Damian84 Napisano 7 Styczeń 2013 Autor Napisano 7 Styczeń 2013 Kto pomoże mi i przetłumaczy!? Dziekuję i Pozdrawiam
sonicsquad Napisano 7 Styczeń 2013 Napisano 7 Styczeń 2013 Obudził się pewnie po sylwestrze i już takie coś było...
Einherjer Napisano 7 Styczeń 2013 Napisano 7 Styczeń 2013 Kiedyś troszkę liznąłem chińskiego.Postaram się pomóc.Hmmm...Ostra" Łagodna" Curry" dalej nie rozpoznaje.Ciekawe skąd wzór:D
Damian84 Napisano 7 Styczeń 2013 Autor Napisano 7 Styczeń 2013 Prosiłem o pomoc... a Wy se jaja robicie!
Czlowieksniegu Napisano 7 Styczeń 2013 Napisano 7 Styczeń 2013 Nie uważałeś, jak robiłeś.... to teraz rób jak uważasz :-)
sonicsquad Napisano 7 Styczeń 2013 Napisano 7 Styczeń 2013 Gdyby to był japoński to jeszcze coś.,,, Ale sam język chiński ma wiele dialektów i pewnie nie wiesz w jakim to było pisane...dialekt północno-wschodni – w prowincjach północno-wschodnich Chin: Liaoning, Jilin, Heilongjiang; dialekt północny: w prowincjach Henan, Szantung, Shanxi; północno-zachodni – w prowincjach Gansu, południowym Shaanxi i w regionie autonomicznym Sinciang; dialekt pekiński (także w prow. Hebei); na jego wymowie oparto standard urzędowy guoyu/putonghua; dialekt nankiński – w prowincjach Jiangsu i Anhui; dialekt południowo-zachodni (w tym np. dialekt syczuański i jego dalsze odmiany jak dialekt miasta Chengdu) – w południowych Chinach, prowincje: Syczuan, Junnan, Kuejczou i Hubeijęzyk kantoński (yue) – w południowych Chinach: południowe Guangxi i Guangdong, a także na terytoriach Hongkongu i Makau język wu – we wschodnich Chinach w okolicach Szanghaju (prowincja Zhejiang) język min – w południowo-wschodnich Chinach kontynentalnych: Fujian, częściowo Zhejiang i Guangdong, oraz na przybrzeżnych wyspach Hajnan i Tajwan; dzielony często na min północny (minbei, w tym dialekt Fuzhou) oraz min południowy (minnan, łącznie z tajwańskim) język hakka (w standardowym mandaryńskim: kejia – północne Guangxi i Guangdong, także na Tajwanie język xiang (hunański) – prowincja Hunan język gan (jiangxi) – prowincja Jiangxi i kilka pomniejszychJAk więc widzisz ciężko będzie, ale może ktoś pomoże....
Boer Napisano 8 Styczeń 2013 Napisano 8 Styczeń 2013 Sonicsquad, to po jakiemu oni sie dogaduja pomiedzy soba?
Damian84 Napisano 8 Styczeń 2013 Autor Napisano 8 Styczeń 2013 Sądze że kolega Einherjer jest na tropie...:-)! Czy ta druga cześć może być imieniem? jak tak to juz wszystko wiem!
rodan Napisano 8 Styczeń 2013 Napisano 8 Styczeń 2013 Bardziej Japanese.Chociaż Japończycy,to też Chińczycy.
s_boj Napisano 8 Styczeń 2013 Napisano 8 Styczeń 2013 o po jakiemu oni sie dogaduja pomiedzy soba?"Po mandaryńsku, który jest też zwany standardowym językiem chińskim. Z tymi dialektami to jest jeszcze tak, że w piśmie jeszcze idzie się zrozumieć, a gorzej w wymowie i np. pojedziesz do miejscowości oddalonej o 100 km od swojej wioski i żeby pogadać, musisz pisać na kartce. Krótko mówiąc - możesz wysłać cv do dużego miasta, ale jak cię zaproszą na rozmowę kwalifikacyjną, to możesz mieć problem :)
me109 Napisano 8 Styczeń 2013 Napisano 8 Styczeń 2013 o ile sobie przypominam kursy chińskiego, masz na ręku napisane Karton nie oddaje ciepła- Sheakspere".
sonicsquad Napisano 8 Styczeń 2013 Napisano 8 Styczeń 2013 Panie Me... Spoglądając na nick kolegi zadającego pytanie, czyli Damian84 można łatwo wywnioskować jak ma na imię. Zaglądając do pierwszego lepszego słownika polsko chińskiego pierwsze na co spojrzałem to właśnie Jego imię. Damian. Po chińsku 达米安....Heh... Widać dawno lekcje były i się nie uważało.... ;)
sonicsquad Napisano 8 Styczeń 2013 Napisano 8 Styczeń 2013 Drugi wyraz to może być imię żeńskie z sylabą NA (娜)na końcu jak np Anna... Może druga połówka kolegi? :)
Lipek Napisano 9 Styczeń 2013 Napisano 9 Styczeń 2013 No przecież mówiłem, żeby wpisać te krzaki w Google, zaraz by było wiadomo co tam wydziargane na tej witce.A nie, popisują się sinologi różne... :)
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.