Skocz do zawartości

golden mask


zylak88

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego demonlesnyegebege sam wybrałeś tą cewkę czy GM4 właśnie z takimi mają teraz na sprzedaż. Jeśli tak właśnie jest, to może to świadczyć właśnie o tym ,że to jednak cewki 10,5 były wadliwe,pewnie nie wszystkie ale jakaś krótka seria.
Muszę sprawdzić czy już przyszły GM1 i z jakimi cewkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam mam GM 3 jak u kolegów jest z kamieniami? otóż mój model łapie kamienie ustawiałem go manualnie i automatycznie próbowałem wszystkiego stroiłem kilkadziesiąt razy przeczytałem wszystko na temat wykrywacz sprawdzałem rutusem nie łapał wiem ze niektóre kamienie zawierają cząstki metali ale na rutusie zdarzało się to bardzo rzadko a na GM cały czas łapie kamienie na polu tak samo na dyskryminacji jak i bez nie wiem o co kaman instrukcję obsługi dostałem po tygodniu z kserowaną taką beznadziejną że śmiech na necie musiałem podpatrzeć jak się stroi MG itd.porażka ogólnie działa jak się go dobrze dostroi do gruntu ale te kamienie to masakra nie mogę ich wyeliminować na moim wykrywaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gm4 pro i latam po terenie gdzie wszelakich minerałów kamieni jest fuull,kamienie magnetyczne bardzo dobrze rozpoznaje po sygnale jest strasznie rozciągnięty,a jeżeli na 100%chce sprawdzić czy to kamień przełączam grunt na auto i jest cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylazilem okolo 8 godzin.Niby wszystko ok. Przy strojeniu do gruntu mam jeszcze watpliwosci. Jakby na kazdej pozycji pokretla GROUND BALANCE wykrywacz wydaje z siebie bardzo podobne dzwieki. Niekiedy slychac to dobrze a czasem mam duzy problem z odruznieniem tej subtelnej roznicy, kiedy wykrywka jest dobrze dostrojona. Na youtube
przy strojeniu gm 4 pro az wyją a moj jakis taki cichutki. Myslicie ze to moze byc jakis defekt?
druga sprawa to zasieg. Wydaje mi sie po obejrzeniu masy filmikow na
yt z powinien byc glebszy. Ktos ma podobne problemy? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się,zamówiłem w Centrum Elektroniki Golden Mask 1 z cewka SEF,mam nadzieje,że wszystko z wykrywką będzie ok. Jest to mój pierwszy wykrywacz i bardzo bym nie chciał się naciąć na wadliwy egzemplarz.
Jak dojdzie do mnie to napiszę czy wszystko z nim jest ok i jak się sprawdza w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 10,5 mam gm 3 i u mnie cisza jak brzęczy to żelastwo leży . A przy odkładaniu to normalne ze piardnie . Istnieje możliwość że przy niedokładnie zestrojonym sprzęcie są takie obiawy. Najpierw przed strojeniem warto na auto pyknąć i sprawdzić czy czegoś nie ma przed strojeniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj testowałem GM1 z cewką S.E.F. Zasięg naprawdę przyzwoity,szczerze mówiadz myślałem,ze płytsze dołki będę kopał.
Zastanawia mnie tylko jedno,nie pierdzi na żelazo tak jak GM4 i teraz nie wiem czy powinien pierdzieć czy GM1 ma tylko jeden ton na wszystko.
Ktoś kto ma bądź miał taki jak mój wykrywacz mógłby powiedzieć jak to jest z tymi pierdami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harry a zwrociłes uwage ze GM 4 do czestotliwosc 18 kHz czyli na cienkie np. sreberka typowy drobnicowiec i jego reakcja na zelazo bedzie wieksza niz te nizsze modele ktore maja czestotliwosc niska uniwerslana ... Miałem GM 4 Pro i wiem jak sie zachowuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM 1 też ma 18 kHz tak samo jak GM 4,mają takie same cewki.Co do głębokości to trudno mi określić (porównać)gdyż to mój pierwszy wykrywacz,ale malusieńkie monety były naprawdę głęboko a sygnał był super.Dzisiaj znów byłem się uczyć i siekierę wykrył z okoł 50cm,śledzia do namiotu gdzieś z około 40cm,dodam że sygnał w pierwszym jak i w drugim przypadku był bardzo dobrej jakości.
Miałem kupić kanarka i oglądałem masę filmów z nim w roli głównej i wiem ,że operatorzy tego sprzętu tak głęboko nie kopali(jeden sztych i monetka na powierzchni)ja nieraz muszę głębiej pokopać żeby wytargać coś wielkości paznokcia.
Dodam tylko,że się absolutnie na tym wszystkim nie znam i to są tylko moje odczucia,które mogą być bez sensu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca,jest dyskryminacja i działa,nawet dobrze.Jeśli nawet nie wytnie żelaza to poinformuje cię takim króciutkim sygnałem z jakby chrypką na końcu.
Mi chodziło o pierdy przy wyłączonej dyskryminacji.
Ogólnie po dwóch dniach chodzenia rozpoznaję 3 sygnały,wcale nie muszę kopać wszystkiego.Dyskryminacja wycina mi małe żelazo,a o większym informuje mnie sygnałem który się nie powtarza za każdym razem,albo takim króciutkim z chrypką.
Ja kopię 90% bo muszę się uczyć,ale jeśli bym chciał to po 2 dniach, kopanie bym ograniczył do jakiś 40%.Oczywiście nie wiem jeszcze czy na przykład jakiś metal który mnie interesuje nie daje również takiego krótkiego sygnału z chrypką,czy innego który przypisałem do żelaza,foli aluminiowej itp.
Jeszcze długa droga przede mną i dużo dołków zanim poznam ten wykrywacz dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! Wylażone okolo 20 godzin z gm4 pro. Spodziewalem sie czegos glebszego chyba ze nie trafilem jeszcze moniaka na glebokosci wiekszej. Ostatnio metalowe COS 10x6 cm wyskoczylo mi z okolo 40cm.Dzisiaj zafundowal mi orkiestre na wszystkich dostepnych dzwiiekach i to parokrotnie ale mozliwe ze to przez poziom baterii.
dzisiaj podladuje i jutro bede pewny czy to feler sprzetu czy zwyczajnie bateria slaba. Mam dwie cewki: 9 cali spider i 12x10 cala i zauwazylem ze na duzej cewce sa problemy ze strojeniem do gruntu na manual.Dzwiek na pompowaniu nie zmienia sie przy zmianie polozenia pokretla, mozliwe ze to wina gleby bo chodzilem po lakach gdzie po sztychu lopaty pojawia sie woda. Na teraz glowna moja watpliwosc to zasieg. Jak ktos ma jakies spostrzezenia podobne to prosze piszcie. I jeszcze czy zna ktos date premiery golden mask 5
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhary1 a mógłbyś zrobić test na 1gr (tylko nie nowy bo jest stalowy). Z ilu max w glebie pociągnie (30 cm) ? Zakop . Za odpowiedz był bym bardzo wdzięczny bo muszę coś porównań i jeśli ktoś z gm 4 mógłby zrobić to samo i dać odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie