Skocz do zawartości
  • 0

odznaka z konikiem


srg.steiner

Pytanie

trafiła mi sie taka odznaka, na odwrocie jest T.Z.H.K.P.
próbuje rozszyfrować skrót,domyslam się że to coś zwięzane ze związkiem hodowców (?)koni,(a) polskich,(ego)ale co znaczy T"? tajny ?? :))dodam że odznaka,(medal) jest numerowana i ma nr.62.
Rodacy,Pomożecie!?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

armando86, jesteś pewien, że numer na żetonie ma proste przełożenie na numer na liście z linka? Lista jest alfabetyczna. Członkowie przystępują do towarzystwa w różnych latach. Taki dajmy na to Anders (alfabetycznie 2-gi na liście) przystąpił w 1935, przez co wszystkim pod nim w tym roku numer zwiększył się +1. Trochę bez sensu byłoby wydawać nowe żetony za każdym razem, gdy ktoś dołączy do Towarzystwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo mój znajomy znalazł z nr członka który nieopodal zginął a więc śmiem twierdzić że tak bo na medalu był rok przystąpienia do stowarzyszenia i nazwisko członka pokrywały się z miejscem gdzie został pochowany a więc kontekst historyczny potwierdził moja teorię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na pierwszej stronie stoi dla przykładu:

Anders Władysław- 2 z przystąpieniem w 1935
Berson Michał- 4 z przystąpieniem w 1908

Bardziej prawdopodobne, że to potwierdzenie bycia członkiem Towarzystwa. Zwłaszcza, że nr 62 ma Lubomirski z przystąpieniem w roku 1891.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 16:18 07-04-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiła mi sie taka odznaka, na odwrocie jest T.Z.H.K.P.
próbuje rozszyfrować skrót,domyslam się że to coś zwięzane ze związkiem hodowców (?)koni,(a) polskich,(ego)ale co znaczy T"? tajny ?? :))dodam że odznaka,(medal) jest numerowana i ma nr.62.
Rodacy,Pomożecie!?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie