Jump to content

cuma

Forum members
 • Posts

  796
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by cuma

 1. starszy szeregowy cuma melduje się!
 2. to i ja dodam taką historię, opowiadaną mi przez mojego ojca. lata 1956-57. wraz z kolegą jezdzili rowerami do dziewczyn na wioskę, położoną z 10km od miasteczka, w którym mieszkali.piękna księżycowa noc, pola puste po żniwach. piaszczysta droga, a przed nimi, w oddali, pokazała się postać idąca w tym samym kierunku. opowiada ojciec, że poczuli się trochę nieswojo, ale ich dwóch, młodych i dzielnych" młodzieńców da sobie radę jak by co. w momencie omijania czuć było jakiś nieprzyjemny odór, wręcz smród. po przejechaniu ok.5-10m zeskoczyli z rowerów, by zapytać, co robi o tej porze sama w polach, a że postać ubrana" była w długą, czarną szatę, więc sądzili, że to kobieta jakaś.i tu skończyła się ich dzielność". po postaci nie było ani śladu! tylko ten odór! w takim tempie jeszcze nigdy do domu nie wrócili i skończyły się wyjazdy na randki. dzięki temu, ojciec poznał pózniej matkę moją i się pojawiłem ja i mogę teraz Wam tą historię opowiedzieć. ojciec ręczy, że fakt autentyczny! a Jemu wierzę!
 3. ostatnio czytałem trochę o internowaniu Legionów Polskich. Witkowice! i trafiłem na taki artykuł. http://magia.art.pl/witkowice.html czy ktoś z Odkrywców, mieszkających gdzieś w pobliżu, był w tym lesie i może zechciałby opisać wrażenia? będę zobowiązany! dziękuję i pozdrawiam!
 4. ku chwale Ojczyzny!!! i Odkrywcy też!!! do zobaczenia za rok! tak mi dopomóż Bóg! już stary starszy strzelec cuma.
 5. i pytanie 1-no zadać tylko chciałbym. na ile znam historię, to za czyny bohaterskie, stopnie wyższe przyznawano. wiekowy już jestem, i się doczekać nie zdołam. a żonie mojej przyjemniej by było, żeby chociaż do {??? cumy} na kwaterę" przychodziła! cóż zrobić mam, jaki czyn ohaterski popełnić", żeby szybciej awansować?! ie pisanie bzdur na forum" w grę nie wchodzi! 2032r.! emerytury nie dożyję, a co dopiero tego roku! strzelec cuma
 6. a na razie póki Ojczyzny bronić nie trzeba!
 7. starsi niż ja pod broń stawali! strzelec cuma się melduje!
 8. pochwalę się swoim A.Joraschewski z Sensburg-a [Mrągowo]
×
×
 • Create New...

Important Information