Skocz do zawartości

Odnowienie hełmu niemieckiego


sebi_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kupiłem taki oto hełm za 35 zł . Postanowiłem go odrestaurować. I problem pojawił się z dziurkami , z którymi niewiem co zrobić . Doradzcie mi jak załatać te dziury . Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Widzisz, teraz o oryginalności hełmu wskazuje tylko ten poszarpany, brzydki rancik.Równie dobrze taki hełm mógłbyś sobie zrobić z kasku stoczniowego i puszki żywicy.
Oczywiście włożyłeś w to sporo roboty, masz manualne zdolności, swoją pracę możesz np. potraktować jako przyuczenie do zawodu blacharza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie przedmówców - bardzo ładnie wyszedł Ci ta praca (z drobnymi brakami na krawędzi - w sumie nie ma się co czepiać).
Ale to już nie jest zabytek. Jeśli nie bawisz sie w tzw. rekonstrukcje i nie biegasz po polach udając że wojna się jeszcze nie skończyła, to nie czyń tak wielkich ingerencji w ocalałe oryginały.
No i kalki. Na hełmie M42 tarczka z orłem pojawiała się dość rzadko. A tarczka z barwami narodowymi zniknęła juz w 1940 r. po przykrych doświadczeniach kampanii w Polsce.
Tak więc ona absolutnie nie mogła znaleźć się na modelu hełmu produkowanego od 1942 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar - a zdarzało sią i owszem :) Sam mam czerep trzydziestki piątki z dekalami i tyloma warstwami farby, że chyba widziały wszystkie fronty Europy (od oryginalnej, zielonej sprzed 1940, poprzez szarozieloną, szarobłotnistą z grudami, aż po białą zimową). Znaleziony pod Łodzią, w rejonie wyładowywania jednostek GD w połowie stycznia 1945.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie