Jump to content

hhary1

Forum members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za wyjaśnienia,rozjaśniłeś mi sprawę dyskryminacji,podejrzewałem że może działać inaczej. Nie zrozumiałeś prośby o test z monetą, wcale nie chodzi mi o to jakie masz osiągi w terenie tylko chciałem się zorientować czy moja cewka nie jest uwalona i przez to są problemy ze strojeniem i zasięgiem. Jeśli zrobisz taki króciutki test to będę Ci wdzięczny,zajmie Ci to parę sekund a mi wiele wyjaśni. Podejrzewam,że przyczyną moich problemów jest wadliwa cewka. Z samą identyfikacją nie mam problemów gdyż kopię wszystkie dobre sygnały właśnie po to aby się nauczyć rozpoznawać po dźwięku.Gdy zaczynałem z GM1 to słyszałem tylko jeden dźwięk,teraz wiem że jest ich kilka w GM5 jest tych dźwięków jeszcze więcej.
 2. Parę dni pochodziłem z GM5 i cały czas coś mi nie pasuje.Dzisiaj przyniosłem go do mieszkania i przełożyłem cewkę do GM1 żeby sprawdzić zasięg na jedynce,okazało się że jest praktycznie taki sam na tych dwóch wykrywaczach.Problem w tym że jest strasznie słaby,moneta 5 groszy z 1923r dawała sygnał do 18 cm a 1 grosz do 15 cm. Czy możesz sprawdzić jak jest u Ciebie z zasięgiem na wyżej wymienionych monetach.Chodzi mi o najzwyklejsze sprawdzenie w powietrzu,bez zakopywania. Druga rzecz która mnie niepokoi to dyskryminacja-praktycznie wcale jej nie ma,czy ustawię na 0 czy na 15 efekt jest bez zmian. Przełożyłem cewkę do GM1 i dyskryminacja działa wzorowo. 1.Słaby zasięg 2.brak dyskryminacji (może coś źle ustawiam) 3.wadliwe a właściwie brak możliwości dostrojenia w automacie To są bolączki mojego GM5 Ktoś może wie co jest grane???
 3. Dzięki za odpowiedź,maskę mam z cewką 9 spider. Przesiadłem się z GM1 a tam był pełny automat i nic stroić nie musiałem. Najdziwniejsza sprawa jest właśnie ze strojeniem na automacie,widziałem w filmiku jak się pięknie stroi bez względu na ile w manualu ustawimy.U mnie jest jakoś dziwnie ustawie na powiedzmy 30 to potrafi zejść do zera i dalej pierdzi,albo do 8 i też ciszy pełnej brak. W tym samym miejscu ustawię ręcznie na 100,zejdzie do 87-88 i popierduje lekko.Czy nie powinien ustawić zawsze na tej samej cyfrze w tym samym miejscu i czasie?
 4. Też kupiłem GM 5 i mam duże problemy z ustawieniem go do gruntu.Nie wiem już czy ja tego nie ogarniam,czy ze sprzętem jest coś nie tak. Jeśli ktoś mógłby opisać po kolei co i jak to bym był bardzo wdzięczny.Może ktoś się pokusi o nagranie filmu?
 5. Test ogólnie bez sensu i mało dokładny,uzależniony od szybkości ruszania monetą oraz tego co dla kogo jeszcze jest powtarzalne. Dla mnie powtarzalność może być inna niż dla Ciebie,ale test wykonałem. Wszystkie monety oprócz 5 zł dawały jeszcze dobry sygnał na 25 cm,piątka jakieś 2cm więcej. Dodać muszę, żeby tego testu nikt nie traktował jakoś wyjątkowo poważnie,gdyż takie testy są do bani. Jak bym chciał pokazać jaki kosior jest GM1 to bym napisał,że sygnały słyszalne były w granicach 30 cm,no bo było coś jeszcze słychać,tylko czegoś takiego bym już nie kopał. To był mój ostatni test,więcej bawił się w testowanie nie będę,wykrywacz jest szybki i głęboki,wszyscy to w kółko powtarzają,a czy 1 cm w tą czy w tą stronę to już paranoja.
 6. W porządku,sygnał słyszalny i powtarzalny.Jutro przetestuję i wrzucę wyniki.
 7. Benek dobrze mówi 9-cio calowa będzie idealna dla kogoś kto chodzi po lasach i polach,jeśli śmigasz tylko po polach śmiało możesz brać 12-stkę (która w trudnym terenie jest mniej poręczna i trudniejsza do operowania)ale na pola idealna.
 8. Nie ma problemu,jeśli ma Ci to w czymś pomóc.Proponuję czułość 9 dyskryminacja 2 (to są ustawienia na jakich śmigam) i w moim odczuciu robić test porównawczy powinniśmy właśnie na ustawieniach na których się chodzi w terenie.Oczywiście jeśli chcesz inne ustawienia to nie ma sprawy.Jeszcze należy ustalić,jaka jakość sygnału nas interesuje.
 9. No i cena wcale nie jest jakaś zaporowa,zobaczymy jak będzie z dystrybucją u nas. big7887-ja mam też jedynkę tylko cewke sef i do tej pory miałem tylko jedno zdarzenie podobne do twojego,ale była to wina gleby,albo jakiś fal sam nie mam pojęcia co było przyczyną.Tak jak u ciebie pomogło zjechanie z czułości,tylko wtedy nie bardzo jest sens chodzić w tym miejscu. Oddalałem się od tego miejsca i wszystko wracało do normy,jak zawróciłem i się zbliżałem znów wzbudzenie wracało.Obstawiam,że to coś z miejscówką a nie z wykrywaczem,no przynajmniej w moim przypadku tak to wygląda. Od pory tego zdarzenia w miejsce to nie wróciłem żeby sprawdzić czy coś się zmieniło, w moim przypadku to był las a miejsce zdarzenia miało jakieś 50 na 50 metrów
 10. Dzięki intruz za odpowiedź,jednak poczekam do czasu pojawienia się gm5 w sprzedaży.Jeśli cena będzie za wysoka dla mnie, to przejdę na gm4,albo zostanę przy swoim,zobaczy się jeszcze.Pewnie wraz z pojawieniem się gm 5 na rynku wtórnym wysypią się gm4 :) Poczekamy,zobaczymy.
 11. W moim GM1 wszystko co drobne i zardzewiałe jest wycinane pięknie,duże przedmioty i owszem potrafi sygnalizować na kolor,ale to akurat mi absolutnie nie przeszkadza.Nawet się cieszę ,że tak ma :) Zmorą są miejscówki z dużą ilością kapsli i folii.
 12. Powoli zastanawiam się nad przejściem z gm1 na gm4 i nie wiem czy ma to sens??? Jeśli chodzi o głębokość to nic mi więcej nie potrzeba,ten co mam jest wystarczająco głęboki.Stałem się troszkę leniwszy niż na początku zabawy i przydała by mi się lepsza dyskryminacja.Czy na gm4 możesz wyciąć folie i kapsle?Oczywiśście zdaję sobie sprawę z tego,że przy takich ustawieniach wycięte zostanie też to co dobre. Po prostu czy jest taka możliwość???
 13. Jak sprawuje się nowa zabawka? Nic nie piszesz....
 14. Nic nie bujałem,prosiłeś o sprawdzenie i tak też zrobiłem.Wyniki testu są prawdziwe.Jakiś czas chodzę z kolegą który dysponuje sprzętem za ponad 3 tyś zł,czasem porównujemy zasięg i muszę powiedzieć,że ja jego słabe sygnały zawsze wyłapałem,natomiast kolega tej monetki z testu o który prosiłeś nie wyłapał. Teraz masz kozaka i pewnie będziesz zadowolony,życzę powodzenia.
 15. Grosik był z 1928r,zakopany na łące.
×
×
 • Create New...

Important Information