Skocz do zawartości

golden mask


zylak88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie nabyłem GM 3 i chciałem się podzielić spostrzeżeniami , widać że ten sprzęt zrobi karierę i u nas , Lekka konstrukcja z włókna węglowego dosyć dobrze wyważony i w miarę lekki (ace to to nie jest ). Ciężko na początku nauczyć się go stroić ( czas i rutyna ) , Pierwczy test na szybko 3 kopiejki 1906r - 30/32 cm widział spokojnie ( w ziemi ) . Jutro dłuższe kopanie to się okaże czego jest wart .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam zwykłe 3 , 3+ to troche fanaberia ( i szkoda mi kasy ) Wczoraj pierwszy test i parę godzin łażenia . Podsumowanie
- na pewno głęboki sprzęt , jeżeli jest coś w ziemi to znajnie (szybki i wydajny procesor ) , upierdliwe strojenie na początku ( trzeba się tego nauczyć ) , namierzanie precyzyjne , Dobra dyskryma (tylko trzeba się osłuchać ) . Napewno sprzęt konkret (nakopać się idzie )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój ostatni post nie dotarł . GM3 (bez + ) sprzęt bardzo szybki i czuły , Jak dla mnie na początku ciężki do wystrojenia ( rutyna i trochę cierpliwości a potem strojenie w kilka sekund ) , Na pewno szybki procesor ( szybszy dużo niż w proxie ) , boratynkę w terenie targnoł z około 20 cm nie mniej . Wkuża mnie tylko dźwięk na kolor . Dyskryma ok rozróżnia trzy fary stal , stal z kolorem ( zardzewiałe kapsle i gwoździe) no i czysty kolorek. Ogólnie bardzo przyzwoity sprzęt no i ta żerdź z włókna węglowego . Mam też proxe i dziś porównam oba .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM4 to racze ja złoto z tak wysoką częstotliwością . GM 3 można się nakopać ( pokaże wszystko co siedzi w ziemi bez oszustwa ) . Te filmiki na youtube to nie ściema jak się dobrze go zestroi to potrafi zaskoczyć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko zależy od wystrojenia i osłuchania . Zważna to że sprzęty ze średniej półki a i z wyższej zardzewiałe żelastwo traktują prawie jak kolor ( przez tlenki rdzy ) . Wczoraj robiłem test proxa kontra gm . 3 kopiejki i 2 gr
2gr gm 22 cm , rutus widział ledwo (w terenie bym ominoł )
3 kopiejki gm 32cm , rutus ni groma
łuska mosiek mosiadz gm na 32,33 widział , rutus słabo ( by ominoł )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Przy odkładaniu i podnoszeniu sprzętu to normalne . A w czsie prazy jak popiskuje to znaczy że coś w glebie jest i sięnie wzbudza ( bardzo stabilny ) . Wkuża mnie tylko bo każdą pierdołę ciągnie . Jak ci się wzbudza to złe wystrojenie albo sonda . Sprubuj inną podłączyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Koledzy poszukiwacze, nie jestem pewny co do poprawnego działania mojego GM4, więc proszę o opinie.
Otóż robię test dyskryminacji w warunkach domowych gdyż nie jestem przekonany co do jej poprawnego działania, a wygląda to tak: przełącznik na audio" i macham przed cewką kawałkiem żelaza kręcąc jednocześnie pokrętłem dyskryminacji do momentu aż będzie cisza.
Następnie przełączam na multitone ( pokrętło dyskryminacji cały czas w tym samym położeniu )i pojawia się sygnał od żelaza. Wygląda mi na to że w położeniu multitone dyskryminacja nie działa poprawnie.
Dodatkowo zauważyłem że przy manualny strojeniu do gruntu lekko trącając pokrętło grunt pojawiają się rzaski".
Czy ktoś z was może zrobić takie doświadczenie, będę bardzo wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam
Somok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Latam caly sezon z GM2 i porównywałem wagę z ACE250 i jest identyczna przy dwukrotnie większej wzrokowo wielkości. Uważam że to świetny sprzęt zarówno na kolor jak i militarkę. Bagnet z okopu wyjąłem z 50cm, s-miny z 70-80 cm pod ziemią, pojemnik na gasmaskę też około 80cm. Trzeba dobrze go poznać, wtedy wiemy na słuch co siedzi pod ziemią i na jakiej mniejwięcej głębokości. Ciekawe jest to że na pojedyncze łuski pepeszy piszczy jak szalony na głębokość kolana. Jak ktoś niewierzy mogę wysłać filmiki jak wygarniam z dołków fanty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o wadze gm2, gm4 jest zupełnie inny z inną cewką i nie mialem go w ręku. Jeśli chodzi o wyważenie GM2 to nie jest to tak do końca fajnie, po kilku godzinach chodzenia machanie idzie już z trudem. Ale czuły jest na kolorek malutkie odpryski z pierścieni wiodących wychwytuje bezbłędnie i łatwo je wyselekcjonować po charakterystycznym krótkim wysokim piknięciu w głośniku. Srebra nie zalazłem, zresztą monetki przeważnie znajduję przypadkowo nie nastawiam mocno się na ich poszukiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Witam ja zakupiłem jakiś tydzień temu wykrywacz Golden mask 2.
Ogólnie wykrywacz jest ciężki i na razie się go uczę już rozpoznaje dźwięki nie mogę zrozumieć dwóch rzeczy ustawiam dyskryminacje na 3 lub 4 i dalej wykrywa folie i ręczny balans gruntu to jest jazda może ktoś mi pomoże albo podrzuci jakieś parametry oczywiście nie skreślam wykrywacza ogólnie jest doby tylko trochę trzeba go opanować. Jeśli ktoś coś wie to proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie