Jump to content

W domu ukrywał broń palną i amunicję.


Recommended Posts

Funkcjonariusze CBŚ na warszawskiej Białołęce zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Zostały one ujawnione podczas przeszukania mieszkania i pomieszczenia gospodarczego. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z Pragi Północ. Po zebraniu materiału dowodowego, doprowadzili Stanisława K. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Objęte przepadkiem zabezpieczone przedmioty, decyzją prokuratora trafiły do zbiorów muzealnych."

Link: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/103881,W-domu-ukrywal-bron-palna-i-amunicje.html

Swoją drogą, sympatyczna kolekcja.
Link to comment
Share on other sites

A w takim USA idzie się do sklepu i się kupuje."
widzisz tylko w juesej broń była, jest i broń będzie dostępna, nie wszędzie ale jednak. Tam dzieciaki dorastają z bronią np Teksas i mają inną świadomość i mentalność. U nas gdyby był łatwiejszy dostęp to by remizę chłopaki w golfie 3 ostrzeliwali z automatów a w Krakowie latali nie tylko z maczetami.
Link to comment
Share on other sites

kiczer myślisz że w USA nie ma patologii jak na polskiej wsi - otóż tam jest więcej przestępców, bezdomnych, narkomanów.... niż w Polsce. Twój pogląd jest iście milicyjny i PRL-owski. Każdy obywatel powinien mieć prawo do posiadania broni by w razie potrzeby obronić dom, żonę, rodzinę - Ty jak nie chcesz możesz nie mieć broni - jak przyjdą bandziory będziesz patrzył jak ci gwałcą kobietę i okradają dom - Twoja sprawa. Tylko nie wypowiadaj się za całe społeczeństwo Polaków!
Link to comment
Share on other sites

mając guna w szafce trzeba za niego odpowiadać tak samo jak mając samochód - ileż to u nas ostatnio było przypadków, że dziecko 10 letnie jechało sobie autem taty i co?

sobiepan jak nie czujesz się odpowiedzialnym by zabezpieczyć guna w odpowiedniej szafie, by uświadomić swe dziecko - to Twoja sprawa, nie musisz mieć broni a wręcz nie powinieneś mieć. Tylko nie mów za innych OK? Nie chcesz mieć to nie, przyjdzie bandzior wydyma ci żonę a ty będziesz patrzył - Twoja sprawa.
Link to comment
Share on other sites

Poszukiwacz jak się boisz o żonę to wyprowadź się do usa..kup parę giwerek i czuj się bezpieczny :)
-a przed porównywaniem stanów do Polski pod kątem bandziorów,gwałcicieli i innych napadywaczy poczytaj trochę statystyki tudzież inne publikacje w tym temacie..
Link to comment
Share on other sites

Przpraszam - przedstaw w takim razie statystyki - ile przestępstw z udziałem nielegalnej broni było w kraju a ile w USA ile z udziałem legalnie posiadanej.... - z pewnością będziemy zdumieni. A druga sprawa jakim prawem obywatelowi wolnego kraju odmawiasz posiadania broni palnej i każesz emigrować do USA? Toż to fundamentalna sprawa i prawo obywatela - przed wojną nawet u nas nawet to wiedzieli, dopiero po wojnie rozbrojono społeczeństwo w wiadomym celu.
Link to comment
Share on other sites

Możemy też spojrzeć na to z innej strony np. obronności państwa, na Ukrainie 40 bojowników zajmowało kilku tysięczne miasta - dlaczego, ano bo ludzie nie mieli się czym bronić! Wyobraźmy sobie taki scenariusz w jakimś miasteczku w USA gdzie niekiedy 90% obywateli ma broń, takich 40 bojowników nie zdążyło by nawet pierdnąć...
Link to comment
Share on other sites

OT, ale...

Przestępstwa są z udziałem broni nielegalnie posiadanej."

czyli jeśli zastrzelę pacjenta z broni legalnie posiadanej, to zawsze i wszędzie nie jest to przestępstwo?

Dwa- pośledź doniesienia o ostatnich pomysłach amerykańskich policjantów. Trup ściele się gęsto- z bardzo prostego powodu... Funkcjonariusz nie wie, czy sięgasz po prawo jazdy czy peacemakera". Woli wsadzić w Ciebie, niż zostać pośmiertnie odznaczonym.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information