Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

piotr916

Jack Strong "

Recommended Posts

Witam!Ruszyła realizacja tego film.Jak dla mnie obsada tytułowej roli to strzał w 10". Pierwsze foty z planu : http://film.onet.pl/fotoreportaze/marcin-dorocinski-na-planie-filmu-jack-strong,5400245,13556139,fotoreportaz-maly.html

Jak przeżuty został już w polskiej kinematografii Borys Szyc, Piotr Adamczyk i Tomasz Kot, to teraz będziemy wszędzie oglądac Marcina Dorocińskiego. Kiedyś wszędzie był Michał Żebrowski et cetera, et cetera. Życzę tylko filmowcom żeby z dużej chmury nie zrobiła się maleńka mżawka. Historię płk. Kuklińskiego warto opowiedziec umiejętnie, to coś głębiej niż tylko kolejna historia szpiegowska.

Witam!To fakt. Dorociński ostatnio - Róża,Obława,ale... w Czasie Honoru go nie było :).Niemniej upieram się,że razem z Robertem Więckiewiczem tworzą duet genialnych aktorów.Mamy tutaj na dodatek niemałe,fizyczne podobieństwo do postaci tytułowej.

Ty Kurt to musisz niejako z urzędu" ! :)Jesteś naszym sztandarowym recenzentem i oratorem wszelkich nowości filmowych. :)

W razie W" wówczas dzięki jego informacjom nieźle byśmy bekneli.
Za zdradę kara jest tylko jedna.
Nie zamierzam dyskutować, to moje zdanie.

Ale on podobno zdradzał w dobrej wierze, to jako okoliczność łagodząca.

Pracodawcę? Bez jaj. Wg. Twojej metodologii za zdrajców można by uznać Legiony Piłsudskiego, podchorążych Wysockiego, o takich postaciach jak Zakirow, Marchlewicz, czy nawet Hodysz, nie wspominając.

Nie wiem. Nie ja pisałem o zdradzie. Też chciałbym się dowiedzieć.
Moim zdaniem, ewentualnie możemy mówić o zdradzie, biorąc pod uwagę okres do 72 roku, choć i to jest dwuznaczne, bo nie wiadomo, jakie były prawdziwe motywy budowania kariery do tego czasu.

Orła bez korony nawet nie znaleźli do filmu? :)
http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/jack-strong-najwiekszy-szpieg-naszych-czasow,1986642,38

Ludzie, którzy bez znajomości faktów powtarzają dziś brednie o „zdradzie” Kuklińskiego, uważając postać pułkownika za „kontrowersyjną”, zwykle nie zdają sobie sprawy, że powielają kłamliwe tezy esbeków i rzecznika partii komunistycznej. Ta spuścizna fałszu jest nadal mocno obecna w świadomości Polaków, dzieląc nas podług kryteriów mentalności niewolników.

Zacharski był szpiegiem-nielegałem.
Wiliam Bell był jego agentem.

Choć generalnie w potocznym języku te określenia są wymienne. Oficer wywiadu może być nazywany szpiegiem lub agentem wywiadu. Prowadzi on swoją agenturę, w skład której wchodzą informatorzy/agenci/OZI/kontakty operacyjne itp.

• Create New...

Important Information