Skocz do zawartości

Allegro - weryfikacja oryginalności vol. 14


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam . Jak Koledzy/Koleżanki myślą czy ta papierosnica jest oryginalna ?
Trochę dużo tych fantow ma jak dla mnie a 6x więcej już poszło i mam pewne obawy że to lekko lipa
http://m.allegro.pl/niemiecka-papierosnica-ss-panzer-gren-germania-i4168303852.html
Dziękuje za Pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciu4 (235 / 65) 2014-04-27 11:12:18

A zauważyłeś, że ma obcięty jelec i prawdopodobnie wtórnie malowaną pochwę? Stan głowni też bez rewelacji.
Za taki bym się zastanawiał czy to nie jest już w granicach jego wartości po uwzględnieniu wysokich kosztów przesyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś drugi taki grot"? Podpowiem że każda jednostka ma swój sztandar w liczbie 1 (słownie: jeden) sztuk. Jeżeli ten jest oryginalny to mamy do czynienia z przedmiotem który się określa mianem: bezcenny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt rzecz unikatowa, dla jedego cena to kosmos, a dla drugiego fant bezcenny, jednak patrząc na liczbę licytujących to może być powtórka z aukcji malucha( fiat 126p osiągnął cene chyba z milion złotych). Moim zdaniem liczba osób które licytują taki przedmiot przy takiej kwocie to najwyżej kilka osób w naszym kraju, pomijam muzea i tym podobne, bo one nie mają najczęściej kasy. Nie wiem czy fant to orginał, tu by trzeba fachowca. W gazecie Zycie Podkarpackie ukazał się już artykuł o tym fancie, więc może osoby z Przemyśla licytują, nie tylko hobbyści, ale również biznesmeni z tego miasta i okolic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

por.pil.020 (1325 / 28) 2014-05-01 20:44:11
Dzięki za wyjaśnienia - paradne to nie moja mocna strona :)
Jeśli chodzi o grot sztandaru, to masz rację - to unikaty i w zasadzie sprzedawanie ich na allegro to kiepski pomysł. Jedyny sposób to sprzedaż przez jakiś dom aukcyjny z certyfikatem wystawionym przez eksperta - inaczej to jak gra w ruletkę za ogromna kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie