Skocz do zawartości

Pochówek wojskowy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko przedstawiłem swoją opinię - jest to suma mojego doświadczenia życiowego [urodziłem się jeszcze za Bieruta], jak i suma wszystkich moich nadziei i rozczarowań...

Gdy wiał wiatr historii" to w szafie się nie chowałem, acz byłem już w tym wieku, że starałem się kalkulować ryzyko, a i tak swoje zaliczyłem.

A teraz jakiś zbyt późno urodzony rewolucjonista" wyjeżdża mi od TW. A ja jestem przekonany, że gdybyś wtedy był na moim miejscu i tak na wejściu oberwał lolą", a później był zabierany z pod celi na przesłuchanie przez SB-ka, to byś się ze strachu pewnie posrał w gacie. A mnie nie złamali - TW więc poszukaj sobie kindzal we własnej rodzinie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Do sprawy pochówku Kiszczaka natychmiast odniosło się MON:

W związku ze śmiercią gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach, a w uroczystościach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej.

W uroczystościach pogrzebowych nie będzie uczestniczył minister obrony narodowej ani żaden inny oficjalny przedstawiciel resortu."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19144005,czeslaw-kiszczak-nie-zyje.html?lokale=wroclaw#BoxNewsImg


Niby i może racja...
Ale nie dość, że był premierem, to i chyba nikt Kiszczaka nie zdegradował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie jednak nie mylilem:

Na koniec swojego urzędowania Tomasz Siemoniak zachował się tak, jak powinien. Kierowane przez niego MON bardzo wyraźnie dało do zrozumienia, że rodzina i miłośnicy Czesława Kiszczaka - szefa zbrodniczej bezpieki - nie mają co liczyć na honorowy pochówek.

W związku ze śmiercią gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach, a w uroczystościach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej. W uroczystościach pogrzebowych nie będzie uczestniczył minister obrony narodowej ani żaden inny oficjalny przedstawiciel resortu.

Oświadczenie dotyczące Kiszczaka wydał dziś także szef IPN Łukasz Kamiński. Napisał:
Na postać Czesława Kiszczaka patrzymy zwykle jako na współtwórcę stanu wojennego i najbliższego współpracownika Wojciecha Jaruzelskiego. Nie powinniśmy jednak zapominać, że swoją służbę komunistycznemu totalitaryzmowi rozpoczął już w 1945 roku w kierowanej bezpośrednio przez sowieckich oficerów okrutnej Informacji Wojskowej. Zajmował się zarówno rozpracowywaniem żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, jak i prowadzeniem śledztw przeciwko osobom podejrzanym o takie „przestępstwa” jak próba ucieczki do wolnego świata. Wierna służba systemowi komunistycznemu zaprowadziła go na szczyty hierarchii państwowej – pełnił funkcje szefa wywiadu wojskowego i Wojskowej Służby Wewnętrznej, wreszcie ministra spraw wewnętrznych. Kiszczak ponosi odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie aparatu represji z lat 80. – za śmierć górników z „Wujka”, zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki i Grzegorza Przemyka, za dziesiątki innych ofiar, za cierpienie tysięcy represjonowanych i ich rodzin. I to właśnie o nich powinniśmy przede wszystkim dziś pamiętać.

http://niezalezna.pl/72654-powazki-i-honory-nie-dla-kiszczaka-jest-oswiadczenie-ministerstwa-obrony-narodowej

----------------------------------------------------------------------

Proponuje male mauzoleum w okolicach Kremlina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym zmarłego bronił, ale na ten przykład morderców Popiełuszki wsadzono z jego rozkazu. Za, jak to sam ponoć określił zbrodniczą nadgorliwość i nieudolność".
Kiszczak przy takim Baryle to był nurt reformatorski w PZPR.
PS To że za całokształt honorów mu odmówiono, w pełni rozumiem. Niemniej, jak i w wypadku pogrzebu gen. Jaruzelskiego, wszelkie zakłócanie pogrzebu będzie zwykłym... a nie będę klął na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Bóg ci zapłaci za wszystkie krzywdy, którymi niewdzięczny, niegodny Polak ci czynił – mówiła na cmentarzu wdowa po Kiszczaku. – Padają gdzieś tam słowa złe, nienawistne do ciebie. Ludzi pełnych zła, zakłamanych – dodawała.

http://niezalezna.pl/72715-blyskawiczny-pogrzeb-kiszczaka-na-cmentarzu-padly-szokujace-slowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie