Jump to content

Jack Strong "


piotr916

Recommended Posts

Jak przeżuty został już w polskiej kinematografii Borys Szyc, Piotr Adamczyk i Tomasz Kot, to teraz będziemy wszędzie oglądac Marcina Dorocińskiego. Kiedyś wszędzie był Michał Żebrowski et cetera, et cetera. Życzę tylko filmowcom żeby z dużej chmury nie zrobiła się maleńka mżawka. Historię płk. Kuklińskiego warto opowiedziec umiejętnie, to coś głębiej niż tylko kolejna historia szpiegowska.
Link to comment
Share on other sites

Witam!To fakt. Dorociński ostatnio - Róża,Obława,ale... w Czasie Honoru go nie było :).Niemniej upieram się,że razem z Robertem Więckiewiczem tworzą duet genialnych aktorów.Mamy tutaj na dodatek niemałe,fizyczne podobieństwo do postaci tytułowej.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Nie wiem. Nie ja pisałem o zdradzie. Też chciałbym się dowiedzieć.
Moim zdaniem, ewentualnie możemy mówić o zdradzie, biorąc pod uwagę okres do 72 roku, choć i to jest dwuznaczne, bo nie wiadomo, jakie były prawdziwe motywy budowania kariery do tego czasu.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Ludzie, którzy bez znajomości faktów powtarzają dziś brednie o „zdradzie” Kuklińskiego, uważając postać pułkownika za „kontrowersyjną”, zwykle nie zdają sobie sprawy, że powielają kłamliwe tezy esbeków i rzecznika partii komunistycznej. Ta spuścizna fałszu jest nadal mocno obecna w świadomości Polaków, dzieląc nas podług kryteriów mentalności niewolników.
Link to comment
Share on other sites

Zacharski był szpiegiem-nielegałem.
Wiliam Bell był jego agentem.

Choć generalnie w potocznym języku te określenia są wymienne. Oficer wywiadu może być nazywany szpiegiem lub agentem wywiadu. Prowadzi on swoją agenturę, w skład której wchodzą informatorzy/agenci/OZI/kontakty operacyjne itp.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information