Skocz do zawartości

Odtwarzanie sylwetki żołnierza piechoty II RP- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam, mam pytanie do autorytetów w temacie WP II RP (sam zajmuje się stroną bardziej niemiecką i zbyt słabym jeszcze jestem specem od munduru polskiego), a mianowicie, czy taki mundur jaki pojawia sie na allegro krojem i materiałem jest poprawny:

http://allegro.pl/kurtka-mundurowa-wz36-dla-kawalerii-szyta-na-miare-i5685827648.html

czy może nie warto zawracać sobie nim głowy, dołożyć drugie tyle i kupić innej produkcji (a wiem że droższe), w tym przypadku cena jest ogólnie raczej atrakcyjna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
@ Ma ktoś pomysł jak troczono amerykańskie manierki M1910 do chlebaków (tu wz.25)?
@ Co z żołnierzami mającymi chlebaki wz.33? Manierki te jakoś troczono na klapie, czy noszono wewnątrz?

Bjar_1

Licho wie, ile i jakich manierek M1910 oraz ile i jakich nosideł-pokrowców do nich kupiła II RP. Ale wiem od amerykańskich badaczy tych spraw, że po I wojnie parę zagranicznych komisji zakupowych przyjechało do USA „na zakupy” i US Army Quartermaster oferował im (w kwestii oporządzenia) tylko śmietnik na zasadzie „jak leci” bez żadnego segregowania towaru. Taki militarny lumpex na wagę.

A skoro tak, to Polska na pewno kupiła także pokrowce bez haczyków M1910, czyli pokrowce kawaleryjskie M1910 Mounted i M1917 Mounted. A one były bez haczyków, a na karabińczyki. I takie coś już prędzej dawałoby się troczyć do polskiego oporządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie