadywanie !!!

Jakoś mi ich nie żal ….Kodeks, jaki ?
Właśnie czytam książkę o Monowicach ….. Mowa jest o 10 000 ofiar, bez godnego życia, godnej śmierci, godnego pochówku… wymieniać dalej ?

a obdarzaj sobie szacunkiem kogo chcesz...mozesz nawet kube rozpruwacza. Takie ideały jakie wychowanie i nauczanie. Efekt okrojonych godzin historii, indoktrynacji polskości, tradycji, etc...coraz bardziej bliżej mi do moherowych beretów niż do młodych pokroju rosomaka.

Wirakocza, faktycznie staczasz się w kierunku światopoglądu moherowego ciemniactwa. Szkoda, gdyż przez chwilę sądziłem że trafiłem na kogoś kto podziela moje ultra nacjonalistyczne poglądy.

Eh panowie , młody to ja nie jestem ,i okrojonych lekcji historii też nie miałem :) . Nacjonalizm , moherowe berety , o czym wy piszecie ? !!!!!!!!! Poległy jest poległy i każdemu należy się godny pochówek . Jeśli tak będziemy myśleć jak Wy myślicie to będziemy tacy sami jak ci co zabili lub zabijali . Nie mierzmy wszystkich jedną miarą !!! A co do kodeksu , jest tam jak się nie mylę taki punkt 3 : Uszanuj zmarłych. Jeśli znajdziesz szczątki ludzkie, powiadom Policję; pamiętaj, że przedmioty znalezione przy zwłokach mogą pomóc w ich identyfikacji.
To chyba coś znaczy ? No chyba że jest to napisane tylko po to żeby było i ładnie wyglądało ?

Każdemu należy się szacunek i godny pochówek !!! Nie potrzebne są kłótnie i dogadywanie !!!"

Adiego też byś oznaczył?płytka,tabliczka,pomnik?
Myślisz że czemu zburzono jego bunkier w Berlinie,rozsiano resztki popiołu po nim?

Sam piszesz że każdemu"

Niech gościu robi sobie co chce,niech ich szuka pod asfaltem,w polu,niech przenosi ich gdzie chce i organizuje godne pochówki.
Ale nie za moją sałatę z podatków bo ja się na to po prosu nie zgadzam:)

Hipotetycznie, z ciekawości - Hebda, znajdujesz gościa (wiadomo jakiego) przysypanego płytko w lesie, co robisz? Łykasz blaszkę i co tylko się da (po czyszczeniu z trupiego osadu wieszasz na tablicy), a gnaty zostawiasz tam, gdzie były? Czy może postępujesz jakoś inaczej?

Odpowiedzialność zbiorowa stosowana wobec kości. Ale jaja. Jak krzyżaków wykopią pod Grunwaldem to też pod asfalt? :)

Bjar_1 odpowiedź masz we wpisach . Szkoda rozwijać wątek bo niektórych nie przekonasz . Co zaś się tyczy Adiego : jego spalili i rozsypali prochy bo nie chciał dostać się Ze tak powiem nawet po śmierci w ręce aliantów . A skoro wszystko jet takie złe to czemu biegacie z piszczałkami po miejscach bitew i potyczek i wyciągacie niemieckie rzeczy ( wyposażenie ) ? Przecież to jest beeee !!!!!!!!!!! Niemieckie !!!!!!!!!!! Służyło zabijaniu !!!!!!!!!! Chyba że traktujemy sprawy wybiórczo !!!!!!!!! Wtedy wiadomo -- ten kto nosił i zgubił ( bo go np zabili ) jest be , ale ten co to szuka i wie do czego służyło jest cacy !!! Nie tędy droga panowie !!!

Dobry ten wpis ostatni.Chyba jurgen ten co getto zlikwidował leży na cmentarzu wh w Polsce.i co?skazany, zbrodniarz a ekshumowany,pochowany, tyle że bez nazwiska na tablicy.w końcu też człowiek.a nie zapominajcie ze miłosierdzie Boże nie zna granic.

Bjar,pozwolisz że nie odpowiem bo nie znalazłem się w takiej sytuacji jak na razie.A ciężko jest mi gdybać.

• Create New...

Important Information