Jump to content
Sign in to follow this  
sonicsquad

Ten starzec odpowie za zbrodnie. Ma 300 tys. ludzi na sumieniu

Recommended Posts

Strażnik z KL Auschwitz, zdolny by stanąć jeszcze przed sądem, został właśnie oskarżony o pomoc w morderstwie 300 tys. osób.

93-letni Oskar Groening mieszka dziś pod Hannowerem.

Jest jednym z ok. 30 byłych strażników, wobec których federalni śledczy zalecili w ubiegłym roku wszczęcie postępowania na mocy nowych przepisów. Sprawa Groeninga jest czwartą rozpatrywaną w Hannowerze. Dwie odroczono, bo podejrzani byli niezdolni do stawienia się przed sądem, trzecią zamknięto, gdyż podejrzany zmarł - wyjaśnia tvn24.pl.

W oskarżeniu mowa jest o jego służbie w obozie między majem a czerwcem 1944 roku. W tym okresie do Auschwitz trafiło ok. 425 tys. Żydów z Węgier, z czego 3/4 natychmiast trafiło do komór gazowych. Groeningowi zarzuca się też pomoc w gromadzeniu pieniędzy ofiar.
W oświadczeniu prokuratorzy w Hannowerze napisali, że Groening pomagał reżimowi nazistowskiemu czerpać korzyści finansowe i wspierał systematyczne mordowanie - dodaje portal.

http://www.sfora.pl/swiat/Ten-starzec-odpowie-za-zbrodnie-Ma-300-tys-ludzi-na-sumieniu-a72042?utm_source=o2_SG&utm_medium=HotNewsy&utm_campaign=o2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oskar Groening - były strażnik z niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau - został skazany na karę czterech lat pozbawienia wolności. Sąd w Lueneburgu uznał 94-letniego esesmana za winnego pomocnictwa w zamordowaniu co najmniej 300 tys. osób.

Groening uznał podczas trwającego od kwietnia procesu moralną współodpowiedzialność za zbrodnie i poprosił ofiary Holokaustu o przebaczenie. Przyznał, że wiedział o dokonywanych w obozie okrucieństwach.
REKLAMA

Groening, wówczas członek formacji Waffen-SS, pełnił służbę w KL Auschwitz w lecie 1944 roku, gdy do obozu zagłady Birkenau deportowano ok. 425 tys. Żydów z Węgier, z czego co najmniej 300 tys. niemal natychmiast uśmiercono w komorach gazowych.

Zadaniem uchaltera Auschwitz", jak nazywano Groeninga, było zabezpieczenie odebranych ofiarom pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów, a następnie przekazanie ich władzom w Berlinie. Jak twierdzi, na rampie w Birkenau, gdzie podejmowano decyzje, których więźniów należy natychmiast zabić, pełnił służbę najwyżej trzy razy, zastępując nieobecnych kolegów.

Zdaniem prokuratury Groening, chociaż osobiście nie zabijał ofiar, swoją działalnością w obozie przyczyniał się do sprawnego funkcjonowania systemu masowego zabijania więźniów. W procesie brało udział ponad 60 oskarżycieli posiłkowych - bliskich osób zamordowanych w Auschwitz. Wśród świadków są osoby, które przeżyły obóz.

Prokuratura domagała się kary 3,5 roku więzienia dla oskarżonego. Obrona chciała uniewinnienia byłego esesmana.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-straznik-z-auschwitz-skazany-na-4-lata-wiezienia/mlgts9

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaż jak ich widzę czasami na wywczasach czy lecznicach w Świeradowie Zdr. np. to trzeba przyznać ze naród długowieczny jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inny ciekawy epizod zwiazany z tymi emerytami" to tzw. polskie sluzace i opiekunki starszych, biednych niemieckich pensjonariuszy...

http://betreuerin.com.pl/

Podobno etrojeryny" sa bardzo ulegle i biora jedyna 1500 Euro za swoje uslugi.

A tak miedzy nami: mam znajomego, ktory od takiej etrojeryny" odkupil pelen zestaw
zelaznych krzyzy oraz innych niemieckich zabawek z WWII za bardzo przystepna cene...

Podejrzezwam, ze nie byly emerytowi z SS juz potrzebne;))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://fakty.interia.pl/swiat/news-wyrok-skazujacy-dla-straznika-z-auschwitz-jest-prawomocny,nId,2313734

Wyrok 4 lat więzienia dla byłego strażnika z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Oskara Groeninga jest prawomocny. Niemiecki Trybunał Federalny w Karlsruhe odrzucił rewizje złożone przez obronę i oskarżenie - podały w poniedziałek niemieckie media.

15 lipca 2015 roku sąd w Lueneburgu uznał wówczas 94-letniego esesmana za winnego pomocnictwa w zamordowaniu co najmniej 300 tys. osób.

Od tego czasu skazany przebywał na wolności, oczekując na rozpatrzenie przez Trybunał Federalny odwołań. O tym, czy Groening trafi do więzienia, zdecydują lekarze, którzy muszą ocenić, czy stan zdrowia skazanego pozwala na pobyt w zakładzie karnym.

Zdaniem sądu, Groening był częścią morderczej machiny" i umożliwiał jej sprawne funkcjonowanie, chociaż sam nie zabijał więźniów. Groening uznał podczas procesu swoją moralną współodpowiedzialność za zbrodnie i poprosił ofiary Holokaustu o przebaczenie. Przyznał, że wiedział o dokonywanych w obozie okrucieństwach.
Groening, jako członek formacji Waffen-SS, pełnił służbę w KL Auschwitz w lecie 1944 roku, gdy do obozu zagłady Birkenau deportowano ok. 425 tys. Żydów z Węgier, z czego co najmniej 300 tys. niemal natychmiast uśmiercono w komorach gazowych.
Zadaniem uchaltera Auschwitz", jak nazywano Groeninga, było zabezpieczenie odebranych ofiarom pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów, a następnie przekazywanie ich władzom w Berlinie.

Chyba w sanatorium go zamkną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Były strażnik z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, Oskar Groening, ma odbyć orzeczoną karę więzienia - poinformowała w środę niemiecka prokuratura. - Odrzuciliśmy wniosek obrony o odsunięcie kary - oświadczyła jej rzeczniczka, Kathrin Soefker.

96-letni obecnie Groening został w 2015 roku skazany przez sąd krajowy w Lueneburgu w Dolnej Saksonii na cztery lata pozbawienia wolności jako winny pomocnictwa w zamordowaniu co najmniej 300 tys. osób. Ten były ochotnik Waffen-SS przyznał się, że liczył znajdowane w bagażach więźniów pieniądze i przekazywał je dalej. Wyrok jest prawomocny.

Biegły lekarz uznał Groeninga za zasadniczo zdolnego do odbywania kary - zaznaczyła Soefker. Warunkiem jest jednak zapewnienie mu w więzieniu odpowiedniej opieki medycznej i pielęgnacyjnej. Obrońca skazanego zadeklarował zamiar zaskarżenia tej opinii przed sądem w Lueneburgu. Gdyby opowiedział się on za wyegzekwowaniem kary, pozostawałaby jeszcze możliwość odwołania. Adwokat zaznaczył, że jego klient nie nadaje się do umieszczenia w więzieniu, a biegły lekarz fizycznie go nie zbadał.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/niemcy-byly-straznik-z-auschwitz-ma-pojsc-do-wiezienia,761663.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skazany na cztery lata pozbawienia wolności były strażnik z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, Oskar Groening, pomimo podeszłego wieku jest zdolny do odbycia kary więzienia - poinformował w środę sąd w Celle.

Wyższy Sąd Krajowy w Celle (Dolna Saksonia) oddalił skargę skazanego, który wnioskował o odroczenie terminu odbycia kary.

- Zasada praworządności stoi ponad prawami skazanego. Obowiązkiem państwa jest ochrona bezpieczeństwa obywateli oraz umacnianie ich zaufania do instytucji państwowych i ich zdolności do działania, a także równe traktowanie wszystkich skazanych - oświadczył III. senat sądu w Celle.

96-letni obecnie Groening został w 2015 roku skazany przez sąd krajowy w Lueneburgu w Dolnej Saksonii na cztery lata pozbawienia wolności jako winny pomocnictwa w zamordowaniu co najmniej 300 tysięcy osób.

Były ochotnik Waffen-SS przyznał się, że podczas służby w obozie w lecie 1944 roku gromadził znajdowane w bagażach więźniów pieniądze i przekazywał je przełożonym. Wyrok jest od ponad roku prawomocny.

Skarga do sądu w Celle to kolejna próba odroczenia kary. W sierpniu prokuratura w Hanowerze odrzuciła wniosek obrony o odsunięcie kary ze względu na stan zdrowia.

Biegły lekarz uznał Groeninga za zasadniczo zdolnego do odbywania kary. Warunkiem jest jednak zapewnienie mu w więzieniu odpowiedniej opieki medycznej i pielęgnacyjnej. Obrońca skazanego uważa, że jego klient nie nadaje się do umieszczenia w więzieniu.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/niemcy-oskar-groening-zdolny-do-odbycia-kary-wiezienia,794395.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ sonicsquad 2014-09-16 14:26:56

Ten starzec odpowie za zbrodnie. Ma 300 tys. ludzi na sumieniu
_____


Jakie zbrodnie?

III Rzesza nie popełniała żadnych zbrodni. To pomyłka szkalująca naród niemiecki.

Szef Muzeum Żołnierzy Wyklętych Arkadiusz Karbowiak stwierdził: Rozmaite zbrodnie hitlerowskie w sensie prawnym zbrodniami nie były. Proces norymberski to niszczenie autorytetu państwa i deprecjonowanie jego suwerennych decyzji".

Proszę nie niszczyć na tym forum autorytetu III Rzeszy i nie deprecjonować suwerennych decyzji narodu niemieckiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Radze uważać bo Unia Europejska może sądownie nałożyć sankcje na to forum za szkalowanie Wielkiego Narodu Niemieckiego. A ten tutaj starzec to nie żaden Niemiec tylko jakiś osobnik o niepodanej narodowości i pochodzenia. A jego matka mogła być Eskimoską więc radze uważać na słowa i mieć pretensje do matki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Arkadiusz Karbowiak i popierające go PiS powinno być konsekwentne.

Teraz należałoby postawić przed sądem wszystkich alianckich śledczych, sędziów, prokuratorów, którzy sądzili w procesach norymberskich i (przynajmniej pośmiertnie-zaocznie) osądzić ich za tzw. zbrodnie sądowe popełnione na zacnych decydentach i oficerach III Rzeszy niesłusznie oskarżonych i osądzonych w Norymberdze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information