Skocz do zawartości
advertus

wirus albo próba włamania

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu co wejdę na stronę odkrywcy to atakuje mój komputer wirus albo pojawia się alert o innej formie włamania. Może Szanowny Bocian popracowałby nad lepszą ochroną strony. Póki mam program anty wirusowy to ok nie ma problemu ale nie wszyscy bawią się w tego rodzaju zabezpieczenia i kłopot gotowy....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szczerze mówiąc nie znam się na tym, dlatego skopiowałem info co do próby włamania , dla fachowca to zapewne są jakieś wskazówki...

Kategoria: Zapobieganie włamaniom
Data i godzina,Zagrożenie,Operacje,Stan,Zalecane działanie,Nazwa alertu systemu zapobiegania włamaniom,Działanie domyślne,Podjęte działanie,Atakujący komputer,Adresowi URL atakującego,Adres docelowy,Adres źródłowy,Opis ruchu sieciowego
2013-07-29 21:23:32,Wysoki,Zablokowano próbę włamania podjętą przez www.ksiegarnia-odkrywcy.pl.,Zablokowano,Nie jest wymagane żadne działanie,Web Attack : Malvertisement Website Redirect,Nie jest wymagane żadne działanie,Nie jest wymagane żadne działanie,www.ksiegarnia-odkrywcy.pl (94.23.92.209, 80)",ads2.huascara.pl/www/delivery/afr.php?zoneid=1&target=_blank&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE,PC (192.168.1.100, 2712)",94.23.92.209 (94.23.92.209),TCP, www-http"
Komunikację sieciową z ads2.huascara.pl/www/delivery/afr.php?zoneid=1&target=_blank&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE dopasowano do sygnatury znanego ataku. Atak wynikał z \\DEVICE\\HARDDISKVOLUME1\\PROGRAM FILES\\GOOGLE\\CHROME\\APPLICATION\\CHROME.EXE. Aby przestać otrzymywać powiadomienia o tym typie ruchu, w okienku Działania kliknij pozycję Przestań powiadamiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kategoria:Zapobieganie włamaniom
Data i godzina,Zagrożenie,Operacje,Stan,Zalecane działanie,Nazwa alertu systemu zapobiegania włamaniom,Działanie domyślne,Podjęte działanie,Atakujący komputer,Adresowi URL atakującego,Adres docelowy,Adres źródłowy,Opis ruchu sieciowego
2013-07-29 22:20:58,Wysoki,Zablokowano próbę włamania podjętą przez www.odk.pl.,Zablokowano,Nie jest wymagane żadne działanie,Web Attack : Malvertisement Website Redirect,Nie jest wymagane żadne działanie,Nie jest wymagane żadne działanie,www.odk.pl (94.23.92.209, 80)",ads2.huascara.pl/www/delivery/afr.php?zoneid=1&target=_blank&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE,HAMAS (192.168.0.10, 49394)",94.23.92.209 (94.23.92.209),TCP, www-http"
Komunikację sieciową z www.odk.pl dopasowano do sygnatury znanego ataku. Atak wynikał z \\DEVICE\\HARDDISKVOLUME1\\PROGRAM FILES (X86)\\OPERA\\OPERA.EXE. Aby przestać otrzymywać powiadomienia o tym typie ruchu, w okienku Działania kliknij pozycję Przestań powiadamiać. Komunikację sieciową z ads2.huascara.pl/www/delivery/afr.php?zoneid=1&target=_blank&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE dopasowano do sygnatury znanego ataku. Atak wynikał z \\DEVICE\\HARDDISKVOLUME1\\PROGRAM FILES (X86)\\OPERA\\OPERA.EXE. Aby przestać otrzymywać powiadomienia o tym typie ruchu, w okienku Działania kliknij pozycję Przestań powiadamiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo, wcześniej nigdy tego nie było. Mój antyvir to Norton Internet Security.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam Kaspersky i nic nie pokazuje,a Norton coś straszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U nas nic mi nie wyskakuje ale coś chyba jest na Pionier 39 gdyby ktoś tam zaglądał.
Przynajmniej u mnie coś straszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Potwierdzam u mnie było podobnie z Nortonem i to samo zrobiłem ,wszedłem w opcje i kliknąłem na-Przestań powiadamiać-.Pomogło i nie mam aktualnie co wejście w/w komunikatu.
Miałem to od jakiś 3 dni co każde wejście na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ktoś chce wyciągnąć jak najwięcej informacji, o zasobach użytkowników tego forum. Kiedyś używałem Avasta ale zauważyłem trudności z usunięciem tego programu, szpiegostwo zapisane w bajtach. Od dwóch lat nie używam żadnego programu antywirusowego, tylko monitoruję co pobiera komputer, ale nie w każdym systemie jest to możliwe, albo ja nie potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Virustotal nic na odk.pl nie pokazuje:
http://www.virustotal.com/pl/url/3de997eef4e31a745ac9e9117e0b0a6a98ef43de2d43fbeb2dcc1c389701c036/analysis/1375561631/

Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 07:11 04-08-2013

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antykor, przesiądz się na Mac, nie będzie problemów, mam trzy kompy z Win, a te jeśli się dużo lata po necie bez antyvirusa się nie obejdą, mam też MacBook Pro, od kilku lat śmiga i nie musiałem robić kompletnie żadnej diagnostyki, nic się nie wiesza,nic nie muli, praca na tym to sama przyjemność.Po usunięciu każdego programu trzeba wyczyścić rejestr,Avast to pikuś w porównaniu do innych trudno usuwalnych programów, ale i na to są sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi