Skocz do zawartości
  • 0

Metalowa skrzynia z trzema klapami


Czlowieksniegu

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację,ta skrzynka różni się wymiarami,jednak ja wcale nie twierdziłem,że one są takie same.Niepotrzebnie wyskoczyłem z tą perspektywą.Chodziło mi o typ zapięć klap no i mocowanie skrzynki na specjalnej ramie,a nie bezpośrednio samej skrzynki do kadłuba.Ma inne wymiary,ale moim zdaniem to dobry trop.na pewno niemiecka,na pewno z jakiegoś pojazdu,pytanie tylko z jakiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał jakiegoś transportera opancerzonego lub ciężarówki. To skrzynka przypominająca skrzynki narzędziowe. Kiedyś nawet taką miałem - była właśnie wymontowana z jakiegoś pojazdu - bo miała otwory do mocowania, tylko była z jedną klapą i metalową tłoczoną wkładką z przegródkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Dziwne,że są trzy klapy,a nie ma przegródek.Chyba,że były ,a już ich nie ma.Bezcelowe by to było,sprawdż,czy nie ma śladów po ich usunięciu.Typ zapięć sugeruje zewnętrzny zasobnik z pojazdu niemieckiego,przynajmniej jak dla mnie.To trochę błądzenie po omacku,ale może i dobry trop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne wymiary są niż na filmie. A może to jakaś skrzynka na narzędzia z wkładem np. drewnianym. Czy było coś, co sugeruje, że była one przymocowana (otwory po śrubach czy nitach), bo na zdjęciu za wiele nie widać. Może to element jakiejś ciężarówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś wymiary na filmie lub te podane przez kolegę człowieksniegu,że tak sugerujesz?perspektywa robi swoje.
Poza tym na filmie widać,że skrzynka leży na ramie specjalnie dla niej zamontowanej,mocowana na paski skórzane do owej ramki.Takie moje spostrzeżenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla porównania fotka, na której widać lepiej proporcje. Uwierz, że brałem pod uwagę właśnie perspektywę przy ocenie wymiarów tej skrzynki. Według mnie Tygrys na 100% odpada. W żadnym innym niemieckim czołgu nie kojarzę czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie