Skocz do zawartości

golden mask


zylak88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki intruz za odpowiedź,jednak poczekam do czasu pojawienia się gm5 w sprzedaży.Jeśli cena będzie za wysoka dla mnie, to przejdę na gm4,albo zostanę przy swoim,zobaczy się jeszcze.Pewnie wraz z pojawieniem się gm 5 na rynku wtórnym wysypią się gm4 :)
Poczekamy,zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
wątpię to są sprzęty z kopem, mało kto się będzie ich pozbywał teraz ich niema i raczej nie będzie prędko na rynku wtórnym jak garreta. A gm 5 można pomarzyć cena może być wysoka pewnie ponad 3 klocki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączę się do tematu. Rok czasu posiadałem Cibolę. Lubię proste sprzęty bez zbędnych fajerwerków. Chciałem jednak coś głębszego. Kilka dni temu kupiłem GM1+ z cewką 10x12 od GM. Jest głębiej. Chodząc po miejscach obszukanych Cibolą wyskakują nowe fanty. Mam jednak pytanie odnośnie momentami dziwnego zachowania Golden Maska. Mianowicie czasami potrafi wpaść w taką, nazwałbym to pętlę". Nagle zaczyna głośniej popiardywać bez powodu. Pomaga skręcenie czułości z okolic 9 do ~6. Wygląda to tak, jakby przeszkadzały mu jakieś fale, ale nie miałem przy sobie niczego co by je generowało. Byłem także daleko od linii. Obawiam się, że dzieje się to samo z siebie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Nie wygląda to też na winę gleby. Podniesienie cewki do góry nie pomaga. Po prostu pierdzi dopóki nie da mu się przynajmniej chwili odsapnąć" na niższej czułości. Czy może być to wada sprzętu? Może ktoś też tak ma? Dziś po skończonych poszukiwaniach umyłem sondę poprzez włożenie jej do miski z wodą. Po wyjęciu tak samo pierdział, tylko tym razem już nie pomagało nawet skręcenie czułości... Obawiam się, że coś może być nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cena wcale nie jest jakaś zaporowa,zobaczymy jak będzie z dystrybucją u nas.
big7887-ja mam też jedynkę tylko cewke sef i do tej pory miałem tylko jedno zdarzenie podobne do twojego,ale była to wina gleby,albo jakiś fal sam nie mam pojęcia co było przyczyną.Tak jak u ciebie pomogło zjechanie z czułości,tylko wtedy nie bardzo jest sens chodzić w tym miejscu. Oddalałem się od tego miejsca i wszystko wracało do normy,jak zawróciłem i się zbliżałem znów wzbudzenie wracało.Obstawiam,że to coś z miejscówką a nie z wykrywaczem,no przynajmniej w moim przypadku tak to wygląda.
Od pory tego zdarzenia w miejsce to nie wróciłem żeby sprawdzić czy coś się zmieniło, w moim przypadku to był las a miejsce zdarzenia miało jakieś 50 na 50 metrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź hary. Czy mógłbym Cię prosić o małą przysługę? Mianowicie żeby sprawdzić zasięg w powietrzu na jakichś umówionych wartościach treshold i dyskryminacji? Zasięg powiedzmy na 5 groszy (tych przed zmianą), 1zł i 5zł? Masz SEF 10x12, ja mam 10x12 od GM. Wrzuciłbyś swoje wyniki, a ja swoje. Co Ty na to? Zasięgi pewnie będą podobne, natomiast chodzi mi o powtarzalność samego sprzętu. Chcę wyczuć" z jaką jakością są produkowane. Czy egzemplarz egzemplarzowi równy czy może jednak można trafić jakąś słabszą sztukę. Inni także mieliby pożytek z takiego porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy cewki spider - wszystkie niesamowicie stabilne, żadnych wzburzeń. Spider są cewkami nowszej generacji, bardziej dopracowane. Wielu twierdzi, że najbardziej optymalna jest 9-cio calowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu,jeśli ma Ci to w czymś pomóc.Proponuję czułość 9 dyskryminacja 2 (to są ustawienia na jakich śmigam) i w moim odczuciu robić test porównawczy powinniśmy właśnie na ustawieniach na których się chodzi w terenie.Oczywiście jeśli chcesz inne ustawienia to nie ma sprawy.Jeszcze należy ustalić,jaka jakość sygnału nas interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek dobrze mówi 9-cio calowa będzie idealna dla kogoś kto chodzi po lasach i polach,jeśli śmigasz tylko po polach śmiało możesz brać 12-stkę (która w trudnym terenie jest mniej poręczna i trudniejsza do operowania)ale na pola idealna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki starszej generacji miały tendencje do wybudzania się. Ludzie musieli stosować specjalne adaptery do tych cewek, by w miarę komfortowo chodzić. Każda z cewek ma swoje plusy i minusy - ja zdecydowałem się na zestaw z trzema spiderami, bo mam możliwość dostosować zestaw do aktualnych warunków panujących w terenie. Zawsze wożę w bagażniku te cewki, bo wielokrotnie na miejscu poszukiwań zmuszony byłem modyfikować zestaw - np. w przypadku mocno zaśmieconego terenu przezbrajałem na snajperkę - operacja trwa kilka zaledwie minut. 9 cali wydaje się uniwersalnym rozwiązaniem. 12 cali jest idealną cewką na pola, gdzie nie ma dużo śmieci - duży obszar przemiatania i niezłe osiągi.
W zestaw z 3 cewkami kosztuje taniej niż gdybyśmy z czasem dokupowali dodatkowe cewki. MS sprzedaje takie zestawy, dorzuca w gratisie osłony na cewki, osłonę na elektronikę i pojemnik z bateriami - inne sklepy każą sobie za te dodatki słono płacić. Warto więc zastanowić się nad zakupem takiego zestawu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hary, wartości 9 i 2 będą ok. Umówmy się, że notujemy odległość kiedy cel zaczyna być delikatnie słyszalny. Z tym, że ja swoją część przeprowadzę dopiero w niedzielę, ponieważ jestem poza domem na weekend.

Benek, gdzie można nabyć taki adapter? W razie powtarzającego się problemu trzeba będzie się nad tym zastanowić. Wczoraj chodziłem po mokrej trawie- specjalnie. Całą godzinę. Ani jednego wzbudzenia bez potrzeby, więc na chwilę obecną wydaje się gitarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test ogólnie bez sensu i mało dokładny,uzależniony od szybkości ruszania monetą oraz tego co dla kogo jeszcze jest powtarzalne. Dla mnie powtarzalność może być inna niż dla Ciebie,ale test wykonałem.
Wszystkie monety oprócz 5 zł dawały jeszcze dobry sygnał na 25 cm,piątka jakieś 2cm więcej.
Dodać muszę, żeby tego testu nikt nie traktował jakoś wyjątkowo poważnie,gdyż takie testy są do bani. Jak bym chciał pokazać jaki kosior jest GM1 to bym napisał,że sygnały słyszalne były w granicach 30 cm,no bo było coś jeszcze słychać,tylko czegoś takiego bym już nie kopał.
To był mój ostatni test,więcej bawił się w testowanie nie będę,wykrywacz jest szybki i głęboki,wszyscy to w kółko powtarzają,a czy 1 cm w tą czy w tą stronę to już paranoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa: nie byłem w stanie znaleźć miejsca w mieszkaniu i na podwórku gdzie wykrywacz byłby idealnie stabilny na treshold 9 disc 2. Cały czas popiardywał. Ostatnio byłem z nim w lesie i na takich ustawieniach był całkowicie stabilny. Widać bardzo nie lubi jakichś zakłóceń. Po mimo popiardywania to co udało mi się zmierzyć to 29 cm dla 1 i 5 zł oraz 26 cm dla 5gr. Może wspomniany wcześniej adapter by go trochę ustabilizował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Mam nadzieję, że nie było to kompletnie pozbawione jakiegokolwiek sensu, ponieważ może się komuś przyda do porównania ze swoim identycznym sprzętem. Czasem można trafić jakiś fabrycznie niedomagający model i od samego początku jest problem np. właśnie z zasięgiem. Jednakowoż traktujcie to z przymrużeniem oka i w przybliżeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tak, mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że są momenty w których wykrywacz strasznie się wzbudza kiedy w pobliżu jest coś co może się do tego przyczyniać. Np. jakaś specyficzna elektronika itd. itd.. ALE zazwyczaj nawet pod samymi liniami elektrycznymi jest cisza i spokój całymi godzinami... Bardzo dziwna sprawa.

Mam jeszcze jedno ważne pytanie do innych użytkowników GM1+. Mianowicie czy jesteście w stanie wyciąć przy użyciu dyskryminacji kapsel od piwa tak, że wykrywacz nie będzie go w ogóle widział? Zwykły standardowy metalowy kapsel. Mój egzemplarz pika na kapsel tak samo przy ustawieniu dyskryminacji na minimum jak i nawet na maksimum. W ogóle nie da się go wyciąć. Cewka 12x10 GM. Mam wrażenie, że coś jest nie tak z dyskryminacją. Albo ja czegoś nie rozumiem w tym wykrywaczu... Cibola kapsli nie widziała. Proszę uprzejmie kogoś z tym sprzętem o wypowiedzenie się w tej sprawie. Czy to normalne czy jednak reklamacja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie